Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Biecza
19 medali zdobytych przez karateków ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa.

 

W sobotę 19 listopada 2016r, w hali sportowej w Bieczu odbył się Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Biecza. Organizatorami turnieju byli Jasielski Klub Karate Kyokushin kierowany przez shihan Tadeusza Krygowskiego (5 dan) oraz Urząd Miasta i Gminy w Bieczu. Sędzią głównym zawodów był shihan Adam Gazda (5 dan).

W turnieju, który przebiegł na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym jak organizacyjnym brało udział blisko 200 zawodników z 20 klubów z województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego i podkarpackiego. Warto również podkreślić, że na tatami w Bieczu rywalizowali zawodnicy reprezentujący różne organizacje Karate Kyokushin działające w Polsce (Shinkyokushin, KWF, IKO Sosai, IKO-1, WKU).

Na turniej do Biecza z Limanowej wybrała się 18 osobowa grupa zawodniczek i zawodników ARS Klub Kyokushinkai w składzie: Biedroń Angelika, Golonka Stanisław, Jonik Dawid, Jonik Natalia, Kądziołka Jakub, Kądziołka Patryk, Kurek Anna, Paruch Krzysztof, Piotrowska Alicja, Rosiek Aleksandra, Stachak Bartosz, Szewczyk Dagmara, Szumilas Alicja, Twaróg Maciej, Uryga Norbert, Zelek Jagoda, Zelek Justyna (st.), Zelek Justyna (mł.) . Zawodnikom towarzyszyła spora grupa rodziców oraz ich trener, sensei Arkadiusz Sukiennik.

19 listopad okazał się dla podopiecznych sensei Arkadiusza Sukiennika bardzo szczęśliwą datą, bo reprezentanci ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa przywieźli do Limanowej 19 medali, w tym 5 złotych, 5 srebrnych i 9 brązowych medali.

Złote medale zdobyli:

 • Zelek Jagoda w kata dziewczyn 8-9 lat,
 • Jonik Dawid w kata kadetów oraz w kumite kadetów -40 kg,
 • Kądziołka Jakub w kumite kadetów -45 kg,
 • Stachak Bartosz w kumite kadetów młodszych +40 kg

Srebrne medale zdobyli:

 • Biedroń Angelika w kata juniorek oraz w kumite juniorek -60 kg,
 • Golonka Stanisław w kumite chłopców 8-9 lat -35 kg,
 • Piotrowska Alicja kumite dziewczyn 8-9 lat -30 kg,
 • Szumilas Alicja w kata dziewczyn 8-9 lat,

Brązowe medale zdobyli:

 • Jonik Natalia w kata kadetek młodszych oraz w kumite kadetek młodszych -35 kg,
 • Kądziołka Patryk w kata kadetów młodszych,
 • Szumilas Alicja w kumite dziewcząt 8-9 lat -30 kg,
 • Szewczyk Dagmara w kumite kadetek młodszych +35 kg,
 • Twaróg Maciej w kumite chłopców 8-9 lat -35 kg,
 • Zelek Justyna (młodsza) w kata juniorek oraz w kumite juniorek -60 kg,
 • Zelek Justyna (starsza) w kumite juniorek -60 kg.

Ponad to czwarte miejsce w konkurencji kata, w swoich kategoriach wiekowych zajęły Kurek Anna i Piotrowska Alicja. Bardzo dobre walki stoczyli i na wyróżnienie zasługują również dziesięcioletni Uryga Norbert, którego niestety „zjadła” trema oraz Paruch Krzysztof, który swoją walkę eliminacyjną wygrał przed czasem w efektowny sposób zadając przeciwnikowi punktowane kopnięcia na głowę. Niestety w kolejnej popełnił błąd i musiał pogodzić się z przegraną.

Turniej w Bieczu jest jedną z tych, które są doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności zarówno dla początkujących zawodniczek i zawodników, jak i dla tych bardziej doświadczonych. Bardzo się cieszę z postawy najmłodszych karateka, którzy zarówno w kata i w kumite wypadli naprawdę świetnie. Również dobrze wypadły nasze juniorki, które przygotowują się do udziału w grudniowym Pucharze Polski Karate Kyokushin. I wreszcie swoje umiejętności i formę potwierdził Jakub Kądziołka, dla którego turniej w Bieczu był ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy w Karate Kyokushin, które odbędą się w dniach 25-26.11.2016 w Holandii. Jakub nie dał szans żadnemu ze swoich rywali i bezdyskusyjnie wygrał wszystkie walki. Oby był to dobry prognostyk przez ME, w których oprócz Jakuba Kądziołki będą brać jeszcze dwaj jego klubowi koledzy – Damian Górka i Jakub Sowa.

Wszystkim zawodnikom, bez względu na zajęte miejsce w rywalizacji sportowej należą się gratulacje za postawę, jaką zaprezentowali na macie w Bieczu.

Gratulujemy!

 

ARS Klub Kyokushinkai składa podziękowania firmom „JONIEC” i PDM LIMDROG oraz Burmistrzowi Miasta Limanowa – Panu Władysławowi Bieda.

Dzięki Państwa wsparciu członkowie naszego klubu mogli kolejny raz potwierdzić swoje umiejętności
w rywalizacji sportowej z rówieśnikami z innych klubów w kraju. Dziękujemy!

Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Biecza

Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Biecza