Podsumowanie 2012 roku – Klub Kyokushinkai

Serdecznie witamy wszystkich kibiców, sympatyków oraz członków ARS Klub Kyokushinkai, którzy goszczą na naszej stronie internetowej. Okres Świąt Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas na dokonanie podsumowania w różnych dziedzinach życia. My również zdecydowaliśmy się podsumować działalność naszego Klubu w mijającym roku.

Rok 2012 był dla nas rokiem wielu wyzwań i organizacyjnej pracy. W tym, bowiem roku zdecydowaliśmy przekształcić działającą od 2008 roku sekcje Karate Kyokushin w stowarzyszenie kultury fizycznej i zarejestrować je w Starostwie Powiatowym pod nazwą ARS Klub Kyokushinkai.

Rok 2012 był dla nas również rokiem sukcesów sportowych. Karatecy ARS Klub Kyokushinkai zdobyli łącznie 101 medali, w tym srebrny i brązowy medal Mistrzostw Europy. W ramach naszego Klubu z sukcesami działa sekcja tańca cheerleaders. Podopieczne Pani mgr Anny Mordarskiej-Sukiennik, Pani Karoliny Postrożny i Pani Barbary Włodarczyk m.in. okazały się bezkonkurencyjne w naszym województwie i zdobyły I miejsce w Finale Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zespołów tanecznych „Rytm, Muzyka, Taniec”.

Poniżej przedstawiamy bardziej szczegółowy opis naszej aktywności w 2012 roku:

 • 18 lutego członkowie naszego klubu uczestniczyli w Turnieju Karate Kyokushin „Młode Pięści” organizowanym przez Jasielski Klub Karate Kyokushin. W turnieju rywalizowało ponad 130 zawodników, a limanowskie dzieci zdobyły w nim 9 medali.
 • 17 marca w Wieliczce odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokuhin. W tych zawodach nasz klub reprezentowało pięcioro zawodników, z których 3 zajęła miejsca medalowe zdobywając 2 srebrne i 1 brązowy medal.
 • 11-12 maja w Saragossie (Hiszpania) odbyły się XXVI Otwarte Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin z udziałem 406 zawodników z 22 krajów, w tym także z Japonii. Barwy naszego kraju i klubu reprezentowało 2 zawodników – Bartłomiej Wajda i Andrzej Mrożek. Ten drugi wywalczył  2 medale – brązowy w konkurencji kata i srebrny w konkurencji kumite. Bartłomiej Wajda zaprezentował się również dobrze zajmując w kata 4 miejsce, a w kumite uprasował się w pierwszej ósemce. 
 • 9 czerwca w Limanowej obył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Dzieci „One World One Kyokushin”, którego byliśmy organizatorami. W tegorocznym turnieju rywalizowało blisko 200 zawodników. Turniej odbył się pod patronatem Starosty Limanowskiego Pana Jana Puchały i Burmistrza Miasta Limanowa Pana Władysława Biedy oraz Prezesa IPA Region Limanowa Pana Jarosława Pachuta. Turniej dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym rodziców i sponsorów zakończył się sukcesem organizacyjnym, ale i sportowym. Nasi wychowankowie z sukcesami rywalizowali z rówieśnikami prawie z całego kraju zdobywając 21 medali (4 złote, 7 srebrnych i 10 brązowych), ale co może ważniejsze mogli zaprezentować swoje umiejętności rodzimej publiczności.
 • 6 października reprezentacja ARS KLUB KYOKUSHINKAI rywalizowała w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w Sieradzu, w którym uczestniczyło ponad 200 zawodników reprezentujących 27 klubów z Polski, Łotwy, Czech i Rosji. Członkowie naszego klubu zaprezentowali się z dobrej strony zdobywając 4 medale.
 • 27 października w Krakowie odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W tych zawodach nasz klub reprezentowała dwójka zawodników – Julia Adamczyk i Jakub Gaik. Tym razem naszym zawodnikom zabrakło trochę szczęścia i zarówno Julia jak i Jakub zajęli miejsca tuż za podium.
 • 17 listopada w Gubinie odbył się IX Puchar Polski Juniorów i Młodzików Karate Kyokushin,   w którym uczestniczyła trójka naszych zawodników – Julia Adamczyk, Jakub Gaik i Bartłomiej Wajda. Z Pucharu Polski w Gubinie przywieźliśmy 1 medal, zdobyty przez Julię Adamczyk, która zajęła 3 miejsce w kumite juniorek -55 kg.
 • 28 listopad w Limanowej odbył sięFinał Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zespołów tanecznych „Rytm, Muzyka, Taniec”, w którym dziewczyny z sekcji cheerleaders okazały się bezkonkurencyjne zdobywając I miejsce.
 • 8 grudnia w hali sportowej przy ZSS nr 3 w Limanowej odbył się egzamin na wyższe stopnie szkoleniowe. Komisję egzaminacyjną stanowili sensei Arkadiusz Sukiennik 2 dan, sensei Grzegorz Popiołek 2 dan i sensei Robert Dziedzic 1 dan.  Po wcześniejszym zakwalifikowaniu się do egzaminu przystąpiło prawie 80 karateka. Wszyscy zdający ukończyli egzamin pozytywnie, co jest budujące i świadczy o pełnym zaangażowaniu młodych karatek w zgłębianie sztuki Kyokushin Karate. Miłą niespodzianką na koniec egzaminu był pokaz taneczny z sekcji cheerleaders ARS KLUB KYOKUSHINKAI oraz odwiedziny Św. Mikołaja, który nagrodził wszystkich członków klubu paczkami wypełnionymi słodyczami.
 • 9 grudnia w Kościelisku odbył się V Turniej Gwiazdkowy Karate Kyokushin. W tym jubileuszowym turnieju rywalizowało ponad 100 młodych zawodników. Grupa naszych podopiecznych zdominowała turniej pod Giewontem zdobywając łącznie 41 medali, w tym 10 złotych, 12 srebrnych i 19 brązowych.
 • 15 grudnia w Krakowie, na Sali Pałacu Młodzieży YMCA odbył się doroczny Turniej Gwiazdkowy Karate Kyokushin dla dzieci i młodzieży z udziałem ponad 130 młodych zawodników. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia i końcem 2012 nasi podopieczni kolejny raz zaprezentowali się bardzo dobrze. W rywalizacji sportowej na tatami w Krakowie limanowscy karatecy wywalczyli 20 medali (5 złotych, 8 srebrnych i 7 brązowych) zajmując 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Jak widać z powyższego nie próżnowaliśmy w mijającym roku, który był pierwszym rokiem naszej działalności, jako stowarzyszenia. Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że był rokiem udanym zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie wielu ludzi dobrej woli – przedstawicieli lokalnych władz samorządowych, sponsorów i rodziców naszych podopiecznych i zawodników, którym w tym miejscu serdecznie DZIĘKUJEMY za mijający rok współpracy. Obiecujemy jednocześnie, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby rok 2013 nie był gorszy – ku zadowoleniu nas wszystkich, a zwłaszcza naszych młodych zawodników.

DZIĘKUJEMY, ŻYCZYMY WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU ! OSU!

Zarząd ARS Klub Kyokushinkai