Pierwsze medale w nowym roku dla karateków ARS Limanowa

Niedawno członkowie i zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa podsumowali rok 2014, w którym to zdobyli łącznie 69 medali, w tym najcenniejsze: srebrny medal Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin zdobyty przez Dariusza Wajda w Volos (Grecja) oraz dwa złote medale zdobyte przez Dariusza i Bartłomieja Wajda i jeden brązowy zdobyty przez Renatę Sukiennik podczas Mistrzostw Makroregionu Południowego w Karate Kyokushin, a już w minioną sobotę – 24 stycznia br. młodzi limanowscy karatecy rywalizowali na tatami podczas Turnieju Karate Kyokushin, który odbył się w Nowym Sączu.

Organizatorem turnieju, w którym rywalizowało 130 zawodników z Gorlic, Krosna, Limanowej, Łukowicy, Nowego Targu, Starego Sącza, Nowego Sącza i Zakopanego, był Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin, kierowany przez shihan Andrzeja Krawontkę (5 Dan).

Turniej w Nowym Sączu odbywał się w konkurencjach kata oraz kumite bez podziału na kategorie wagowe. Mimo, że do udziału w tym turnieju młodzi karatecy ARS Klub Kyokushinkai przystąpili bez większych przygotowań, praktycznie „z marszu” to do domu wrócili z podniesionymi czołami i siedmioma medalami.

Złote medale zdobyli: Rosiek Aleksandra w konkurencji kumite młodziczek oraz Wajda Bartłomiej w konkurencji kata

Srebrne medale zdobyli: Sowa Jakub w kata kadetów, Wajda Dariusz w kata młodzików,

Brązowe medale zdobyli: Sowa Jakub w kumite kadetów, Puch Wiktor w kumite młodzików oraz Zelek Justyna w kumite juniorek.

Mimo, że miejsca na podium nie zajęli to na wyróżnienie zasługują Jakub Kądziołka, który decyzją sędziego maty uległ klubowemu koledze Jakubowi Sowa w walce o wejście do ¼ finału oraz Szymon Ociepka, który w walce do 1/8 finału stoczył zacięty i piękny pojedynek ze znacznie wyższym i cięższym rywalem i mimo fizycznej różnicy nie ustępował rywalowi.

W klasyfikacji drużynowej ARS Klub Kyokushinkai uplasował się na czwartym miejscu.