Medalowe żniwo limanowskich karateków ARS Klub Kyokushinkai
14 medali wywalczonych podczas Otwartego Turnieju Karate Kyokushin w Jaśle.

W sobotę 25 marca 2017r. na obiektach niedawno oddanego do użytku Podkarpackiego Centrum Sportów Walki w Jaśle odbył się Otwarty Turniej Karate Kyokushin, zorganizowany przez Jasielski Klub Kyokushin Karate z okazji 40-lecia istnienia tego klubu. Współorganizatorami turnieju był Urząd Miasta Jasło i MOSiR w Jaśle. W turnieju brało udział 200 młodych zawodników między innymi z Biecza, Frysztaka, Góry Kalwarii, Limanowej, Nowego Sącza, Nowej Dęby, Tarnobrzega, Warszawy i Jasła.

W Jaśle ARS Klub Kyokushinkai i miasto Limanowa reprezentowali: Biedroń Angelika, Golonka Stanisław, Górka Damian, Górszczyk Adam, Jonik Natalia, Jonik Dawid, Kądziołka Patryk, Kądziołka Jakub, Michalik Kamil, Michura Klaudia, Ociepka Jakub, Paruch Krzysztof, Piotrowska Alicja, Sułkowski Karol, Śliwa Emil, Szumilas Alicja, Szewczyk Dagmara, Uryga Norbert, Wojs Maksymilian, Zelek Jagoda. Młodym zawodnikom w Jaśle poza trenerem – sensei Arkadiuszem Sukiennikiem (3 dan) towarzyszyła liczna grupa najwierniejszych kibiców, czyli ich rodzice.

Turniej w Jaśle nie był dużą imprezą to jednak warto było w niej wziąć udział, bo rywalizacja sportowa, która odbywała się wyłącznie w konkurencji kumite (walka) przebiegała na naprawdę wysokim poziomie. Turniej ten był wspaniałą okazją dla młodych zawodników z Limanowej do sprawdzenia swoich umiejętności na początku sezonu startowego. Postawa zawodników spod znaku ARS Limanowa na turnieju w Jaśle potwierdziła, że ich rozwój, jako karateków i sportowców zmierza we właściwym kierunku. Wszyscy podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika (3 dan) zaprezentowali się w Jaśle z bardzo dobrej strony, zdobywając łącznie 14 medali, w tym 6 złotych, 5 srebrne i 3 brązowe.

Miejsca na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych zajęli:
Alicja Piotrowska – 1 miejsce,
Jagoda Zelek – 1 miejsce,
Dawid Jonik – 1 miejsce,
Natalia Jonik – 1 miejsce,
Maksymilian Wojs  – 1 miejsce,
Krzysztof Paruch  – 1 miejsce,
Angelika Biedroń  – 2 miejsce,
Alicja Szumilas  – 2 miejsce,
Klaudia Michura  – 2 miejsce,
Dagmara Szewczyk  – 2 miejsce,
Damian Górka  – 2 miejsce,
Adam Górszczyk  – 3 miejsce,
Patryk Kądziołka  – 3 miejsce,
Jakub Kądziołka  – 3 miejsce,

Ponadto tuż za podium, na 4 miejscu uplasowali się: Golonka Stanisław, Michalik Kamil, Ociepka Jakub, Sułkowski Karol, Śliwa Emil i Uryga Norbert.

Młodzi limanowscy karatecy i ich rodzice mieli również sposobność podziwiać niedawno wybudowane i oddane do użytku Podkarpackie Centrum Sportów Walki. To obiekt, który powstał w Jaśle ze środków publicznych i jest on dedykowany dla uprawiających sporty walki. Korzystać z niego mogą również kluby, w których uprawia się np. gimnastykę czy akrobatykę sportową lub taniec. Serce tego obiektu stanowi hala mieszcząca trzy pełnowymiarowe maty sportowe typu „TATAMI”. Limanowscy karatecy i ich rodzice byli pod ogromnym wrażeniem tego obiektu. Jak sami mówili: „To obiekt marzenie, na miarę XXI wieku. W takich warunkach aż się chce trenować. Niestety my możemy jedynie o takiej sali pomarzyć”.

Miejmy nadzieję, że na marzeniach się nie skończy i kiedyś podobny obiekt powstanie w Limanowej. Tego życzymy i gratulujemy postawy na turnieju w Jaśle !

Członkowie i zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai składają podziękowania za okazaną pomoc i wsparcie firmom „JONIEC” i PDM LIMDROG oraz Burmistrzowi Miasta Limanowa – Panu Władysławowi Bieda. Dziękujemy!

Otwarty Turniej Karate Kyokushin w Jaśle

Otwarty Turniej Karate Kyokushin w Jaśle

 

Otwarty Turniej Karate Kyokushin w Jaśle

Otwarty Turniej Karate Kyokushin w Jaśle