Podsumowanie 2015 roku – blisko 100 medali zdobytych przez zawodników ARS Klub Kyokushinkai

Za kilka dni do przeszłości przejdzie rok 2015. Jest to, więc okazja by dokonać krótkiego podsumowania kolejnego roku naszej działalności. W roku 2015 podopieczne Pani Anny Mordarskiej-Sukiennik i Pani Karoliny Postrożny podobnie jak w latach poprzednich z powodzeniem rywalizowały w zawodach sportowych cheerleaders. W rywalizacji sportowej na szczeblu miejskim, powiatowym i wojewódzkim okazały się bezkonkurencyjne i zajęły następujące lokaty:

– Dziecięca Triada Artystyczna w Limanowej – I miejsce w kat. zespołów szkółpodstawowych dzieci w wieku 6-8 lat,

– Dziecięca Triada Artystyczna w Limanowej – I miejsce w kat. zespołów szkół podstawowych dzieci w wieku 9-12 lat,

– Dziecięca Triada Artystyczna w Limanowej – I miejsce w kat. zespołów szkół podstawowych dzieci w wieku 13-16 lat,

– Powiatowe Zawody Taneczne „Rytm, Muzyka, Taniec” w Limanowej – I miejsce w kat. zespołów szkół podstawowych,

– Powiatowe Zawody Taneczne „Rytm, Muzyka, Taniec” w Limanowej – I miejsce w kat. zespołów gimnazjalnych,

– Igrzyska Młodzieży Szkolnej „Rytm, Muzyka, Taniec” w Limanowej – II miejsce w kat. zespołów szkół podstawowych,

– Igrzyska Młodzieży Szkolnej „Rytm, Muzyka, Taniec” w Gnojniku – III miejsce w kat. zespołów gimnazjalnych.

Nasze tancerki z powodzeniem rywalizowały również w zawodach, w ramach Grand Prix Polski. Oto wyniki:

– Otwarte Mistrzostwa Warszawy Zespołów Cheerleaders w ramach Grand Prix Polski w Warszawie – IV miejsce w kategorii wiekowej Junior Młodszy,

– Otwarte Mistrzostwa Warszawy Zespołów Cheerleaders w ramach Grand Prix Polski w Warszawie – IV miejsce w kategorii wiekowej Junior,

– Otwarte Mistrzostwa Zespołów Cheerleaders w ramach Grand Prix Polski w Krakowie – V miejsce w kategorii wiekowej Junior Młodszy,

– Otwarte Mistrzostwa Zespołów Cheerleaders w ramach Grand Prix Polski w Krakowie – IV miejsce w kategorii wiekowej Junior.

Nasze cheerleaderki aktywnie uczestniczyły w życiu naszego miasta, uświetniając swoimi występami różnego rodzaju imprezy organizowane przez Urząd Miasta Limanowa czy Starostwo Powiatowe w Limanowej.

Jeżeli chodzi o główną dyscyplinę naszej działalności, czyli Karate Kyokushin, to w tej dziedzinie również mamy się, czymszczycić.Karatecy ARS Klub Kyokushinkai w 2015 roku zdobyli łącznie 88 medali,w tym trzy medale Mistrzostw Europy– jeden złoty zdobyty przez Dariusza Wajda i dwa brązowe zdobyte przez Renatę Sukiennik i Bartłomieja Wajdę. Nasi zawodnicy mieli również okazję uczestniczyć w seminariach ze światowej sławy mistrzami karate, a wychowanek naszego klubu został powołany i uczestniczył w zgrupowaniu KN przed ME w Karate Kyokushin w Estonii. Niestety nie obyło się też bez kilku porażek. A oto szczegółyo tym jak minął rok 2015 naszym karatekom:

24.01.2015r. w Nowym Sączu odbył się turniej zorganizowany przez Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin, w którym rywalizowało ponad 130 zawodników. Z rywalizacji na nowosądeckim tatami nasi zawodnicy przywieźli do Limanowej 7 medali, w tym:

– 2 złote, które zdobyli Aleksandra Rosiek w kumite młodziczek i Bartłomiej Wajda w kata

– 2 srebrne, zdobyte przez Dariusza Wajdę w kata młodzików i Jakuba Sowę w kata kadetów

– 3 brązowe będące udziałem Jakuba Sowy w kumite kadetów, Wiktora Pucha w kumite młodzików i Justyny Zelek w kumite juniorek.

16-27.02.2015r. to okres ferii zimowych w Małopolsce. Nasz klub, jak co roku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i młodzieży  z terenu Limanowej kolejny raz umożliwił osobom związanym z klubem jak i tym, którzy z klubem nie są związani by pożyteczne i ciekawe spędziły okresu ferii zimowych. Projekt „Bezpieczne ferie z karate” realizowany od początku istnienia klubu mimo trudności finansowych udało się zrealizować również i w tym roku. Podczas tegorocznych ferii codziennie odbywały się treningi dla osób chcących zgłębiać sztukę karate jak również dla dziewcząt, których pasją jest taniec. Młodzi karatecy, członkowie ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa pracowicie spędzili okres tegorocznych ferii zimowych. Dla młodzieży z grup zaawansowanej i średnio zaawansowanej treningi odbywały się przez cały okres ferii dwa razy dziennie. Każdego dnia, już o 730 rano młodzi wojownicy spotykali się na jednej z limanowskich siłowni, gdzie spędzali półtorej godziny pracując nad poprawą siły i wytrzymałości. Popołudniami zaś w sali gimnastycznej ZSS nr 3 doskonalili swoje umiejętności karate podczas treningów ukierunkowanych na kata i kumite. W limanowskiej „Trójce”, również codziennie w godzinach 1700-1800 odbywały się treningi karate dla osób początkujących – dzieci oraz osób, które nie trenują, na co dzień w klubie. W ostatni dzień tegorocznych ferii już tradycyjnie w ramach projektu „Bezpieczne ferie z karate” odbyło się spotkanie z japońską kuchnią. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Limanowa ARS Klub Kyokushinkai dla wszystkich uczestników zajęć zorganizował pokaz oraz degustację japońskiego sushi. Dzieci i młodzież biorąca udział w tym dniu w zajęciach miała okazję spróbować japońskiej kuchni. Przygotowane na ich oczach sushi przez profesjonalnego sushi-mastera znikało ze stołu w mgnieniu oka. Następnie dzieci pod okiem profesjonalisty miały okazję i próbowały własnoręcznie przygotować tą potrawę – ten element cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

18.02.2015r. w Sali Sportów Walki YMCA Polska w Krakowie odbyło się seminarium Kyokushin Karate z shihan Lesławem Samitowskim (6 Dan). Shihan Lesław Samitowski to jedna z najbardziej znanych i zasłużonych osób dla polskiego i światowego Karate Kyokushin. Pochodzący z Krakowa polski karateka przed laty wyemigrował do Chicago gdzie jest wykładowcą rehabilitacji i fizykoterapii na tamtejszym uniwersytecie oraz prowadzi swój klub karate. W przeszłości był trenerem kadry narodowej Polski oraz USA w Karate Kyokushin. Był również fizykoterapeutą słynnego polskiego boksera zawodowego Andrzeja Gołoty. W seminarium brało udział pięcioro zawodników ARS Klub Kyokushnkai: Adamczyk Julia (4 kyu), Wajda Bartłomiej (4 kyu), Wajda Dariusz (5 kyu), Kopka Aleksandra (6 kyu), Poręba Emilia (7 kyu) oraz trener Sukiennik Arkadiusz (3 dan).

23.02.2015r. odbyło się rozstrzygnięcie plebiscytu Gazety Krakowskiej na najpopularniejszego sportowca roku 2014 powiatów limanowskiego, nowosądeckiego i gorlickiego. W ramach tego plebiscytu zawodnik ARS Klub Kyokushinkai Bartłomiej Wajdazajął 2 miejsce w kategorii „Odkrycie roku”. W kategorii „Trener” na 3 miejscu uplasował się Arkadiusz Sukiennik, zaś w kategorii „Klub” uplasował się ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa. Tegoroczna gala odbyła się w NCK Sokół. Arkadiusz Sukiennik został wyróżniony indywidualnym pucharem przez obecnego na gali Posła RP Pana Wiesława Janczyka. Limanowianie otrzymali również listy gratulacyjne od Pana Jana Puchały – Starosty Powiatu Limanowskiego.

15.03.2015r. odbyły się jedne z najważniejszych zawodów dla każdego trenującego Karate Kyokushin – Mistrzostwa Makroregionu Południowego w Karate Kyokushin oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików w Karate Kyokushin w Jedliczach. Podczas tych zawodów wyśmienicie zaprezentowała się Renata Sukiennik, która w konkurencji kumite młodziczek -50 kg zdeklasowała wszystkie rywalki zdobywając złoty medal. Równie udany start odnotował Bartłomiej Wajda, który drugi rok z rzędu zdobył złoty medal w kumite juniorów, tym razem w kategorii wagowej -75 kg.

Sukces odnieśli, zdobywając brązowe medale podczas tych mistrzostw Aleksandra Rosiek w kumite młodziczek -55 kg oraz Dariusz Wajda w kumite młodzików -50 kg. Nasi zawodnicy podczas tych mistrzostw bardzo dobrze wypadli również w konkurencji kata. Renata Sukiennik i Dariusz Wajda uplasowali się na czwartym miejscu w swoich kategoriach, a Bartłomiej Wajda, konkurując w kata seniorów zajął miejsce piąte.

11.04.2015r. w Krakowie odbyło się seminarium szkoleniowe, które poprowadził shihan Leszek Samitowski (6 dan) z USA. W seminarium brali udział zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai, którzy przygotowywali się do udziału w XXIX Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin: Renata Sukiennik, Dariusz Wajda i Bartłomiej Wajda oraz ich trener sensei Arkadiusz Sukiennik.

19.04.2015r. w Łukowicy odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin z okazji 10-lecia działalności istnienia Kyokushin Karate w Łukowicy. Zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai zdobyli w Łukowicy łącznie 11 medali, a w klasyfikacji drużynowej zajęli 1 miejsce w ramach konkurencji kata oraz 2 miejsce w ramach konkurencji kumite. Limanowianie, którzy zajęli miejsca na podium to:

– Wajda Dariusz – 1 miejsce w kata młodzików i 2 miejsce w kumite młodzików
– Sukiennik Renata – 1 miejsce w kata młodziczek i 3 miejsce w kumite młodziczek
– Kopka Aleksandra – 1 miejsce w kata juniorek i 3 miejsce w kumite juniorek
– Kądziołka Jakub – 1 miejsce w kumite kadetów -40 kg
– Ociepka Szymon – 1 miejsce w kata kadetów
– Górka Damian – 3 miejsce w kumite kadetów +40kg
– Sułkowski Karol – 3 miejsce w kumite młodzików
– Sowa Jakub – 3 miejsce w kata kadetów.

Tuż za podium, 4 miejsca zajęli: Zaczyk Bartłomiej w kumite juniorów -65 kg, Biedroń Angelika w kumite młodziczek i Jeż Justyna w kumite juniorek. Obie zawodniczki w walce o 3 miejsce uległy swoim bardziej doświadczonym klubowym koleżankom – Renacie Sukiennik i Aleksandrze Kopka. Na szczególne wyróżnienie zasługuje najmłodsza limanowska zawodniczka Zelek Jagoda, która w bardzo licznie obsadzonej konkurencji kata dziewcząt (rocznik 2004 i młodsze) w klasyfikacji końcowej zajęła 4 miejsce.

30.04 – 03.05.2015r. wCentralnym Ośrodku Sportu w Zakopanym odbyło się zgrupowanie Kadry Narodowej Karate Kyokushin ukierunkowane na przygotowanie Reprezentacji Polski do Mistrzostw Europy w Estonii. W zgrupowaniu brało udział 32 zawodników, w tym wielu medalistów Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski. W tej elitarnej grupie zawodników znalazł się młody karateka z Limanowej, zawodnik ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa Bartłomiej Wajda. Limanowianin został powołany do Reprezentacji Polski w Karate Kyokushin na Mistrzostwa Europy.

16-17.05.2015r. w Estonii odbywały się XXIX Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate. W zawodach udział wzięło blisko 300 zawodników z 21 krajów oraz Japonii. Wśród reprezentantów naszego kraju, biorących udział w mistrzostwach znaleźli się członkowie ARS Klub Kyokushinkai – Renata Sukiennik oraz Bartłomiej i Dariusz Wajda.

Limanowscy karatecy zaprezentowali się podczas tegorocznych mistrzostw bardzo dobrze zdobywając trzy medale. Najcenniejszy – złoty medal zdobył Dariusz Wajda, który w konkurencji kata młodzików zdaniem sędziów był bezkonkurencyjny. Starszy z braci Wajda – Bartłomiej zdobył brązowy medal w kumite juniorów -80 kg oraz uplasował się na czwartym miejscu w konkurencji kata juniorów. Ostatnia z trójki limanowskich karateków – Renata Sukiennik w konkurencji kumite młodziczek -50 kg zdobyła brązowy medal. Medale zdobyte w Estonii powiększyły kolekcję medali zdobytych przez naszych zawodników w Mistrzostwach Europy do 9, a warto powiedzieć, że zostało to dokonane w ciągu niespełna 4 lat działalności ARS Klub Kyokushinkai.

23.05.2015r.w Limanowej obył się V Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci „One World One Kyokushin”, którego nasz klub jest pomysłodawcą i organizatorem. Podczas kolejnej edycji turnieju zostały pobite kolejne „rekordy”. W rywalizacji sportowej na trzech matach brała udział rekordowa ilość 550 zawodników z 50 ośrodków z Polski, Czech, Austrii, Ukrainy, reprezentujących największe światowe organizacje Kyokushin – KWF, IKOK Sosai Group, IKO1, IKO Matsushina, WKO Shihnkyokusin, Oyama Karate, WKU. Sędzią głównym zawodów był shihan Tadeusz Krygowski (5 dan) z Jasła, zaś sędzią technicznym shihan Andrzej Krawontka (5 dan) z Nowego Sącza.Honorowy patronat nad turniejem objęli w tym roku: Pan Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Pani Urszula Nowogórska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Pan Jan Puchała – Starosta Limanowski, Pan Władysław Bieda – Burmistrz Miasta Limanowa, Pan Jarosław Pachut – Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) – Region Limanowa. Partnerem głównym turnieju było Województwo Małopolskie, natomiast współorganizatorami byli Urząd Miasta Limanowa oraz Starostwo Powiatowe w Limanowej.Gościem honorowym turnieju był „ojciec” polskiego Karate Kyokushin, Wiceprezes Polskiego Związku Karate, Sekretarz Generalny Światowej Organizacji Kyokushin, jedyny Polak, który był osobistym uczniem Masutatsu Oyama – shihan Andrzej Drewniak (8 dan).Turniej zakończył się nie tylko sukcesem sportowym dla naszych podopiecznych, którzy spisali się na medal zajmując kolejny raz I-sze miejsce drużynowo, zdobywając łącznie 23 medale (4 złote, 9 srebrnych, 10brązowych), ale również był sukcesem organizacyjnym.

V Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży ONE WORLD ONE KYOKUSHIN odbył się dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego, Starostwa Powiatowego w Limanowej, Urzędu Miasta Limanowa oraz firm: ELEKTRICAL, LIMDROG, AVIVA, JONIEC, Szpital Powiatowy w Limanowej, ABRA – Salon łazienek, PROFIT, EM ARCHITEKT Mirosław Stochel, EMI Zbigniew Poręba, Bank Spółdzielczy w Limanowej, KULINAR, KAOLIM OCHRONA, Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów KORAL Józef Koral, ELEKTRET, IMPULS, JOWIX-TRIOMET, ESTETA – Pan Janusz Piętoń.

Patronat medialny sprawowali: TVP Kraków, Radio Kraków, Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, Echo Limanowskie, MałopolskaTV oraz portal informacyjny ziemia-limanowska.pl.

06.06.2015r.u stóp Mogielicy w Zalesiu odbył się Powiatowy Dzień Dziecka. Organizatorami imprezy byli: Powiat Limanowski, Gminy: Słopnice, Kamienica, Dobra oraz radio RDN Nowy Sącz. Powiatowy Dzień Dziecka zaszczyciło swoją obecnością wielu zacnych gości: poseł Wiesław Janczyk, starosta limanowski Jan Puchała, wicestarosta Mieczysław Uryga, Agata Zięba, Wojciech Włodarczyk, Jan Więcek – członkowie zarządu, wójt gminy Słopnice Adam Sołtys, oraz Mieczysław Marek Dyrektor GOK w Kamienicy. Z Tarnowa przyjechał dyrektor RDN ks. Jacek Miszczak, z Nowego Sącza jego zastępca ks. Maciej Górak wraz z dziennikarzami.Jednym z wielu atrakcyjnych punktów programu, jaki przygotowali organizatorzy dla kilkutysięcznej publiczności, jaka zgromadziła się na tej imprezie były pokazy w wykonaniu członków ARS Klub Kyokushinkai. Pierwsze zaprezentowały się nasze cheerleaderki, których występ został bardzo ciepło przyjęty i nagrodzony brawami przez zgromadzoną publiczność. O godzinie 1700 na scenie zaprezentowała się 30-osobowa grupa karateków z naszego klubu. Podczas pokazu zaprezentowali swoje umiejętności zarówno najmłodsi stażem adepci sztuki karate oraz ci nieco starsi. Pokaz obejmował prezentację techniki – kihon, kata oraz samoobrony i tameshiwari (łamanie twardych przedmiotów). Sądząc po ilości braw otrzymanych od zgromadzonej publiczności oraz po licznych gratulacjach po pokazie otrzymanych od znanych, ale i nieznanych nam osób nasz pokaz podobał się zgromadzonej publiczności.

13.05.2015r.w Wieliczce odbył się V Ogólnopolski Turniej o Puchar Solny Karate Kyokushin.

W turnieju, w którym brało udział 300 zawodników z 30 klubów bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai, którzy zdobyli łącznie 10 medali, a w klasyfikacji drużynowej zajęli drugie miejsce. Miejsca na podium zajęli:

1. Zaczyk Karolina – I miejsce w konkurencji kata
2. Sowa Jakub – I miejsce w konkurencji kata chłopców 10-11
3. Sowa Jakub – II miejsce w konkurencji kumite chłopców 10-11 lat -45 kg
4. Sroka Małgorzata – III miejsce w konkurencji kumite kadetek +40 kg
5. Sułkowski Karol – III miejsce w konkurencji kumite kadetów +50 kg
6. Sukiennik Renata – III miejsce w kumite młodziczek -55 kg
7. Poręba Emilia – III miejsce w kumite młodziczek +55 kg

14.06.2015r. członkowie naszego klubu wykonali pokaz karate podczas charytatywnego festynu zorganizowanego przez Zespół Szkół w Laskowej.

16.06.2015r. w sali gimnastycznej ZSS nr 3 w Limanowej odbył się egzamin na stopnie kyu dla członków ARS Klub Kyokushinkai. Dla wszystkich dopuszczonych do egzaminu, którzy podjęli próbę swoich sił czterogodzinne zmagania egzaminacyjne z własnymi słabościami zakończyły się sukcesem.

19.06.2015r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Limanowej odbyła się uroczystość nagrodzenia najbardziej utytułowanych młodych sportowców z terenu naszego powiatu.

W grupie młodych sportowców, wyróżnionych przez Starostę Limanowskiego Pana Jana Puchałę Pana znaleźli się członkowie naszego klubu – Aleksandra Kopka i Bartłomiej Wajda.

26.06.2015r. podobnie jak w latach poprzednich członkowie ARS Klub Kyokushinkai spotkali się by wspólnie, w miłej i wesołej atmosferze, przy grillu podsumować rok szkolny i sezon 2014/2015. Była to również okazja by podziękować sobie za miniony okres wspólnych treningów i pożegnać się przed wakacyjną przerwą w treningach. Wynikający nieco z japońskiej tradycji zwyczaj, jaki przyjął się i jest kultywowany od początku istnienia klubu i zwykł być nazywany z japońska Sajonarą. Tym razem w ostatni dzień roku szkolnego ponad 130 członków ARS Klub Kyokushinkai spotkało się by przy grillu, w atmosferze zabawy zakończyć sezon 2014/2015. Poza członkami i działaczami klubu w spotkaniu brała udział również liczna grupa rodziców oraz osób wspierających klub. Dla wszystkich obecnych oprócz jedzenia i napojów organizatorzy zapewnili wiele atrakcji i konkursów z nagrodami w postaci słodyczy, książek oraz medali. Kończąca sezon 2014/2015 Sajonara nie mogła odbyć się bez konkursu kabaretowego, który również na stałe wpisał się w tradycje klubowych spotkań.

30.06.2015r. podczas sesji Rady Miasta Limanowa zostały wręczone Nagrody Burmistrza Miasta Limanowa za wysokie osiągnięcia sportowe. Tym razem ten zaszczyt przypadł karatekom i członków naszego klubu. Nagrodę przyznano Dariuszowi Wajdzie za zdobycia złotego medalu, Bartłomiejowi Wajdzie za zdobycie brązowego medalu oraz Renacie Sukiennik za zdobycie brązowego medalu podczas XXIX Mistrzostw Europy Kyokushin Karate w Estonii. Sensei Arkadiusz Sukiennik otrzymał list gratulacyjny w dowód uznania jego pracy trenerskiej i wysokich osiągnięć sportowych jego podopiecznych.

16-19.07.2015r. na obiektach AWF w Krakowie odbył się 42 Europejski Letni Obóz Karate Kyokushin. W ramach obozu odbyło się również zgrupowanie Kadry Narodowej. W obozie brali udział sensei Arkadiusz Sukiennik i jego wychowanek sempai Bartłomiej Wajda. W pewnym stopniu tegoroczny obóz był historyczny dla naszego klubu. W tym kultowym i prestiżowym obozie pierwszy raz brał udział wychowanek naszego klubu – Bartłomiej Wajda, który uczestniczy w nim po raz pierwszy i to jako członek Kadry Narodowej.

19-20.09.2015r. w Świnoujściu odbył się XI Międzynarodowego Turnieju Dzieci i Młodzieży w KarateKyokushin. Wśród 270 karateków z Niemiec, Rosji i Polski, którzy brali udział w tegorocznym turnieju znalazła się dziesięcioosobowa grupa zawodników ARS Klub Kyokushinkai Limanowa w składzie: Biedroń Angelika, Rosiek Aleksandra, Sukiennik Renata, Zelek Justyna, Zelek Jagoda, Zelek Justyna, Kądziołka Jakub, Sowa Jakub, Wajda Bartłomiej, Wajda Dariusz.Mimo, że turniej w Świnoujściu był pierwszym turniejem po wakacjach, rozpoczynającym nowy sezon sportowy i co oczywiste emocje, które towarzyszyły limanowskim zawodnikom były bardzo duże to nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając łącznie 10 medali. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium to:

– Wajda Bartłomiej – I miejsce w kumite seniorów -80 kg i II miejsce w kata seniorów,
– Zelek Justyna – I miejsce w kumite juniorek –50 kg,
– Biedroń Angelika – II miejsce w kumite młodziczek -50 kg,
– Sukiennik Renata – II miejsce w kata młodziczek i III miejsce w kumite młodziczek -50 kg,
– Wajda Dariusz – II miejsce w kata młodzików i III miejsce w kumite młodzików -50 kg
– Sowa Jakub – II miejsce w kumite chłopców -40 kg i III miejsce w kata chłopców.

Najmłodsza limanowska zawodniczka, a zarazem najmłodsza zawodniczka turnieju – Zelek Jagoda (7 lat) zajęła wysokie IV miejsce w konkurencji kata dziewcząt 8-9 lat. Biorąc pod uwagę wysoki poziom turnieju oraz bardzo dużą ilość konkurentek, które pokonała Jagoda jest to bardzo dobry wynik.

10.10.2015r.w Sieradzu odbyłMiędzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Sieradz, w którym rywalizowało 315 zawodników z 46 ośrodków, z Polski, Niemiec i Estonii. Podczas mocno obsadzonego turnieju w Sieradzu bardzo dobrze zaprezentowali się limanowscy karatecy, a troje naszych zawodników zajęło miejsce na podium. Brązowy medal w kumite juniorek -55 kg zdobyła Justyna Zelek. Również brązowy medal, ale w konkurencji kata kadetów zdobył Szymon Ociepka, który przegrał ze złotym medalistą tej kategorii tylko o 0,3 pkt. Złoty medal przypadł w udziale najmłodszej limanowskiej zawodniczce – siedmioletniej Jagodzie Zelek, która w konkurencji kata dziewczyn 6-7 lat była bezkonkurencyjna i stanęła na najwyższym miejscu podium.Na wyróżnienie zasługują również Kacper Jurkiewicz, Dawid Jonik i Jakub Sowa, którzy w swoich kategoriach wiekowych rywalizowali w bardzo licznie obsadzonej konkurencji kata. Zaprezentowali się oni bardzo dobrze, zabrakło im trochę szczęścia by zająć miejsca na podium. Również tuż za podium uplasowały się młodziczki – Angelika Biedroń (w kumite -50 kg) oraz Justyna Zelek (w kumite +50 kg), które po dobrych walkach decyzją sędziów przegrały swoje walki o wejście do finałowych czwórek.

14.10.2015r. w Jaśle odbyło się seminarium Karate Kyokushin, które prowadził shihan Kenji Fujiwara (6 dan). Shihan Kenji Fujiwara to jeden z pierwszych uchi-deshi (uczniów) Masutatsu Oyamy – twórcy stylu Kyokushin Karate.W latach 70 i 80 shihan Fujiwara był jednym z topowych zawodników Kyokushin Karate. Organizatorem seminarium był shihan Tadeusz Krygowski (5 dan), szef Jasielskiego Klubu Karate Kyokushin. Na zaproszenie shihan Tadeusza Krygowskiego w seminarium brał sensei Arkadiusz Sukiennik wraz z czwórką członków naszego klubu: Emilią Porębą, Jakubem Kądziołką, Dariuszem Wajda i  Bartłomiejem Wajda.

17.10.2015r. w Wieliczce odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Kata oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w Karate Kyokushin. Nasz klub w tegorocznych mistrzostwach reprezentowali Emilia Poręba w kumite juniorek +60 kg, Justyna Zelek w kumite juniorek -55 kg oraz Bartłomiej Wajda w kata seniorów. Niestety Bartłomiej Wajda i Justyna Zelek popełnili w fazie eliminacyjnej zawodów drobne błędy, które wykluczyły ich z dalszej rywalizacji. Za to Emila Poręba, która podobnie jak Justyna Zelek debiutowała w zawodach tej rangi zaprezentowała się bardzo dobrze, w efekcie końcowym zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w Karate Kyokushin.

24.10.2015r. w Radzyminie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin. ARS Klub Kyokushinkai i miasto Limanowa podczas tegorocznych mistrzostw reprezentował Bartłomiej Wajda, który rywalizował w kumite -75 kg. Niestety Bartek nie może uznać zawodów w Radzyminie do udanych i szczęśliwych. Przez tzw. wskazanie sędziego maty Bartek przegrał swoją walkę o wejście do strefy medalowej (¼ finału) swojej kategorii. Niewielkim pocieszeniem niech będzie fakt, iż Bartłomiej Wajda przegrał z bardziej doświadczonym zawodnikiem – srebrnym medalistą ubiegłorocznych mistrzostw oraz jak się później okazało tegorocznym zwycięzcom kategorii kumite -75 kg., Mimo, że nasz zawodnik tym razem wrócił do Limanowej bez medalu, to nie bez znaczenia dla jego dalszego rozwoju jest kolejne doświadczenie, które zdobył podczas tegorocznych MP.

07.11.2015r. w Bieczu odbył się Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Biecza. W turnieju rywalizowało blisko 260 zawodniczek i zawodników. W rywalizacji sportowej, która przebiegała na wysokim poziomie kolejny raz nie zabrakło limanowskiego „akcentu” w wykonaniu zawodników naszego klubu. Nasi karatecy w Bieczu zdobyli łącznie 11 medali. Złote medale zdobyli: Biedroń Angelika w kumite młodziczek -50 kg, Sowa Jakub w kumite kadetów młodszych +40 kg, Ociepka Jakub w kata kadetów. Srebrne medale zdobyli: Biedroń Angelika w kata młodziczek, Zelek Justyna w kumite młodziczek +50 kg, Poręba Emilia w kumite juniorek +50 kg. Brązowe medale zdobyli: Rosiek Aleksandra w kumite młodziczek +50 kg oraz w kata młodziczek, Ociepka Szymon w kata kadetów młodszych, Górka Damian w kumite kadetów +50 kg, Kądziołka Patryk w kumite chłopców -27 kg. Ponad to czwarte miejsce w konkurencji kata dziewcząt i wyróżnienie zdobyła Jonik Natalia.

28.11.2015r. w Żorach odbył się Turniej Karate Kyokushin „SARI CUP”. W zawodach brało udział 225 zawodników. W tych zawodach brała udział sześcioosobowa reprezentacja ARS Klub  Kyokushinkai – Limanowa, w składzie: Zelek Jagoda, Michura Klaudia, Paruch Krzysztof, Rosiek Aleksandra oraz dwie Zelek Justyny – starsza i młodsza. Cała szóstka zawodników spisała się bardzo dobrze, zdobywając pięć medali, w tym dwa srebrne i trzy brązowe. Srebrne medale zdobyły: Zelek Justyna (starsza) w kumite juniorek -50 kg, Zelek Justyna (młodsza) w kumite młodziczek +50 kg. Brązowe medale zdobyły: Rosiek Aleksandra w kumite młodziczek +50 kg i w kata młodziczek oraz Michura Klaudia w kumite dziewcząt -30 kg. Na wyróżnienie zasługuje siedmioletnia Zelek Jagoda, która rywalizowała w najliczniej obsadzonej konkurencji kata dziewcząt do 9 lat i w tej konkurencji uplasowała się na IV miejscu przegrywając o 0,2 punktu. Warte podkreślenia jest, iż większość zawodniczek ARS Klub Kyokushinkai, które rywalizowały w konkurencji kata mimo ogromnej konkurencji zakwalifikowały się do rundy finałowej w swoich kategoriach wiekowych.

12.12.2015r. w Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku odbył się XXXII Puchar Polski Seniorów i XII Puchar Polski Juniorów i Młodzików w Karate Kyokushin. W turnieju wzięło udział ponad 300 zawodników z 80 klubów. W tegorocznym Pucharze Polski Juniorów i Młodzików brało udział pięcioro zawodników ARS Klub Kyokushinkai: Biedroń Angelika, Poręba Emilia, Sukiennik Renata, Zelek Justyna i Wajda Dariusz. Niestety tym razem naszym zawodnikom szczęście zupełnie nie dopisało. Najbliżej sukcesu były Renata Sukiennik w konkurencji kata młodziczek i Emilia Poręba w kumite juniorek oraz Wajda Dariusz, który w kumite młodzików stoczył zażarty pojedynek, który niestety w wyniku bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziów przegrał. Mimo, że tym razem nasi zawodnicy muszą obejść się smakiem to wyjazd uważać należy ze udany, bo przecież zdobyli kolejne, ważne doświadczenie.

19.12.2015r.w sali gimnastycznej ZSS nr 3 w Limanowej odbył się egzamin na stopnie kyu dla członków ARS Klub Kyokushinkai. Do egzaminu zostało dopuszczonych pięćdziesięciu członków klubu. Wszyscy, którzy podjęli próbę swoich sił zasługują na wyrazy uznania. Poza tym, że młodzi karatecy zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności, to wykazali się tym, co w Kyokushin jest najważniejsze – odwagą i hartem ducha. Czterogodzinne zmagania egzaminacyjne dla wszystkich zdających zakończyły się sukcesem. Najmłodszymi sempai, którzy uczestniczyli i pozytywnie ukończyli swój pierwszy egzamin i dla których należą się szczególne gratulacje byli sześciolatkowie: Aleksandra Szkarłat oraz Oliwier Juszczak i Przemysław Chudy.

22.12.2015r. w sali gimnastycznej ZSS nr 3 w Limanowej zorganizowaliśmy ostatni przed Świętami Bożego Narodzenia wspólny trening wszystkich grup i członków klubu połączony z krótką klubową Wigilią. Podczas treningu odbyła się ceremonia wręczenia certyfikatów dla osób, które kilka dni wcześniej zdały egzamin na kolejny stopień w Kyokushin Karate. Na zakończenie treningu odbyła się krótka klubowa Wigilia, podczas której wszyscy składali sobie życzenia zdrowia, szczęścia i wszystkiego, co najlepsze.W tym dniu oraz dzień wcześniej, w godzinach dopołudniowych delegacje naszego klubu udały się do przedstawicieli władz samorządowych oraz sponsorów i osób wspierających naszą działalność by w imieniu wszystkich członków klubu złożyć życzenia świąteczne.

Jak widać z powyższego podsumowania rok 2015możemy uznać za pracowity, ale również za udany i to zarówno od strony sportowej jak i organizacyjnej. Członkowie naszego klubu w roku 2015 odnieśli wiele sukcesów sportowych. Podobnie jak w latach poprzednich również w roku 2015 mieli możliwość podnoszenia swoich umiejętności nie tylko podczas codziennych treningów, ale również poprzez udział w seminariach, zgrupowaniach czy obozach. Fakt podnoszenia swoich umiejętności w Karate Kyokushin mogli i potwierdzali podczas egzaminów na wyższe stopnie. W październiku 2015 w ZS w Mordarce rozpoczęła działalność kolejna sekcja naszego klubu. Jak na razie nie jest ona liczna, ale przecież nie o ilość, a o jakość chodzi. Mamy nadzieję, że już niedługo dzieci z Mordarki będą odnosić pierwsze sukcesy. Mimo ograniczeń związanych z dostępnością sali treningowejnaszym zawodnikom udaje się utrzymywać wysoki poziom sportowy i rozsławiać dobre imię nie tylko klubu, ale również naszej małej ojczyzny – Ziemi Limanowskiej.  Warto podkreślić, iż mimo różnych kłopotów nadal udaje nam się by reprezentanci naszego klubu nie ponosili żadnych kosztów wynikających z ich udziału w zawodach sportowych, w tym również tych zagranicznych.Organizowany przez nas turniej „One World One Kyokushin” stał się już swego rodzaju wizytówką, która rozsławia nasze miasto nie tylko w Polsce, ale również zagranicą. Jak wspomniano wyżej w tegorocznej edycji turnieju brało udział 550 zawodników z Polski i z zagranicy. To rekord w skali nie tylko kraju, ale i Europy. Organizowany przez nas turniej uważany jest za największy tego rodzaju turniej w Europie i został wpisany do kalendarza imprez Polskiego Związku Karate. Mamy nadzieję, że dzięki pomocy limanowskich władz samorządowych w roku 2016będziemy mogli w Limanowej znów zorganizować międzynarodową imprezę sportową promującą miasto Limanowa w kraju i poza jego granicami.Jako ciekawostkę dodamy, że akces do udziału w turnieju w roku 2016 zgłosili już zawodnicy z Japonii.

Wszystko to, co udało się nam w 2015 roku osiągnąć od strony sportowej jaki organizacyjnej nie byłoby możliwe gdyby nie wsparciewielu ludzi dobrej woli, w tym rodziców naszychpodopiecznych. Za to wsparcie serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również wszystkim członkom i zawodnikom naszego klubu – zarówno tym, którzy zdobywali medale jak i tym, którym się to nie udało. To Wy ciężko trenując i reprezentując barwy Klubu oraz miasta Limanowa motywujecie nas do pracy!

W sposób szczególny pragniemy podziękować za okazaną pomoc i wsparcie Panu Władysławowi Bieda – Burmistrzowi Miasta Limanowa, Panu Janowi Puchała – Staroście Limanowskiemu oraz Pani Urszuli Nowogórskiej – Przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego. Słowa podziękowania kierujemy wreszcie do naszych dobroczyńców i głównych sponsorów naszego klubu: Pana Mieczysława Jońca i Firmy JONIEC oraz PDM LIMDROG na czele z Panem Prezesem Maciejem Szkarłatem. Dzięki Państwa wsparciu nasze plany oraz sukcesy naszych podopiecznych było łatwiej zrealizować.

Wszystkim członkom i sympatykom ARS Klub Kyokushinkai życzymy dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności w 2016 roku, OSU!

Zarząd ARS Klub Kyokushinkai

 

One World One Kyokushin 2015_2

Podsumowanie 2015 roku – One World One Kyokushin

One World One Kyokushin 2015_1

Podsumowanie 2015 roku – One World One Kyokushin

Mistrzostwa Europy - Estonia 2015_1

Podsumowanie 2015 roku – Mistrzostwa Europy – Estonia

Mistrzostwa Europy - Estonia 2015_2

Podsumowanie 2015 roku – Mistrzostwa Europy – Estonia

Jedlicze_2015_2

Podsumowanie 2015 roku – Jedlicze

Jedlicze_2015_1

Podsumowanie 2015 roku – Jedlicze