Seminarium z Kancho Yoshikazu Suzuki

Dnia 11 Listopada 2010 r. w Tarnobrzegu odbyło się seminarium z KanchoYoshikazu Suzuki – Prezydentem International Karate Organization Kyokushinkaikan (SosaiGroup) – organizacji założonej przez twórcę KyokushinSosaiMasutatsuOyama. Obecnie organizacją kieruje córka zmarłego Sosai – Kikuko (Kuristina) Oyama. Wraz z Kancho Suzuki do Polski przyjechał wnuk SosaiOyama – Akira Oyama.

W seminarium brało udział 150 karateka zrzeszonych głównie w IKO Sosai Polska ale byli również przedstawiciele innych organizacji Kyokushin działających w Polsce jak KWF, Shinkyokushin, IKO-1 oraz nie zrzeszeni. Do udziału w seminarium zaproszeni zostali również sensei Arkadiusz Sukiennik i sempai Robert Dziedzic. Program seminarium obejmował doskonalenie kihon, ido-geiko oraz kata. Kancho objaśniał zastosowanie poszczególnych technik w realnej walce. Ostatni trening seminarium w Tarnobrzegu poświęcony był wyłącznie kumite i zakończony ponad półgodzinnymi walkami.

Wieczorem odbyła się konferencja podczas której Kancho Suzuki odpowiadał na pytania dotyczące historii, struktury oraz zasad funkcjonowania organizacji IKO Sosai.Seminarium w Tarnobrzegu zakończyło się uroczystą kolacją zorganizowaną w hotelu Karolina.

Organizatorom seminarium dziękujemy za zaproszenie, Osu!