Warsaw Open 2013

4 medale dla limanowskich karateków z ARS Klub Kyokushinkai.

W ostatnią sobotę 16 marca 2013 w hali sportowej AWF w Warszawie odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin – Warsaw Open – 2013. Organizatorem zawodów była Kyoko – Akademia Karate Kyokushin pod kierownictwem sensei Piotra Strefner (1 dan). Sędzią Głównym zawodów był sensei Tadeusz Krygowski(4 dan). W tegorocznej edycji turnieju rozgrywanego w kumite open (walka bez podziału na kategorie wagowe) rywalizowało ponad 100 młodych zawodników reprezentujących różne światowe organizacje Karate Kyokushin, co przyczyniło się do tego, iż tegoroczna edycja turnieju stała na bardzo wysokim poziomie.

ARS Klub Kyokushinkai działający przy ZSS nr 3 w Limanowej reprezentowało 15 zawodniczek i zawodników. Dla większości z nich był to pierwszy start w tak poważnych zawodach. Mimo dużej tremy spowodowanej po części miejscem rozgrywania zawodów limanowscy zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Czwórka podopiecznych sensei Arkadiusza Sukiennika zajęła miejsca na podium:

• Emilia Poręba zajęła III miejsce w kumite kadetek open (13-14 lat),
  • Julia Adamczyk zajęła III miejsce w kumite open kadetek starszych (17-18 lat),
  • Andrzej Mrożek zajął II miejsce w kumite open kadetów młodszych (12-13 lat),
  •  Bartłomiej Wajda zajął I miejsce w kumite open młodzików (15-16 lat).

Na szczególne wyróżnienie zasługują Andrzej Mrożek i Bartłomiej Wajda, którzy wygrywali swoje walki przed czasem.

Dobrze zaprezentowali się, zajmując miejsca tuż za podium:

• Marek Mrożek – IV miejsce w kumite open chłopców (9-10 lat)
  • Milena Sukiennik – IV miejsce w kumite open dziewczyn (9-10 lat)
  •   Renata Sukiennik – IV miejsce w kumite kadetek open (13-14 lat)
  • Jakub Gaik – IV miejsce w kumite open kadetów starszych (17-18 lat).

Warto zaznaczyć, iż w turnieju Warsaw Open-2013 zawodnicy musieli stoczyć walki o III miejsce. To inaczej niż jest przyjęte w turniejach karate, gdzie w konkurencji kumite przyznawane są dwa równorzędne trzecie miejsca (bez walki). IV miejsce w Warsaw Open było by miejscem medalowym w tradycyjnie rozgrywanej konwencji zawodów.

Ponad to miejsca od V do VIII w swoich kategoriach wiekowych zajęli Jakub Kądziołka, Dawid Biedroń, Karol Sułkowski wygrywając po dwie pierwsze walki.

Przy okazji udziału w Warsaw Open-2013 limanowscy zawodnicy mieli chwilę czasu by zwiedzić Warszawę, zobaczyć Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Wojska Polskiego, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta na Starym Mieście oraz Stadion Narodowy.

Koszty udziału limanowskich zawodników w turnieju Warsaw Open-2013 w całości zostały pokryte ze środków Klubu. Opiekę nad limanowskimi zawodnikami podczas wyjazdu i pobytu w Warszawie pełnili: Joanna Kądziołka, Joanna i Piotr Mrożek, Agnieszka Sowa, Monika Sukiennik, Zbigniew Poręba, Tadeusz Stachak oraz sensei Arkadiusz Sukiennik, który był również jednym z sędziów tegorocznego turnieju.