Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Sieradz 4 medale dla zawodników ARS Klub Kyokushinkai z Limanowej.

W sobotę 6 października 2012 w Sieradzu odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Sieradz z udziałem ponad 200 zawodników reprezentujących 27 klubów karate z Polski oraz Łotwy, Rosji i Czech.

Organizatorem zawodów był Sieradzki Klub Karate Kyokushin pod kierownictwem sensei Roberta Wajgelt ( 4 dan). Sędzią Głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak (7 dan), natomiast sędzią technicznym shihan Andrzej Krawontka (5 dan).

Rywalizacja sportowa podczas tegorocznego turnieju stała na bardzo wysokim poziomie, m.in. za sprawą zawodników z zagranicy, którzy reprezentowali prawdziwie międzynarodowy poziom. Podkreślić należy, że w turnieju brali udział przedstawiciele różnych światowych organizacji karate kyokushin, co dodatkowo podniosło poziom jak i prestiż turnieju.

ARS Klub Kyokushinkai działający przy ZSS nr 3 w Limanowej reprezentowało dziewięciu zawodniczek i zawodników. W konkurencji kumite rywalizowali: Julia Adamczyk, Jakub Gaik i Bartłomiej Wajda. Cała trójka zajęła miejsca na podium w swoich kategoriach:

• Julia Adamczyk – zdobyła brązowy medal w konkurencji kumite juniorek młodszych open
  • Jakub Gaik – zdobył brązowy medal w konkurencji kumite juniorów młodszych – 65 kg
  • Bartłomiej Wajda – zdobył brązowy medal w konkurencji kumite młodzików – 65 kg. Ponad to Bartek zdobył również brązowy medal w konkurencji kata młodzików.

W konkurencji kata rywalizowali również: Franczak Patrycja, Smoter Joanna, Sukiennik Renata, Wątroba Julia, Mrożek Andrzej, Wajda Dariusz. Dla większości z nich był to pierwszy start w tak prestiżowych zawodach. Mimo to zaprezentowali się bardzo dobrze i należą się im słowa pochwały. Dariusz Wajda, Julia Wątroba oraz Joanna Smoter po pierwszej turze konkurencji kata uplasowali się w czołówce rundy finałowej, w swoich kategoriach wiekowych. Niestety w rundzie finałowej zabrakło trochę szczęścia i decyzją sędziów uplasowali się tuż za podium.

Opiekę nad grupą limanowskich karateka pełnili sensei Arkadiusz Sukiennik, który był jednym z sędziów podczas tegorocznego turnieju oraz Pani Jolanta Smoter i Pan Piotr Mrożek, którym należą się wyrazy podziękowania za pomoc i zaangażowanie w działalność klubu.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za występy na następnych zawodach w tym sezonie.