Turniej Karate Kyokushin o puchar Tatr
17 medali limanowskich karateków zdobytych pod Tatrami

  

W sobotę 6 grudnia 2014 roku, w hali widowiskowo – sportowej w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Zakopanem odbył się Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Tatr.

Turniej, którego organizatorem był Tatrzański Klub Karate Kyokushin, kierowany przez sensei Grzegorza Popiołka (2 dan) przy współfinansowaniu Urzędu Miasta Zakopane odbywał się pod hasłem „ONE WORLD ONE KYOKUSHIN” – w myśl idei zapoczątkowanej przed laty przez sensei Arkadiusza Sukiennika (3 dan). Tegoroczny turniej zgromadził blisko 140 młodych zawodniczek i zawodników zrzeszonych w różnych organizacjach Karate Kyokushin z Zakopanego, Kościeliska, Nowego Targu, Starego Sącza, Niepołomic, Radzynia Podlaskiego, Gubina oraz Limanowej. Uczestniczące w turnieju dzieci i młodzież rywalizowali w konkurencjach kata i kumite, w odpowiednich kategoriach wiekowych i wagowych.

W rywalizacji sportowej, która stała na wysokim poziomie bardzo dobrze spisali się zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa zdobywając łącznie 17 medali, w tym:

  • 6 złotych zdobytych w konkurencji kata przez: Jagodę Zelek, Martynę Wątroba, Jakuba Sowa, Renatę Sukiennik, Dariusza Wajda, Bartłomieja Wajda,
  • 3 srebrne zdobytych przez: Alicję Szumilas w konkurencji kata oraz Renatę Sukiennik i Dariusza Wajda w konkurencji kumite,
  • 8 brązowych zdobytych przez: Aleksandrę Rosiek (w kata), Jakuba Kądziołka (w kumite), Jakuba Sowa (w kumite), Angelikę Biedroń (w kumite), Justynę Zelek (w kumite), Bartłomieja Wajda (w kumite), Bartłomieja Zaczyk (w kata oraz w kumite).

Na wyróżnienie zasługują również Natalia Jonik, Kacper Piszczek, Beniamin i Szymon Ociepka, którzy w konkurencjach, w których rywalizowali zajęli miejsca tuż za podium.

Miłą niespodzianką dla wszystkich młodych karateka biorących udział w rywalizacji sportowej na zakopiańskim tatami były odwiedziny Świętego Mikołaja, w rolę, którego wcielił się Rafał Kryla pseudonim „TITO” (finalista pierwszej edycji programu „You Can Dance”), który wciągnął wszystkich do zabawy oraz nagrodził wszystkie dzieci paczkami.

TURNIEJ O PUCHAR TATR 2014 (2)

TURNIEJ O PUCHAR TATR 2014

TURNIEJ O PUCHAR TATR 2014

TURNIEJ O PUCHAR TATR 2014