Pokaz ARS Klub Kyokushinkai podczas Powiatowego Dnia Dziecka na Mogielicy.

W dniu 6 czerwca 2015 Zalesiu, u stóp Mogielicy odbył się Powiatowy Dzień Dziecka. Organizatorami imprezy byli: Powiat Limanowski, Gminy: Słopnice, Kamienica, Dobra oraz radio RDN Nowy Sącz. Powiatowy Dzień Dziecka zaszczyciło swoją obecnością wielu zacnych gości: poseł Wiesław Janczyk, starosta limanowski Jan Puchała, wicestarosta Mieczysław Uryga, Agata Zięba, Wojciech Włodarczyk, Jan Więcek – członkowie zarządu, wójt gminy Słopnice Adam Sołtys, oraz Mieczysław Marek Dyrektor GOK w Kamienicy. Z Tarnowa przyjechał dyrektor RDN ks. Jacek Miszczak, z Nowego Sącza jego zastępca ks. Maciej Górak wraz z dziennikarzami.

Jednym z wielu atrakcyjnych punktów programu, jaki przygotowali organizatorzy dla kilkutysięcznej publiczności, jaka zgromadziła się na tej imprezie były pokazy w wykonaniu członków ARS Klub Kyokushinkai. Pierwsze zaprezentowały się nasze cheerleaderki, których występ został bardzo ciepło przyjęty i nagrodzony brawami przez zgromadzoną publiczność.

O godzinie 1700 na scenie zaprezentowała się 30-osobowa grupa karateków z naszego klubu pod kierunkiem sensei Arkadiusza Sukiennika. Podczas pokazu zaprezentowali swoje umiejętności zarówno najmłodsi stażem adepci sztuki karate oraz ci nieco starsi.
Prezentacja rozpoczęła się od zademonstrowania przez wszystkich podstawowych technik ręcznych i nożnych w ramach kihon i kata. Starsi zaprezentowali trudniejsze kata (saifa i geksai sho) oraz nieco trudniejsze kombinacje kihon, bazujące na poruszaniu się w pozycji walki z zastosowaniem wysokich kopnięć mae geri, mawashi geri, ushiro mawashi geri i tobi mae geri. Kolejny etap to pokaz samoobrony. Dużymi brawami były nagradzane pokazy samoobrony w wykonaniu: Natalii i Dawida Jonik, Jakuba Kądziołki i Jakuba Sowy, Renaty Sukiennik i Karola Sułkowskiego oraz Emilii Poręba i Bartłomieja Wajda. Następnie limanowscy karatecy zaprezentowali widowni sztukę tameshiwari (łamanie twardych przedmiotów). Prezentację rozpoczęli najmłodsi adepci sztuki karate, którzy ręką lub nogą łamali sosnowe deski. W dalszej kolejności z deskami zmierzyły się starsze zawodniczki
i zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai, między innymi: Renata Sukiennik, Emilia Poręba, Aleksandra Kopka, Dariusz Wajda, Karol Sułkowski. Po deskach przyszedł czas na dachówki, z którymi zmierzył się Bartłomiej Wajda. Po rozbiciu sześciu dachówek kopnięciami mawashi geri, mae geri oraz uderzeniem seiken ago uchi Bartek Wajda zaprezentował widowni widowiskowe kopnięcie tobi yoko geri, którym rozbił betonowy bloczek wcześniej „przelatując” nad przeszkodą w postaci czterech klęczących osób. Następnie Bartłomiej Wajda i sensei Arkadiusz Sukiennik zaprezentowali wykorzystanie techniki karate w walce i samoobronie. Pokaz zakończył się prezentacją sztuki tameshiwari w wykonaniu sensei Arkadiusza Sukiennika, który techniką shuto ściął szyjkę szklanej butelki, a następnie rozbił 12 betonowych bloczków.

Sądząc po ilości braw otrzymanych od zgromadzonej publiczności oraz po licznych gratulacjach po pokazie otrzymanych od znanych, ale i nieznanych nam osób nasz pokaz podobał się zgromadzonej publiczności. To kolejne potwierdzenie tego, że członkowie naszego klubu rozwijają się w dobrym kierunku.

Udział i angażowanie się w tego typu społeczne przedsięwzięcia to również ważny etap na drodze rozwoju młodych ludzi, nie tylko, jako sportowców i karateków, ale jako obywateli. Dlatego bardzo dziękujemy organizatorom, zwłaszcza Starostwu Powiatowemu w Limanowej za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tej wspaniałej imprezie. Jednocześnie deklarujemy swój udział w kolejnych tego typu przedsięwzięciach. Osu!

Autor zdjęć: Paweł Grab, www.pgrab.pl

 

Powiatowy Dzień Dziecka na Mogielicy

Powiatowy Dzień Dziecka na Mogielicy