POKAZ KARATE KYOKUSHIN NA RYNKU GŁÓWNYM W KRAKOWIE Z UDZIAŁEM CZŁONKÓW NASZEGO KLUBU  

20 sierpnia 2021 na Rynku Głównym w Krakowie odbył się wyjątkowy pokaz w wykonaniu polskich, ale również zagranicznych karateka, którzy brali udział w 48 Wschodnioeuropejskim Obozie Kyokushin, który odbywał się w tym czasie na krakowskim AWF.

Pokaz został zorganizowany z wielu powodów. Jednym z celów była demonstracja i promocja Karate Kyokushin, jako jednej z najpopularniejszych i cieszących się dużym zainteresowaniem społecznym dyscyplin sporu. Potwierdzeniem tego założenia była ilość widzów, jaką przyciągnął zorganizowany pokaz. Pokaz był również elementem działań promujących Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin, które odbędą się w dniach 19-20.11.202r. w TAURON Arena Kraków.

Pokaz z udziałem ponad 200 zawodników i trenerów prowadził Shihan Andrzej Drewniak (9 Dan). Identyczny pokaz Shihan Drewniak porowadził w 1977 roku dla japońskiej telewizji, na potrzeby produkcji filmu pt. “Strongest Karate”, który promował Mistrzostwa Świata, które odbyły się w 1979 roku w Tokio. Wówczas zdjęcie z Wieży Mariackiej było mottem plakatu tokijskich mistrzostw.
W tegorocznym pokazie brali udział członkowie naszego klubu: Sempai Iza Twaróg (6 Kyu), Sensei Przemysław Juszczak (1 Dan) oraz Sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan), który był pomysłodawcą i organizatorem tego wyjątkowego pokazu.

Zapraszamy do fotograficznej relacji z tego wyjątkowego i historycznego wydarzenia. Zdjęcia autorstwa: „Okiem sportowca” – Mateusz Golomb i Studio fotograficzne Fotopola – Michał Wojtas.