XI Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin – Świnoujście 2015r.
10 medali karateków ARS Klub Kyokushinkai Limanowa na rozpoczęcie nowego sezonu.

Pierwsze sukcesy sportowe po wakacyjnej przerwie odnotowali limanowscy karatecy z ARS Klub Kyokushinkai podczas XI Międzynarodowego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin, który odbył się w dniach 19-20 września 2015 w Świnoujściu.

Głównym organizatorem turnieju, który odbył się pod egidą Polskiego Związku Karate była Świnoujska Akademia Karate Kyokushin, kierowana przez sensei Pawła Sujkę. Współorganizatorami byli: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Urząd Miasta Świnoujście, Okręgowy Zachodniopomorski Związek Karate, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”, Miejski Dom Kultury. Honorowy Patronat nad turniejem, który był połączony z obchodami 40-lecia istnienia Karate Kyokushin na świnoujskich wyspach objęli: Ambasada Japonii w Polsce, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydent Miasta Świnoujście.

Wśród 270 karateków z Niemiec, Rosji i Polski, którzy brali udział w tegorocznym turnieju znalazła się dziesięcioosobowa grupa zawodników ARS Klub Kyokushinkai Limanowa w składzie: Biedroń Angelika, Rosiek Aleksandra, Sukiennik Renata, Zelek Justyna, Zelek Jagoda, Zelek Justyna, Kądziołka Jakub, Sowa Jakub, Wajda Bartłomiej, Wajda Dariusz oraz trener sensei Arkadiusz Sukiennik (3 dan). Limanowskim karatekom w wyjeździe na zawody towarzyszyła trójka rodziców: Pani Agnieszka Sowa, Pan Grzegorz Kądziołka i Pan Lesław Zelek, którzy wspomagali trenera w opiece nad dziećmi.

Udział w zawodach był doskonałą okazją by w niewielkim stopniu zwiedzić Świnoujście i skorzystać z uroków Bałtyku i świnoujskiej plaży. Limanowscy karatecy wyruszyli do Świnoujścia już w czwartek. Piątek był dniem odpoczynku po podróży połączony ze zwiedzaniem miasta i wypoczynkiem na plaży. Piękno świnoujskiej plaży, oraz centrum miasta i parku powodowało, że wszyscy żałowali, że piątek tak szybko się skończył.

Sobota była pierwszym dniem sportowej rywalizacji. W podniosłej atmosferze spotęgowanej dźwiękami Mazurka Dąbrowskiego w wykonaniu Orkiestry Marynarki Wojennej w Świnoujściu oraz salwą armatnią nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów, którego dokonał wiceprezes Polskiego Związku Karate shihan Andrzej Drewniak. Podczas ceremonii otwarcia turnieju odbyło się wyróżnienie zasłużonych osób dla rozwoju świnoujskiego klubu i Karate Kyokushin w Świnoujściu. W gronie wyróżnionych osób znalazł się sensei Arkadiusz Sukiennik, który otrzymał pamiątkowy grawerton.

W pierwszym dniu turnieju rywalizowali zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych w konkurencji kata. W sobotę odbyła się również rywalizacja sportowa w konkurencji kumite dzieci i kadetów. W drugim dniu świnoujskiego turnieju odbyły się walki młodzików, juniorów i seniorów oraz finałowe walki dzieci i kadetów.

Mimo, że turniej w Świnoujściu był pierwszym turniejem po wakacjach, rozpoczynającym nowy sezon sportowy i co oczywiste emocje, które towarzyszyły limanowskim zawodnikom były bardzo dużeto podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika zaprezentowali się bardzo dobrze. Można powiedzieć, że spisali się na medal, a właściwie na 10 medali, które łącznie zdobyli w Świnoujściu.

Zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium to:  

– Wajda Bartłomiej – I miejsce w kumite seniorów -80 kg i II miejsce w kata seniorów,

– Zelek Justyna – I miejsce w kumite juniorek –50 kg,

– Biedroń Angelika – II miejsce w kumite młodziczek -50 kg,

– Sukiennik Renata – II miejsce w kata młodziczek i III miejsce w kumite młodziczek -50 kg,

– Wajda Dariusz – II miejsce w kata młodzików i III miejsce w kumite młodzików -50 kg

– Sowa Jakub – II miejsce w kumite chłopców -40 kg i III miejsce w kata chłopców.

Najmłodsza limanowska zawodniczka, a zarazem najmłodsza zawodniczka turnieju – Zelek Jagoda (7 lat) zajęła wysokie IV miejsce w konkurencji kata dziewcząt 8-9 lat. Biorąc pod uwagę wysoki poziom turnieju oraz bardzo dużą ilość konkurentek, które pokonała Jagoda jest to bardzo dobry wynik.

Generalnie wszyscy limanowscy karatecy zasługują na słowa uznania, bo pokazali się z bardzo dobrej strony, przynosząc dumę nie tylko trenerowi i rodzicom, ale również miastu Limanowa. Warto podkreślić, że wszyscy limanowscy zawodnicy mimo dużej konkurencji bez problemu zakwalifikowali się do rund finałowych w konkurencji kata. Świadczy to o wysokim poziomie ich umiejętności.

Na szczególne wyróżnienie zasługują Zelek Justyna, Biedroń Angelika i Wajda Bartłomiej. Zelek Justyna w konkurencji kumite juniorek -50 kg wygrała wszystkie swoje walki przed czasem, zdobywając złoty medal w tej konkurencji. Biedroń Angelika w konkurencji kumite młodziczek -50 kg w pięknym stylu zakwalifikowała się do finału wygrywając walki przed czasem. Dopiero w walce finałowej musiała uznać wyższość swojej bardziej doświadczonej i utytułowanej rywalki, zawodniczki z Drawska Pomorskiego Elizy Wiskiej.

Wajda Bartłomiej w konkurencji kata seniorów zdobył srebrny medal, a w kumite seniorów -80 kg w bardzo dobrym stylu wywalczył złoty medal. Było to o tyle ważne, że turniej w Świnoujściu był dla Bartka pierwszym startem w kategorii wiekowej senior. Oby starty Bartka w następnych zawodach nie były gorsze od tego w Świnoujściu.

Po zakończonych zawodach limanowscy karatecy wrócili jeszcze na chwile na świnoujską plażę, by krótkim treningiem na plaży i w falach Bałtyku pożegnać się z morzem i przepiękną świnoujską plażą.

Wyjazd i udział zawodników ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa w XI Międzynarodowym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin – Świnoujście 2015r był możliwy dzięki pomocy Burmistrza Miasta Limanowa – Pana Władysława Biedy oraz firm „JONIEC” i PDM LIMDROG.

W imieniu ARS Klub Kyokushinkai składamy wszystkim Państwu wielkie podziękowania za okazane wsparcie i pomoc. Dzięki Państwa pomocy mogliśmy kolejny raz potwierdzić i udowodnić, że potrafimy zdobyć kolejny „szczyt” i pokonać kolejną „granicę” naszych możliwości i umiejętności.  

Dziękujemy, Osu!

Gratulacje!

XI Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin – Świnoujście 2015r.

XI Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin – Świnoujście 2015r.