VII PP Juniorów i Młodzików – Włocławek 2011
VII Puchar Polski Juniorów i Młodzieży w karate Kyokushin – Włocławek 2011. Srebrny medal dla Julii Adamczyk z Limanowej

W dniu 12 listopada 2011 we Włocławku odbył się VIII Puchar Polski Juniorów i Młodzików z udziałem 178 zawodników z 55 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak (7 dan), a sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug (5 dan). Organizatorem tych prestiżowych zawodów był Włocławski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Jana Mazurkiewicza (4 dan). W tegorocznym Pucharze Polski brało udział 178 zawodników z 55 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate, a sędziowało aż 35 sędziów.
Wśród tej licznej rzeszy młodych karateków z całego kraju bardzo dobrze zaprezentowała się trójka zawodników z Limanowej: Julia Adamczyk, Michał Czaja i Bartłomiej Wajda. Podopieczni senseiArkadiusza Sukiennika (2 dan) i Roberta Dziedzica (1 dan) z sekcji karate kyokushin “ARS” działającej przy UKS Trójka w ZSS nr 3 w Limanowej tym razem rywalizowali w konkurencji kumite młodzików.
Chłopcy – zarówno Michał Czaja w kategorii do 65 kg jak i Bartłomiej Wajda w kategorii do 55 kg stoczyli swoje pojedynki na macie prezentując wysoki poziom. Zabrakło im niestety trochę szczęścia i decyzją sędziów przegrali swoje walki o wejście do medalowej czwórki. Bez wątpienia najlepiej z całej trójki limanowskich zawodników wypadła Julia Adamczyk, która podczas tegorocznego Pucharu Polski rywalizowała w konkurencji kumite młodziczek do 50 kg. Julia aż do walki finałowej wygrywała swoje pojedynki w zdecydowany sposób. Dopiero w walce finałowej o złoty medal Julia Adamczyk musiała uznać wyższość bardziej doświadczonej zawodniczki z Grajewa – Justyny Mazurek, ostatecznie zdobywając srebrny medal i zajmując II miejsce na podium.

W klasyfikacji drużynowej zawodnicy reprezentujący barwy UKS “Trójka” Limanowa uplasowali się na 9 miejscu.

Warto nadmienić, że Julia Adamczyk i Michał Czaja to tegoroczni brązowi medaliści Mistrzostw Makroregionu Południowego w Karate Kyokushin, które obyły sie 9 kwietnia 2011 roku w Krakowie.

Opiekę nad limanowskimi karatekami pełnili sensei Robert Dziedzic, który pełnił również funkcję sekundanta zawodników oraz sensei Arkadiusz Sukiennik, który był jednym z sędziów tych zawodów.

Gratulacje !