Trójka limanowskich karateków ARS Limanowa – JONIEC Team weźmie udział
w 34 Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin – Świnoujście 2021

Już niebawem, w dniach 24-25.09.2021 r. zawodnicy ARS Limanowa- JONIEC Team wezmą udział w 34 Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin, które odbędą się w Świnoujściu. Przygotowania do zawodów trwały od dłuższego czasu, a od ponad miesiąca nabrały mocniejszego tempa. Zawodnicy spędzali sporo czasu głównie w sali treningowej, ale nie tylko. W ramach przygotowań do mistrzostw dzięki zaangażowaniu i operatywności sensei Arkadiusza Sukiennika (4 Dan) nasi karatecy odbywali treningi miedzy innymi w plenerze. Do bardziej meczących, ale zarazem ciekawych należały te, które odbywały się w formie prawie całodziennych „wędrówek” po tatrzańskich szlakach. Po powrocie z górskich szlaków
i krótkim odpoczynku zawodnicy ARS Limanowa – JONIEC Team brali udział w sparingach z zawodnikami Tatrzańskiego Klubu Karate Kyokushin, które odbywały się w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Po tak intensywnym wysiłku mieli możliwość regeneracji w jednej z najpopularniejszych term – Terma Bania. Spośród kilku pretendentów, do udziału w 34 Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin, które odbędą się już w przyszłym została wytypowana trójka najlepszych na ten moment zawodników: Justyna Stach, Jakub Sowa i Wiktor Stochel.

Jak stwierdził trener naszych wojowników – sensei Arkadiusz Sukiennik „na tą chwilę to najbardziej wszechstronni i najlepiej przygotowani do startu zawodnicy. Zarówno Justyna Stach jak i Jakub Sowa będą rywalizować w konkurencjach kata i kumite juniorów. Natomiast Wiktor Stochel wyłącznie w kata juniorów młodszych. Jeżeli tylko opanują tremę i stres i pokażą 100% tego, co potrafią to jestem pewien, że są w stanie sięgnąć po najwyższe trofea podczas tych mistrzostw.”

Z całej trójki najbardziej doświadczony jest Jakub Sowa, który w swoje karierze już dwukrotnie był srebrnym medalistą Mistrzostw Europy Karate Kyokushin – w 2016 i 2017 roku. Dla Justyny Stach i Wiktora Stochel to pierwszy start w zawodach takiej rangi. Trzymamy kciuki za Justynę, Jakuba i Wiktora. Liczymy na ich dobrą postawę podczas tegorocznych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin.

ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa dziękuję tym wszystkim, którzy wspierają w jakikolwiek sposób działalność klubu. Szczególnie zaś dziękujemy naszym dobroczyńcom i sponsorom, bez których udział naszych zawodników w ME nie byłby możliwy: Panu Mieczysławowi Joniec – właścicielowi firmy JONIEC i Panu Maciejowi Szkarłat – Prezesowi Zarządu PDM LIMDROG, Panu Robertowi Myjak – właścicielowi firmy PAK-FOL. Słowa podziękowania kierujemy również na ręce Burmistrza Miasta Limanowa – Pana Władysława Bieda oraz Dyrektora ZS nr 3 Pana Wiesława Wójtowicza.