Podsumowanie roku 2018
103 medale karateków i 18 medali cheerleaderek

 

Rok 2018 właśnie przeszedł do historii. Czas, więc na podsumowanie działalności i osiągnięć naszego klubu. Tradycyjnie zaczynamy od dziewcząt, czyli sekcji cheerleaders. W mijającym roku podopieczne Pani Anny Mordarskiej-Sukiennik i Pani Karoliny Postrożny z sekcji cheerleaders doskonaliły swoje umiejętności podczas codziennych treningów, co przełożyło się wysokie osiągnięcia sportowe. Nasze cheerleaderki reprezentując barwy klubu, ale również Miasta Limanowa osiągnęły wysokie lokaty w poniżej wymienionych imprezach sportowych:

  1. Mistrzostwa Polski Cheerleaders, Chorzów 22.04.2018r,

           Zdobyte medale: 1 złoty i 1 srebrny

  1. Międzynarodowy Turniej Cheerleaders „Cheermania”, Zabrze 09.06.2018r.

           Zdobyte medale: 5 złotych, 2 srebrne, 2 brązowe

  1. Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej „Rytm, Muzyka, Taniec”, Limanowa, dn. 26.11.2018r.

           Zdobyte medale: 1 złoty

      4. Powiatowe Igrzyska Dzieci Rytm-Muzyka-Taniec – Limanowa, dn. 26.11.2018r.

           Zdobyte medale: 1 złoty

  1. Małopolskie Igrzyska Dzieci Rytm-Muzyka-Taniec – Limanowa, dn. 13.12.2018r.

          Zdobyte medale: 1 złoty

  1. Małopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej „Rytm, Muzyka, Taniec”, Limanowa, dn. 13.12.2018r.

           Zdobyte medale: 1 złoty

  1. Grand Prix Polski Cheerleaders, Warszawa 08.12.2018r.

           Zdobyte medale: 2 złote, 1 brązowy.
 

W sumie nasze cheerleaderki i cheerleaderzy zdobyli w 2018 roku 18 medali w zawodach rangi regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Wielkie brawa!

Jeżeli chodzi o wiodącą dyscyplinę w naszym klubie, czyli Karate Kyokushin, to możemy śmiało stwierdzić, iż w 2018 roku nasi karatecy nie próżnowali i mają się czym pochwalić. Podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika (4 Dan) w 2018 roku brali udział w 15 turniejach sportowych, nie tylko rangi regionalnej, ale głównie w wymagających i poważnych zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej, w tym uznawanych i organizowanych pod egidą Polskiego Związku Karate. I właśnie w takich zawodach nasi karatecy w roku 2018 zdobyli łącznie 103 medale, w tym 18 złotych, 33 srebrnych i 52 brązowych.

A oto skrót tego, co robili i co osiągnęli karatecy ARS Klub Kyokushinkai w 2018 roku:

· 12-23.02.2018r. podczas ferii zimowych w Małopolsce realizowaliśmy projekt, który na stałe wrósł w tradycję naszego klubu, czyli „Ferie z Karate”. W ramach tego projektu były prowadzone otwarte i nieodpłatne treningi dla wszystkich limanowskich dzieci i młodzieży, które, na co dzień nie trenują w naszym klubie. Zajęcia odbywały się w sali gimnastycznej pięć razy w tygodniu (1,5 h dziennie) przez okres ferii zimowych. Zajęcia ukierunkowane głównie na naukę elementów samoobrony, poszerzone o elementy karate oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe. W tym czasie odbywały się również treningi dla członków naszego klubu, którzy nie wyjechali na zimowy wypoczynek.

· 24.02.2018r. w Będzinie odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin.
W turnieju brało udział ponad 250 zawodników z 22 klubów. Karatecy ARS Klub Kyokushinkai na tym turnieju 19 medali (2 złote, 7 srebrnych i 10 brązowych).

· 26.02.2018r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbyła się finałowa gala plebiscytu Gazety Krakowskiej na najpopularniejszego sportowca roku 2017, w którym to plebiscycie zawodnik naszego klubu Jakub Sowa uplasował się na 3 miejscu w kategorii junior.

· 11.03.2018r. w Krośnie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin. W zawodach organizowanych w porozumieniu i pod egidą Polskiego Związku Karate brało udział blisko 300 zawodników z 34 klubów, z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa reprezentowany był w Krośnie przez 10-ciu zawodników, którzy wrócili do Limanowej z 5 medalami: 1 złoty wywalczony w fenomenalnym stylu przez Jakuba Kądziołkę, 2 srebrne zdobyte przez: Jakuba Sowę w kata i Maksymiliana Wojsa w kumite młodzików +60 kg oraz 2 brązowe zdobyte przez: Bartosza Stachaka w kumite młodzików +60 kg i Damiana Górkę w kumite juniorów młodszych +65 kg.

· 25.03.2018r. w Tokio odbyło Grand Prix Karate. W tej wyjątkowym i prestiżowym turnieju rywalizowało łącznie blisko 800 zawodników, reprezentujących różne światowe organizacje Kyokushin. W grupie reprezentantów Polski, którzy brali udział w tych prestiżowych zawodach znalazł się sensei Arkadiusz Sukiennik. Nasz sensei kolejny raz zaprezentował się na tokijskim tatami bardzo dobrze i w kumite senior-masters wywalczył brązowy medal, powtarzając tym samym swój ostatni sukces sprzed dwóch lat.

· 21.04.2018r. w Limanowej odbyły się 45 Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. Zaszczyt organizacji tych wyjątkowych i najważniejszych w kraju zawodów przypadł w udziale naszemu klubowi. W zawodach rywalizowało 112 dorosłych karateków z 54 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. W tej elitarnej grupie karateków znalazły się trzy zawodniczki ARS Klub Kyokushinkai, które godnie reprezentowały nasz klub i Miasto Limanowa: Renata Sukiennik oraz dwie zawodniczki o identycznym imieniu i nazwisku – Justyna Zelek (starsza) oraz Justyna Zelek (młodsza). Dla całej trójki dziewcząt były to pierwsze zawody tak wysokiej rangi w ich karierze. Co więcej dla dwóch z nich były to pierwsze zawody w ich życiu, w których rywalizowały na zasadach „full contact”. Mimo to limanowianki zaprezentowały się bardzo dobrze i bez kompleksów. Co prawda decyzją sędziów przegrały swoje walki na etapie eliminacji, ale w żadnym razie nie dały powodu do wstydu, a wręcz przeciwnie. Zaangażowanie i postawa trójki naszych wojowniczek podczas Mistrzostw Polski daje podstawę sądzić, że w przyszłości mają duże szanse na medale w zawodach tak wysokiej rangi. Należą się im wielkie brawa. Od strony organizacyjnej zawody okazały się wielkim sukcesem naszego klubu. Zawody zostały zorganizowane i przebiegały na najwyższym poziomie – można śmiało powiedzieć, że perfekcyjnie. Były one wspaniałą reklamą wyjątkowej dyscypliny sportu, jaką jest Karate Kyokushin, ale również doskonałą promocją Miasta Limanowa i całego naszego regionu.

· 28.04.2018r. w Żorach odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin „SARI Cup”. W zawodach brało udział ponad 360 zawodników z 32 klubów reprezentujących 5 światowych organizacji Kyokushin Karate. 16-osobowa reprezentacja naszego klubu wywalczyła w Żorach 9 medali: 2 złote (Renata Sukiennik, Damian Górka), 1 srebrny (Kądziołka Jakub) i 6 brązowych (Renata Sukiennik, Ociepka Jakub, Stochel Wiktor, Zelek Jagoda, Zelek Justyna-mł., Zelek Justyna-st.).   

· 12.05.2018r. w Wieliczce odbył się VIII Ogólnopolski Turnieju o Puchar Solny w Karate Kyokushin. W rywalizacji sportowej w Wieliczce brało udział 410 zawodników z 45 polskich klubów. Karatecy ARS Klub Kyokushinkai wywalczyli w Wieliczce 8 medali, w tym 2 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy.

· 10.06.2018r. w Nowym Targu odbył się XVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turnieju Karate Kyokushin. W turnieju pod Tatrami nasi karatecy wywalczyli 22 medale (5 złotych, 7 srebrnych, 10 brązowych), co przełożyło się na 3-cie miejsce naszego klubu w klasyfikacji drużynowej.

· 17.06.2018r. odbył się egzamin dla członków naszego klubu na wyższe stopnie szkoleniowe w Karate Kyokushin (Kyu). Na zaproszenie sensei Arkadiusza Sukiennika (4 Dan) głównym egzaminatorem był shihan Robert Kopciowski (5 Dan) z Wieliczki.

· 22.06.2018r.  odbyło się klubowe ognisko na zakończenie sezonu sportowego 2017/2018, w którym brało udział 160 członków ARS Klub Kyokushinkai. Poza członkami i działaczami klubu w spotkaniu brała udział również liczna grupa rodziców i osób wspierających klub.

· 1-8.07.2018r. w Bułgarii odbył się największy Międzynarodowy Obóz Karate Kyokushin, w którym brało udział blisko 1.500 karateków z 30 krajów.  Organizatorami obozu były: Bułgarska Organizacja Kyokushin Karate i Kyokushin World Union, a kadrę trenerską tego wyjątkowego obozu stanowiły największe legendy i sławy światowego Kyokushin Karate. Zaszczytu udziału (na koszt organizatorów) w tym wyjątkowym i prestiżowym obozie dostąpili zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai: Renata Sukiennik, Iza Twaróg, Karol Sułkowski, Jakub Kądziołka, Jakub Sowa, Jakub Ociepka oraz ich trener sensei Arkadiuszem Sukiennikiem (4 Dan).

· 19-22.07.2018r. na obiektach AWF w Krakowie odbył się 45 Wschodnioeuropejski Obóz Kyokushin Karate z udziałem 302 uczestników z 7 krajów. Głównymi trenerami byli Prezydent KWF- shihan Antonio Pinero (9 Dan) oraz Reprezentant Krajowy USA – shihan Lesław Samitowski (7 Dan) z Chicago. W obozie nasz klub reprezentował sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan). 

· 21-22.09.2018r. w Kaliningradzie odbyły się 32 Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin, z udziałem 410 zawodników z 21 krajów, którzy walczyli w 37 kategoriach wiekowo-wagowych. W gronie reprezentantów Polski znalazł się zawodnik naszego klubu Jakub Kądziołka, który rywalizował w konkurencji kumite juniorów młodszych -55 kg. Niestety mimo bardzo dobrego przygotowania oraz postawy, jaką zaprezentował podczas walki nasz zawodnik nie zaliczy on tych zawodów do szczęśliwych. Jakub Kądziołka w pierwszej walce spotkał się z reprezentantem Białorusi. Od samego początku Jakub dominował nad swoim rywalem, ewidentnie widać było, że Jakub jest lepszy pod względem siły i wytrzymałości. Przez zdecydowaną większość walki Białorusin cofał się przed naporem ciosów i kopnięć naszego zawodnika. Niestety sędziowie tego nie widzieli (a może nie chcieli widzieć) i po pierwszej rundzie zarządzili dogrywkę. W dogrywce Jakub nadal był aktywniejszy od swojego rywala. Niestety nie zdołał wykonać punktowanej techniki, co potwierdziłoby jego dominację. Sędziowie zaś po zakończeniu dogrywki, ku zdziwieniu widzów wskazali wynik niekorzystny dla naszego zawodnika. Cóż, mówi się trudno. Następnym razem będzie lepiej. A kolejne mistrzostwa Europy już w październiku 2019 roku w Portugalii J.

· 29.09.2018r. w Leżajsku odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin WKB Polish Open Galizia Cup, w którym brało udział ponad 200 zawodników z Litwy, Łotwy, Rumunii, Rosji, Ukrainy i Węgier oraz oczywiście z Polski. W leżajsku nasz klub reprezentowała trójka zawodników: Renata Sukiennik, Jagoda Zelek i Jakub Kądziołka. Cała nasza trójka naszych zawodników zaprezentowała się bardzo dobrze. Efektem czego były 3 brązowe medale, które każdy z naszej trójki karateków wywalczył.

· 06.10.2018r. w Sieradzu 19 reprezentantów ARS Klub Kyokushinkai rywalizowało w 21 Międzynarodowym Pucharze Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin. W zawodach brało udział ponad 300 karateków z 32 klubów, z Polski, Czech, Niemiec i Rosji. Podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika wywalczyli w Sieradzu 12 medali w tym 2 złote, 3 srebrne i 7 brązowych. Ta ilość medali przełożyła się na zdobycie przez ARS Klub Kyokushinkai 3-go miejsca w klasyfikacji drużynowej.

· 07.10.2018r. w Krakowie przy udziale i zaangażowaniu naszego klubu został powołany do życia związek stowarzyszeń pod nazwą Małopolski Okręgowy Związek Karate (MOZK). Do Zarządu MOZK, na funkcję Sekretarza został powołany sensei Arkadiusz Sukiennik. Pozostali członkowie Zarządu MOZK to: shihan Robert Kopciowski – Prezes, shihan Andrzej Drewniak – Wieceprezes, shihan Andrzej Krawontka – Wiceprezes. W myśl postanowień Statutu powstałego Małopolskiego Okręgowego Związku Karate jego głównym i nadrzędnym celem jest szeroko rozumiane działanie na rzecz popularyzacji i rozwoju karate oraz sportów walki, jak również wspieranie zrzeszonych w MOZK klubów i ich zawodników.

· 20.10.2018r. w Tarnowskich Górach odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin Open oraz Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Juniorów Młodszych. W tych prestiżowych zawodach brało udział ponad 240 zawodników z 81 klubów z całej Polski. Miasto Limanowa reprezentowało pięcioro zawodników ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa w osobach: Justyna Stach, Damian Górka, Jakub Kądziołka, Jakub Ociepka i Jakub Sowa. Z całej piątki limanowskich karateków najlepiej zaprezentował się Damian Górka, który w konkurencji kumite juniorów młodszych +65 kg wywalczył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski. Jeżeli chodzi o pozostałych naszych zawodników rywalizujących w tegorocznych MP to najdalej „doszli” i powtórzyli swój wynik z roku 2017 Jakub Kądziołka (w kumite -55 kg) i Jakub Ociepka (w kumite -60 kg), którzy po zaciętych i wygranych pojedynkach eliminacyjnych uplasowali się w ósemce najlepszych zawodników w kraju.

· 3-4 listopada 2018r. w Astanie odbyły się Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin z udziałem 340 zawodników z 27 państw. Równolegle odbył się Puchar Świata kadetów, młodzików i juniorów młodszych z udziałem ponad 300 zawodników. Reprezentanci Polski zdobyli łącznie 12 medali w tym 2 złote, 3 srebrne i 7 brązowych oraz drużynowo 5 miejsce za Kazachstanem, Rosją, Japonią, Ukrainą. Miło nam zaznaczyć, że wśród siedmiu sędziów powołanych i reprezentujących Polskę w tych prestiżowych zawodach znalazł się sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan).

· 24.11.2018r. w Jastrzębiu Zdroju odbył się X Ogólnopolski Turniej Kumite, w którym brało udział blisko 450 zawodników z 44 klubów. W Jastrzębiu Zdroju karatecy ARS Klub Kyokushinkai wywalczyli 4 medale, w tym 1 złoty (Justyna Stach w kumite juniorek mł -50 kg), 1 srebrny (Iza Twaróg w kumite juniorem mł. -50 kg.) i 2 brązowe (Jagoda Zelek w kumite kadetek -40 kg i Jakub Kądziołka w kumite juniorów mł. -60 kg.). Oprócz tego 4 miejsce w konkurencji kata dzieci zdobyła najmłodsza nasza reprezentantka – sześcioletnia Karolina Ćwik.

· 02.12.2018r. młodzi karatecy ARS Klub Kyokushinkai brali udział w Otwartych Mistrzostwach Jasła w Karate Kyokushin. Turniej w Jaśle z założenia przeznaczony był dla najmłodszych zawodników, stawiających swoje pierwsze kroki w Karate Kyokushin, którzy posiadają maksymalnie niebieski pas (8 kyu). Rywalizacja sportowa odbywała się tylko w konkurencji kumite semi-kontakt (walka). Nasi karatecy, którzy stawiają swoje pierwsze kroki zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając łącznie 19 medali, w tym 3 złote, 6 srebrnych i 10 brązowych.

· 08.12.2018r. w Szczecinku odbył się XXXV Puchar Polski Seniorów i XV Puchar Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików Karate Kyokushin. W tegorocznym PP, który przebiegał na bardzo wysokim poziomie brało udział 440 zawodników z całej Polski, reprezentujących kluby zrzeszone w Polskim Związku Karate. Nasz klub i Miasto Limanowa reprezentowali zawodnicy: Justyna Stach, Jakub Kądziołka, Jakub Sowa i Damian Górka. Niestety tegoroczny start w Pucharze Polski Karate Kyokushin w Szczecinku, nasi zawodnicy nie będą mogli zaliczyć do szczęśliwych, a wręcz do pechowych. Nie będziemy się rozpisywać w tym miejscu na ten temat – zainteresowanych zapraszamy do lektury tekstu dotyczącego naszego udziału w PP zamieszczonego na naszej stronie www. Przechodząc do meritum… najbliżej sukcesu byli: Jakub Sowa, który w konkurencji kata juniorów młodszych w klasyfikacji końcowej uplasował się tuż za podium, na 4 miejscu oraz Damian Górka, który tak bardzo chciał powtórzyć swój sukces z Mistrzostw Polski, że trochę się „zapomniał” i znokautował swojego rywala, ale zdaniem sędziów w sposób zbyt brutalny w wyniku czego został zdyskwalifikowany. Tym razem więc nasi karatecy wrócili z Pucharu Polski bez medali ale z kolejnymi bezcennymi doświadczeniami, których nikt im nie zabierze i które z pewnością przełożą się w niedalekiej przyszłości na sportowe sukcesy w poważnych zawodach. Pamiętać trzeba, że czasem przegrana na poważnym turnieju jest więcej warta niż złoty medal na podrzędnym, piknikowym turnieju.

· 15.12.2018r. w hali sportowej SP nr 3 w Limanowej zorganizowaliśmy klubowy mikołajkowy turniej pod nazwą „ARS Limanowa Christmas Cup”. Turniej został zorganizowany z myślą o najmłodszych członkach klubu, którzy rozpoczynają swoją przygodę z karate i cheerleaders. Rywalizacja sportowa odbywała się łącznie w 21 konkurencjach w ramach dyscyplin sportu Karate Kyokushin oraz Cheerleaders, które to zostały specjalnie dopasowane do wieku oraz poziomu umiejętności uczestników turnieju. W zawodach brało udział 250 najmłodszych członków naszego klubu. Sędzią Głównym turnieju był Św. Mikołaj ?, który dla zwycięzców poszczególnych konkurencji sportowych przygotował okolicznościowe medale i dyplomy, a dla każdego uczestnika turnieju i każdego członka klubu przygotował i wręczył paczki mikołajkowe. Mimo świątecznego charakteru turnieju rywalizacja sportowa młodych zawodników przebiegała z pełnym zaangażowaniem. Nikt, nawet najmłodszy nie odpuszczał. Wszyscy uczestnicy, bez względu na wiek, płeć oraz konkurencję, w której rywalizowali podeszli do turnieju z pełnym zaangażowaniem. Turniej był również okazją do krótkiego podsumowania osiągnięć sportowych, jakie uzyskali w mijającym roku członkowie ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa. Osiemnastu młodych karateków, którzy w 2018 roku rywalizowali w największej ilości turniejów i uzyskali najlepsze wyniki sportowe zostali nagrodzeni przez sensei Arkadiusza Sukiennika okolicznościowymi grawertonami „za wysokie osiągnięcia sportowe i godne reprezentowanie ARS Klub Kyokushinkai w roku 2018”. Stosownie do uzyskanych wyników zostały wyróżnione następujące osoby: Kądziołka Jakub, Zelek Jagoda, Sukiennik Renata, Śliwa Zofia, Górka Damian, Sowa Jakub, Stach Justyna, Wojs Maksymilian, Kądziołka Patryk, Ćwik Przemysław, Kołodziej Wiktor, Ociepka Jakub, Piotrowska Alicja, Szewczyk Magdalena, Szumilas Alicja, Twaróg Iza, Kurek Anna i Stochel Wiktor. ARS Klub Kyokushinkai serdecznie dziękuje firmom: PDM Limdrog, F.U.H. ELMAR Mariusz Kamenczak, JONIEC, IMPULS Contractor, PAK-FOL, Bowars, które to wsparły św. Mikołaja oraz nasz klub w organizacji tego niewielkiego turnieju, który sprawił limanowskim dzieciom bardzo wiele radości. Dlatego mamy nadzieję, że ARS Limanowa Christmas Cup podobnie jak turniej pn.  wpisze się, jako cykliczne wydarzenie w naszym klubie i kraju.

Jak widać z niniejszego podsumowania, które staraliśmy się skrócić do minimum rok 2018 był dla nas bardzo pracowity, ale również udany i to zarówno od strony sportowej jak i organizacyjnej. Członkowie naszego klubu w roku 2018 odnieśli wiele sukcesów sportowych, czego potwierdzeniem jest „grad medali”, jaki zdobyli nasi karatecy (103 medale) i cheerleaderki (18 medali). Oczywiście nie wliczmy tu medali, jakie zdobyli członkowie naszego klubu podczas klubowego turnieju mikołajowego – nie mamy w zwyczaju „podpijać” sobie sztucznie statystyki. W końcu Kyokushin Karate to droga prawdy. Do niewątpliwego sukcesu organizacyjnego minionego roku zaliczyć możemy fakt zorganizowania przez nasz klub prestiżowych zawodów, jakim były jubileuszowe 45 Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. Fakt przyznania przez Polski Związek Karate prawa organizacji tych wyjątkowych zawodów było niewątpliwie wyróżnieniem dla naszego klubu, ale również potwierdzeniem zaufania do naszego klubu i jego stabilnej pozycji. Od strony organizacyjnej zawody okazały się wielkim sukcesem. Dzięki zaangażowaniu wszystkich członków naszego klubu, jak również wielu osób i firm wspierających nasz klub zawody te zostały zorganizowane i przebiegały na najwyższym poziomie – można śmiało powiedzieć, że perfekcyjnie. Do dziś w środowisku Karate Kyokushin mówi się pozytywnie o 45 MP Seniorów Karate Kyokushin, które odbyły się w Limanowej. Warto podkreślić, że mimo różnych kłopotów, w tym ograniczeń lokalowych naszemu klubowi i zawodnikom udaje się utrzymywać wysoki poziom sportowy i rozsławiać dobre imię nie tylko klubu, ale również Miasta Limanowa. Nadal udawało nam się, by reprezentanci naszego klubu nie ponosili kosztów wynikających z ich udziału w zawodach sportowych, w tym również tych zagranicznych, co podobno jest swego rodzaju ewenementem. Najważniejsze jednak, co wyróżnia nasz klub od innych i z czego jesteśmy szczególnie dumni to atmosfera panująca w naszym klubie – prawdziwie rodzinna, bez zbędnej bufonady przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów oraz zasad, w tym tych, które wyznaczył twórca Kyokushin Karate, niepowtarzalny mistrz Masutatsu Oyama (10 Dan), który mówił między innymi: „Podążanie drogą Budo jest jak wspinanie się na urwisko – ciągle w górę bez odpoczynku. Wymaga to absolutnego i nieschlebiającego sobie poświęcenia dla tego zadania.” Czy to nie jest zbliżone do tego, co powiedział Św. Jan Paweł II: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”.

Kierując się między innymi takimi zasadami można osiągnąć wiele. Sukcesy członków naszego klubu w 2018 roku to efekt ich ciężkiej pracy i zaangażowania oraz ich trenerów. Bezwzględnie należą się im za to wyrazy najwyższego uznania i gratulacje. Nie mniej jednak to, co udało się osiągnąć naszemu klubowi i jego członkom w 2018 roku nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie i pomoc wielu ludzi dobrej woli, w tym rodziców naszych podopiecznych. I za tą pomoc bardzo dziękujemy. Za okazane wsparcie i zaufanie dziękujemy również władzom samorządowym: Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego, Starostwu Powiatowemu w Limanowej oraz Urzędowi Miasta w Limanowej.

Szczególnie podziękowania składamy naszym dobroczyńcom i sponsorom bez wsparcia, których bieżąca działalność naszego klubu oraz organizacja tak prestiżowych wydarzeń sportowych jak wspomniane wcześniej Mistrzostwa Polski nie byłaby możliwa. Dziękujemy zatem firmom: JONIEC, PDM LIMDROG, PAK-FOL, F.U.H. ELMAR Mariusz Kamenczak, IMPULS Contractor, JAW-TRANS, BROWARS, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Agencja Ubezpieczeniowa DORATEX, MASPEX. To dzięki Państwa wsparciu nasze plany oraz sukcesy naszych podopiecznych były możliwe do zrealizowania. Dziękujemy !

Wszystkim członkom i sympatykom ARS Klub Kyokushinkai życzymy dużo zdrowia, wytrwałości w realizacji obranych celów oraz wszelkiej pomyślności w 2019 roku, OSU!

Zarząd ARS Klub Kyokushinkai

Podsumowanie roku 2018

Podsumowanie roku 2018