Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Sieradza.
XVIII Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Sieradza w Karate Kyokushin Kolejne medale limanowskich karateków ARS Klub Kyokushinkai

W dniu 10 października 2015 r. odbył się XVIII Międzynarodowy Puchar Prezydenta Sieradz w Karate Kyokushin. W turnieju uczestniczyło 315 zawodników z 46 klubów z całej Polski oraz Niemiec, Rosji i Estonii. Otwarcia dokonał Prezydent Miasta Sieradz Pan Paweł Osiewała i shihan Andrzej Drewniak wiceprezes Polskiego Związku Karate. Organizatorem był Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez shihan Roberta Wajgelta.

W Sieradzu miasto Limanowa reprezentowali karatecy ARS Klub Kyokushinkai w składzie: Biedroń Angelika, Poręba Emilia, Rosiek Aleksandra, Zelek Jagoda, Zelek Justyna, Zelek Justyna, Jonik Dawid, Jurkiewicz Kacper, Ociepka Szymon, Sowa Jakub, Zaczyk Bartłomiej. Podczas naprawdę mocno obsadzonego turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się limanowscy karatecy, a troje podopiecznych sensei Arkadiusza Sukiennika zajęło miejsce na podium. Brązowy medal w kumite juniorek -55 kg zdobyła Justyna Zelek. Również brązowy medal, ale w konkurencji kata kadetów zdobył Szymon Ociepka, który przegrał ze złotym medalistą tej kategorii tylko o 0,3 pkt. Złoty medal przypadł w udziale najmłodszej limanowskiej zawodniczce – siedmioletniej Jagodzie Zelek, która w konkurencji kata dziewczyn 6-7 lat była bezkonkurencyjna i stanęła na najwyższym miejscu podium.

Na wyróżnienie zasługują również Kacper Jurkiewicz, Dawid Jonik i Jakub Sowa, którzy w swoich kategoriach wiekowych rywalizowali w bardzo licznie obsadzonej konkurencji kata. Zaprezentowali się oni bardzo dobrze, zabrakło im trochę szczęścia by zająć miejsca na podium. Tuż za podium uplasowały się również młodziczki – Angelika Biedroń (w kumite -50 kg) oraz Justyna Zelek (w kumite +50 kg), które po dobrych walkach decyzją sędziów przegrały swoje walki o wejście do finałowych czwórek.

Udział w sieradzkim turnieju to kolejne bezcenne doświadczenie, o jakie wzbogacili się limanowscy karatecy. Członkowie ARS Klub Kyokushinkai kierują słowa podziękowania w stronę Pana Mieczysława Jońca, właściciela firmy JONIEC oraz Pana Macieja Szkarłata, prezesa PDM Limdrog, dzięki którym to wyjazd i udział limanowskich karateków w międzynarodowym turnieju w Sieradzu był możliwy.

 

Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Sieradza

Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Sieradza

 

Gratulacje!