Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Biecza
Kolejne sukcesy karateków ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa.

W sobotę 7 listopada 2015r, w hali sportowej przy ul Kazimierza Wielkiego w Bieczu odbył się Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Biecza. Organizatorami turnieju byli Jasielski Klub Karate Kyokushin kierowany przez shihan Tadeusza Krygowskiego (5 dan) oraz Urząd Miasta i Gminy w Bieczu. Sędzią głównym zawodów był shihan Ryszard Kiper (5 dan). W turnieju brało udział 260 zawodników z 14 klubów.

W rywalizacji sportowej, która przebiegała na wysokim poziomie kolejny raz nie zabrakło limanowskiego „akcentu” w wykonaniu zawodników ARS Klub Kyokushinkai. Limanowscy karatecy zaprezentowali się z dobrej strony przysparzając dumy trenerowi oraz rodzicom.

Szczególne brawa należą się dla debiutantów, dla których turniej w Bieczu był pierwszym w ich karierze. Nie dość, że zaprezentowali się bardzo dobrze od strony sportowej to potrafili wygrać z własną tremą i stresem.

Wśród debiutantów najwyższą lokatę zajął Kądziołka Patryk, który zdobył srebrny medal w kumite chłopców – 27 kg. Na brawa zasługują również Szumilas Alicja i Paruch Krzysztof, którzy stoczyli zacięte pojedynki z zawodnikami gospodarzy, ale niestety w ich przypadku sprawdziło się powiedzenie, że „gospodarzom sprzyjają nawet ściany”.

Jak zwykle nie zawiedli doświadczeni zawodnicy jak Sowa Jakub i Ociepka Jakub, którzy zdominowali jedne z najliczniej obsadzonych konkurencji. Sowa Jakub – kumite kadetów młodszych +40 kg, a Ociepka Jakub – kata kadetów. Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Biedroń Angelika, która zdobyła złoty medal w kumite młodziczek -50 kg i srebrny w kata młodziczek. Podwójną medalistką sobotniego turnieju jest również Rosiek Aleksandra, która zdobyła dwa brązowe medale.

Łącznie podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika zdobyli łącznie 11 medali, w tym 3 złote, 3 srebrne i 5 brązowych.

Złote medale zdobyli:

  • Biedroń Angelika w kumite młodziczek -50 kg,
  • Sowa Jakub w kumite kadetów młodszych +40 kg
  • Ociepka Jakub w kata kadetów

Srebrne medale zdobyli:

  • Biedroń Angelika w kata młodziczek
  • Zelek Justyna w kumite młodziczek +50 kg
  • Poręba Emilia w kumite juniorek +50 kg

Brązowe medale zdobyli:

  • Rosiek Aleksandra w kumite młodziczek +50 kg oraz w kata młodziczek
  • Ociepka Szymon w kata kadetów młodszych
  • Górka Damian w kumite kadetów +50 kg
  • Kądziołka Patryk w kumite chłopców -27 kg

Ponad to czwarte miejsce w konkurencji kata dziewcząt i wyróżnienie zdobyła Jonik Natalia.

Wszystkim zawodnikom, bez względu na zajęte miejsce w rywalizacji sportowej należą się gratulacje za postawę, jaką zaprezentowali na macie w Bieczu. Brawo!

Zarząd ARS Klub Kyokushinkai składa podziękowania firmom „JONIEC” i PDM LIMDROG oraz Burmistrzowi Miasta Limanowa – Panu Władysławowi Biedzie. Dzięki Państwa dotychczasowemu wsparciu i pomocy możliwy był wyjazd i udział zawodników ARS Klub Kyokushinkai na turniej do Biecza. Dzięki Państwa pomocy nasi podopieczni mogli kolejny raz potwierdzić swoje możliwości i umiejętności w rywalizacji sportowej z rówieśnikami z innych ośrodków w kraju.  

Dziękujemy, Osu!

Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Biecza

Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Biecza