Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin
Pierwsze medale zawodników ARS Klub Kyokushinkai w nowym sezonie

W dniu 1 października 2016 r. odbył się Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradz w Karate Kyokushin. W turnieju uczestniczyło 251 zawodników z 36 klubów z całej Polski oraz zawodnicy z Czech i Rosji. Otwarcia dokonał Prezydent Miasta Sieradz Pan Paweł Osiewała i shihan Andrzej Drewniak wiceprezes Polskiego Związku Karate. Organizatorem był Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez shihan Roberta Wajgelta.

W Sieradzu miasto Limanowa reprezentowali karatecy ARS Klub Kyokushinkai w składzie: Biedroń Angelika, Kurek Anna, Piotrowska Alicja, Szumilas Alicja, Sukiennik Renata, Górka Damian, Kądziołka Patryk Kądziołka Jakub, Sowa Jakub.

Podczas przebiegającego na bardzo wysokim poziomie sportowym turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika. Mimo, że był to pierwszy start limanowskich karateka po wakacyjnej przerwie i można powiedzieć, że brali w nim udział z tzw. „marszu” to z Sieradza limanowianie przywieźli sześć medali, w tym 1 złoty i 5 srebrnych.

Na najwyższym miejscu podium stanął Damian Górka, który rewelacyjne rozpoczął nowy sezon i w konkurencji kumite kadetów +60 kg nie miał sobie równych wygrywając wszystkie walki przed czasem. Kolejny fighter, który zajął miejsce na podium to wyśmienicie zapowiadający się zawodnik ARS Klub Kyokushinkai – Jakub Kądziołka, który rywalizował w kumite kadetów -50 kg. Mimo, że Jakub był najlżejszym zawodnikiem w tej kategorii wagowej (waży 41 kg) to wszystkie walki aż do walki finałowej wygrał w bezdyskusyjny sposób. Dopiero w walce, po dogrywce musiał uznać wyższość dużo cięższego od siebie rywala i ostatecznie zajął drugie miejsce na podium.


Tradycyjnie nie zawiedli zawodnicy rywalizujący w konkurencji kata. Bardzo dobrze zaprezentowała się najbardziej doświadczona i utalentowana Renata Sukiennik, która w kata juniorek zdobyła srebrny medal. Kolejnym medalowym pewniakiem okazał Jakub Sowa, który w kata kadetów zdobył srebrny medal. W ślady starszych kolegów i koleżanek poszła również najmłodsza limanowska zawodniczka – siedmioletnia Kurek Anna, która w swoje kategorii wiekowej w konkurencji kata zajęła również drugie miejsce na podium. Podczas turnieju w Sieradzu podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika pierwszy raz mieli okazje rywalizować w konkurencji „kata synchroniczne”. W tej konkurencji Sukiennik Renata, Zelek Jagoda i Sowa Jakub zdobyli srebrny medal.

Na wyróżnienie zasługują również pozostali limanowscy zawodnicy, a w szczególności najmłodsi – Piotrowska Alicja, Szumilas Alicja i Kądziołka Patryk, którzy rywalizowali w kata indywidualnym oraz synchronicznym. Niestety brakło im trochę szczęścia i w swoich kategoriach wiekowych zajęli miejsca tuz za podium. Ale należą się im wielkie brawa.

Udział w tym turnieju to kolejne ważne doświadczenie, o jakie wzbogacili się limanowscy karatecy. Członkowie ARS Klub Kyokushinkai składają serdeczne podziękowania firmie JONIEC oraz PDM Limdrog, dzięki którym to wyjazd i udział limanowskich karateków w międzynarodowym turnieju w Sieradzu był możliwy.

Gratulacje!

Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin

Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin