Pierwsze sukcesy karateków ARS Klub Kyokushinkai w 2016 roku
8 medali zdobytych na turnieju w Nowym Sączu

W minioną niedzielę 7 lutego 2016 roku na w nowosądeckiej hali sportowej MOSiR kolejny raz odbył się Turniej Karate Kyokushin zorganizowany przez Nowosądecki Klub Karate Kyokushin. W rywalizacji sportowej wzięło udział 160 młodych karateka z Jasła, Nowego Targu, Frysztaka, Gorlic, Biecza, Limanowej, Łukowicy, Wieliczki i Nowego Sącza. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Turniej w Nowym Sączu był pierwszą w 2016 roku okazją dla limanowskich karatekówz ARS Klub Kyokushinkai by sprawdzić swoje umiejętności i formę w rywalizacji sportowej.Należy podkreślić, że poziom rywalizacji sportowej podczas nowosądeckiego turnieju był wysoki. O czym świadczyć może fakt, iż wielu zawodników, którzy uważani byli za faworytów tego turnieju odpadło z rywalizacji sportowej już w fazie eliminacji. Mimo, że do udziału w tym turnieju podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika (3 dan) przystąpili bez większych przygotowań, praktycznie „z marszu” to do Limanowej wrócili z podniesionymi czołami i ośmioma medalami, a co najważniejsze z nowymi doświadczeniami. Limanowscy zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium i zdobyli medale to:

  1. Jakub Sowa – złoty w kata kadetów
  2. Damian Górka – złoty w kumite kadetów
  3. Szymon Ociepka – srebrny w kata kadetów
  4. Renata Sukiennik – srebrny w kata juniorek
  5. Emilia Poręba – srebrny w kumite juniorek
  6. Justyna Jeż – brązowy w kumite juniorek
  7. Jagoda Zelek – brązowy w kata dziewcząt
  8. Jakub Ociepka – brązowy w kata kadetów

Cała ósemka medalistów zasługuje na wielkie słowa uznania i gratulacje. Spisali się wyśmienicie. Na słowa pochwały i wyróżnienie zasługują również inni zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa, którym co prawda nie udało się zająć miejsca na podium, ale którzy zaprezentowali się na nowosądeckim tatami bardzo dobrze, jak np. Angelika Biedroń czy Jakub Kądziołka. Angelika Biedroń stoczyła wyrównany pojedynek w rundzie eliminacyjnej z bardzo doświadczoną i utytułowaną zawodniczką z Biecza – Weroniką Czajka, a który minimalnie przegrała przez tzw. „wskazanie”. Jakub Kądziołka, który w wyniku bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziów przegrał wygraną jak mogło się wydawać z jej przebiegu walkę o wejście do finałowej czwórki. Bez wątpienia wyróżnić należy również najmłodsze zawodniczki i zawodników jak np. Alicja Piotrowska, Patryk Kądziołka, Natalia Jonik, którzy mimo bardzo licznie obsadzonych konkurencji kata, w których rywalizowali zaprezentowali się bardzo dobrze zakwalifikowali się do finałowych ósemek.

Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych w 2016 roku.

Turniej w Nowym Sączu

Turniej w Nowym Sączu