Relacja z konferencji prasowej przed Mistrzostwami Świata Karate Kyokushin – Kraków 2021.
Najważniejsza impreza sportowa w Karate Kyokushin odbędzie w Krakowie.

W dniu 19 sierpnia 2021r., w hotelu DoubleTree by Hilton w Krakowie odbyła się konferencja prasowa, której przedmiotem było przekazanie do publicznej wiadomości informacji na temat Mistrzostw Świata Karate Kyokushin, które odbędą się w dniach 19-20 listopada 2021r.w TAURON Arena Kraków. Głównym organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia jest Małopolski Okręgowy Związek Karate, który w tym zakresie działa z upoważnienia Polskiego Związku Karate (PZK) i Światowej Federacji Kyokushin (KWF).

W konferencji brali udział przedstawiciele władz KWF i PZK w osobach: Shihan Antonio Pinero (9 Dan) – Prezydent Kyokushin World Federation, Shihan Andrzej Drewniak (9 Dan) – Sekretarz Generalny Kyokushin World Federation, Wiceprezes Polskiego Związku Karate. Obecny był Pan Grzegorz Furgał, reprezentujący sponsora strategicznego mistrzostw, którym jest TAURON Polska Energia S.A. Ze strony MOZK obecni byli: Shihan Robert Kopciowski (5 Dan) – Prezes MOZK  oraz Sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan) – Sekretarz MOZK, Dyrektor Organizacyjny MŚ Karate Kyokushin – Kraków 2021, a który to dla członków naszego klubu jest znany bardziej, jako ich trener.W konferencji brali także udział utytułowani zawodnicy YMCA Kraków, przygotowujący się do udziału w mistrzostwach: Sempai Anna Lisowska (2 Dan), Sempai Anna Świątkowska (2 Dan), Sempai Szymon Świątkowski (2 Dan) i Sensei Michał Werner (3 Dan).

Przed rozpoczęciem merytorycznej części konferencji zawodnicy YMCA Kraków wykonali widowiskowy pokaz, który obejmował elementy kata, kumite oraz tameshiwari. Po pokazie, na wstępie konferencji podkreślono fakt, iż nigdy w historii Karate Kokushin zawody tej rangi nie odbywały się w Polsce, a nawet w Europie. Była to głównie domena Japonii. W tym roku pierwszy raz w historii, w sercu Europy, w królewskim mieście Krakowie mamy nadzieję gościć najlepszych karateka z całego świata, którzy będą rywalizować o tytuł Mistrza Świata. Podczas konferencji podkreślono kluczową rolę Województwa Małopolskiego, jako partnera głównego mistrzostw oraz Witolda Kozłowskiego – Marszałka Województwa Małopolskiego, który objął honorowy patronat nad Mistrzostwami Świata Karate Kyokushin – Kraków 2021.

Przekazano również do publicznej wiadomości, iż sponsorem strategicznym mistrzostw jest TAURON Polska Energia S.A. Pozostałymi partnerami, którzy wspierają na dzień dzisiejszy organizację mistrzostw są: Gmina Skawina, krakowskie hotele: DoubleTree by Hilton i Hampton by Hilton oraz Firma JONIEC, ARKA Kancelaria Księgowo-Podatkowa. Poinformowano zgromadzonych przedstawicieli mediów o przygotowaniach do mistrzostw, planach ich przebiegu i organizacji, w tym również, że rywalizacja sportowa podczas mistrzostw odbywać się będzie w konkurencjach kata i kumite, w 46 kategoriach wiekowych i wagowych oraz że organizatorzy spodziewają się, że w mistrzostwach może wziąć udział nawet 500 zawodników z całego globu.

Przedstawiono wstępny program zawodów, który oprócz rywalizacji sportowej przewiduje atrakcyjne pokazy sztuk walki – w wykonaniu najlepszych karateka, pokazy walki wręcz w wykonaniu żołnierzy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz pokazy artystyczne między innymi z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

W czasie konferencji zaprezentowano pierwszy oficjalny spot promujący Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin Kraków 2021 https://www.youtube.com/watch?v=ge3Ac_kAjU0

https://www.youtube.com/watch?v=TUJVda2Eo50 oraz oficjalne logo i grafikę mistrzostw.

Ciesząc się na to wyjątkowe wydarzenie mamy nadzieję, że udział sensei Arkadiusza Sukiennika w konferencji prasowej oraz jego rola i zaangażowanie w organizację Mistrzostw Świata Karate Kyokushin – Kraków 2021 nie będzie jedynym „limanowski akcent” w związku z tym bezprecedensowym wydarzeniem sportowy. Mamy nadzieję, że najlepsi zawodnicy naszego klubu zdołają się zakwalifikować i wziąć udział w MŚ Karate Kyokushin – Kraków 2021. Trzymamy za to kciuki. A póki, co zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej, artykułu prasowego oraz reportażu TVP3 Kraków z konferencji https://gazetakrakowska.pl/pierwsze-w…/ar/c2-15761866  https://krakow.tvp.pl/55436818/19082021-2145