V Ogólnopolski Turniej o Puchar Solny w Karate Kyokushin.

10 medali i drugie miejsce ARS Klub Kyokushinkai w klasyfikacji drużynowej podczas

W minioną sobotę 13 czerwca 2015r w hali sportowej „Solne Miasto” w Wieliczce odbył się V Ogólnopolski Turniej o Puchar Solny Młodzików, Kadetów i Dzieci w Karate Kyokushin. Organizatorem turnieju był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai, kierowany przez sensei Roberta Kopciowskiego (4 dan). Honorowy patronat nad imprezą został objęty przez Miasto i Gminę Wieliczka oraz Powiat Wielicki. Sędzią głównym turnieju był shihan Andrzej Drewniak (8 dan) – wiceprezes PZK, a sędzią technicznym był sensei Robert Świątkowski (4 dan). Turniej przebiegał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, a brało w nim udział 300 młodych zawodników z blisko 30 klubów kraju i z zagranicy. Miasto Limanowa reprezentowała grupa zawodników ARS Klub Kyokushinkai w składzie: Zelek Jagoda, Szumilas Alicja, Piotrowska Alicja, Sukiennik Milena, Sroka Małgorzata, Zelek Justyna, Rosiek Aleksandra, Kurek Aleksandra, Michura Klaudia, Wątroba Martyna, Jonik Natalia, Zaczyk Karolina, Biedroń Angelika, Kądziołka Patryk, Golonka Stanisław Jurkiewicz Kacper, Stachak Bartosz, Kądziołka Jakub, Sowa Jakub, Jonik Dawid, Ociepka Jakub, Ociepka Szymon, Wajda Dariusz. Młodym karatekom towarzyszyła spora grupa najwierniejszych kibiców, czyli ich rodzice oraz ich trener sensei Arkadiusz Sukiennik (3 dan).

Limanowscy karatecy zaprezentowali się w Wieliczce bardzo dobrze, potwierdzając wysoki poziom umiejętności. W klasyfikacji drużynowej ARS Klub Kyokushinkai uplasował się na 2-im miejscu, zdobywając łącznie 10 medali, w tym 3 złote, 2 srebrne i 5 brązowych.

Zaczyk Karolina – 3 miejsce w kata kadetek,
Jonik Dawid – 3 miejsce w kata chłopców, Stachak Bartosz – w kumite chłopców +45 kg.

„Wszyscy bardzo się cieszymy z wyników, jakie uzyskali nasi zawodnicy na turnieju w Wieliczce. Najbardziej cieszą postawa i sukcesy tych najmłodszych zawodników, którzy rozpoczynają swoją przygodę z Karate Kyokushin. To był dla nich ważny sprawdzian między innymi tego na ile potrafią zapanować nad stresem wynikającym z udziału w rywalizacji sportowej. Zdecydowanej większość z naszych debiutantów udało się to doskonale i otrzymywali naprawdę wysokie noty. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Jagoda Zelek, która kolejny raz na dużym turnieju zdominowała swoją kategorię wiekową i w konkurencji kata zajęła 1 miejsce. Jej dwie, nieco starsze koleżanki Alicja Piotrowska i Alicja Szumilas wypadły również bardzo dobrze i zabrakło tylko dziesiętnych punktu by zajęły miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych chłopców, debiutujących na turnieju bardzo dobrze wypadli Kądziołka Patryk i Golonka Stanisław, którym w licznie obsadzonych konkurencjach kata chłopców (ponad 40 rywali) podobnie jak dziewczynom brakło niewiele do medalowego miejsca. Ostatecznie obydwaj zajęli piąte miejsca w swoich kategoriach. Jeżeli chodzi o nieco starszych zawodników, to z pewnością na wyróżnienie zasługują: Angelika Biedroń, Dawid Jonik i Dariusz Wajda. Angelika Biedroń nie miała sobie równych w konkurencji kumite młodziczek -50 kg. W zdecydowany sposób wygrała wszystkie swoje walki i stanęła na najwyższym miejscu podium. Z kolei Dawid Jonik zdominował konkurencję kumite chłopców -35kg. Bezdyskusyjnie wygrał wszystkie swoje walki, w tym większość przed czasem. Dawid Jonik rywalizował również w konkurenci kata chłopców. W tej konkurencji pokazał się z równie dobrej strony i zajął trzecie miejsce. Dariusz Wajda w Wieliczce potwierdził swoją ciągle wysoką formę. W konkurencji kata młodzików, w której rywalizował mimo bardzo dużej konkurencji bez problemu zajął miejsce na podium. Do „wielkich przegranych” tego turnieju można zaliczyć Jakuba Ociepkę i Jakuba Sowę, którzy w swoich kategoriach wiekowych zajęli 4-te miejsca w kata, ustępując minimalnie o dziesiętne punktu swoim klubowym kolegom. Bez względu na wynik wszystkim zawodnikom nalezą się wielkie gratulacje i wyrazy uznania.

Turniej w Wieliczce był ostatnim turniejem przed wakacjami, w którym rywalizowali zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai. Teraz przed nimi tylko egzamin na kolejne stopnie (Kyu) oraz klubowe ognisko na zakończenie sezonu, w którym będą brali udział nie tylko członkowie klubu, ale również rodzice i sympatycy naszego klubu. Korzystając z okazji wszystkim zawodnikom, rodzicom i naszym sympatykom życzę zdrowych i udanych wakacji. Oby nowy sezon, który rozpoczniemy po wakacjach był dla nas wszystkich równie udany i obfity w sukcesy sportowe jak ten, który właśnie dobiega końca. A będzie sporo okazji w nowym sezonie do zdobywania trofeów sportowych. Pierwsze zawody, w których wezmą udział zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai już w połowie września – Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin w Świnoujściu.”