Puchar Wiślanego Smoka w Karate Kyokushin zdobyty.
Dominacja młodych karateków ARS Limanowa – JONIEC Team na turnieju w Liszkach.

29 maja 2021 roku w podkrakowskich Liszkach odbył się Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wiślanego Smoka. Turniej w Liszkach z założenia był przeznaczony dla najmłodszych karateka – w zawodach mogły brać udział zawodnicy do 15 roku życia. Sędzią głównym turnieju był shihan Andrzej Krawontka (5 Dan) z Nowego Sącza. Gościem honorowym turnieju był twórca Karate Kyokushin w Polsce, wiceprezes PZK – shihan Andrzej Drewnik (9 Dan).

W zawodach brały udział dzieci i młodzież z 12 klubów z Małopolski, Śląska i Podkarpacia. Młodzi karatecy rywalizowali w konkurencjach kata oraz kumite. Turniej przebiegał ma stosunkowo wysokim poziomie sportowym. Konkurencja w poszczególnych konkurencjach i kategoriach była spora, zarówno pod względem poziomu umiejętności zawodników oraz ich ilości. Turniej ten był dobrą okazją dla najmłodszych adeptów Karate Kyokushin by sprawdzić swoje umiejętności. I z takim założeniem pojechali do Liszek młodzi wojownicy
z Limanowej, podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika (4 Dan).  

W Liszkach miasto Limanowa było reprezentowane przez 23 młodych karateka ARS Limanowa – JONIEC Team w składzie: Ćwik Karolina, Florek Magdalena, Malec Patrycja, Kita Zuzanna, Król Marlena, Ficoń Emilia, Twaróg Amelia, Uryga Anna, Szewczyk Magdalena, Szewczyk Anna, Sieja Zofia, Oleksy Joanna, Jonik Natalia, Kądziołka Nikola, Królik Witold, Bulanda Maksymilian, Ćwik Przemysław, Kamenczak Adrian, Kądziołka Oliwier, Limanówka Mikołaj, Limanówka Filip, Królik Witold, Florek Dawid. Zawodnikom jak w większości tego typu imprez towarzyszyli ich najwierniejsi kibice, czyli ich rodzice oraz trener – sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan).


Postawa młodych wojowników ARS Limanowa – JONIEC Team na turnieju w Liszkach potwierdziła, że ich sportowy rozwój zmierza we właściwym kierunku. Bez wyjątku wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze i wysoki poziom swoich umiejętności, zarówno w konkurencji kata jak i kumite. Podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika (4 Dan) wprost zdominowali turniej w Liszkach zdobywając łącznie 16 medali, w tym 5 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych. Efektem tego było zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej przez ARS Limanowa – Joniec Team z 46 punktami. O przewadze limanowian niech świadczy fakt, że drugi w klasyfikacji drużynowej klub zdobył 17 punktów, a trzeci – 13 punktów.

Miejsca na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych zdobyli:
1. Limanówka Mikołaj – złoto w kumite
2. Szewczyk Magdalena – złoto w kumite oraz złoto w kata
3. Limanówka Filip – złoto w kuite
4. Iwański Tomasz – złoto w kumite
5. Ćwik Karolina – srebro w kata oraz brąz w kumite
6. Florek Magdalena – srebro w kumite
7. Szewczyk Anna – srebro w kata
8. Kądziołka Nikola – srebro w kumite
9. Jonik Natalia – srebro w kumite oraz srebro w kata
10. Twaróg Amelia – brąz w kata
11. Kądziołka Oliwier – brąz w kumite
12. Ćwik Przemysław – brąz w kumite
13. Kamenczak Adrian – brąz w kumite. 
Wszystkim zawodnikom, bez względu na końcowy wynik sportowy gratulujemy. Jesteście wielcy! Brawo!

Z założenia udział w turnieju w Liszkach miał być dla moich podopiecznych przede wszystkim doskonałą okazją do nauki i zdobycia cennego doświadczenia. Oczywiście celem było również uzyskanie możliwie najlepszych wyników sportowych. Dla mnie, jako ich trenera była to okazja do oceny poziomu ich umiejętności i wyciągnięcia wniosków na przyszłość, tak by w niedalekiej przyszłości te dzieciaki mogły rywalizować i zdobywać trofea w zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej – jak to robili i robią ich starsi koledzy i koleżanki. Wynik i postawa moich podopiecznych na turnieju w Liszkach niewątpliwie cieszy i daje mi powód do dumy. Szczególnie, że większość naszych reprezentantów to debiutanci. Za to, co pokazali i w jakim stylu wygrywali należą się wszystkim bez wyjątku wielkie brawa. Nasi mali wojownicy bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli, zrealizowali plan w 100%.Bardzo dziękuję rodzicom za obecność i pomoc oraz zaufanie. To jest nasz wspólny sukces! – Tak udział w turnieju skomentował sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan).

ARS Klub Kyokushinkai składa podziękowania za dotychczasową pomoc i wsparcie Panu Mieczysławowi Jońcowi – właścicielowi firmy JONIEC, Panu Maciejowi Szkarłatowi – prezesowi PDM LIMDROG, Panu Robertowi Myjak – właścicielowi firmy PAK-FOL oraz Burmistrzowi Miasta Limanowa – Panu Władysławowi Biedzie i Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej – Panu Wiesławowi Wójtowiczowi.