XIII Ms. Polski Karate Kyokushin Juniorów Młodszych – Kraków 2012

XIII Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Juniorów Młodszych – Kraków 2012 Limanowianin – Jakub Gaik w ósemce najlepszych.

27 października 2012 w Hali OSiR Kolna odbyły się XIII MP Juniorów Młodszych Karate Kyokushin w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z udziałem 162 zawodników reprezentujących 42 kluby. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Jacek Czerniec. Organizatorem mistrzostw był Krakowski Klub Kyokushinkai pod honorowym Patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego.

Do rywalizacji w tegorocznych mistrzostwach stanęła dwójka zawodników ARS Klubu Kyokushinkai z Limanowej – Julia Adamczyk w konkurencji kumite – 55kg i Jakub Gaik, w konkurencji kumite – 65kg. Julia Adamczyk – srebrna medalistka ubiegłorocznego Pucharu Polski, tegorocznych mistrzostw nie będzie mogła zaliczyć do szczęśliwych. W pierwszej walce zmierzyła się z zawodniczką z Tarnobrzega. Mimo, że przez większą część starcia Julia kontrolowała pojedynek znacząco przeważając, to decydujące okazało się ostatnie 20 sekund starcia. Wtedy dominować zaczęła przeciwniczka. Mimo całościowej przewagi zawodniczki z Limanowej sędziom zapadło w pamięci ostatnie 20 sekund i wskazali na zwycięstwo rywalki Julii.

Dla Jakuba Gaika tegoroczne MP były pierwszą tak poważną imprezą, w której uczestniczył. Mimo to Jakub bez kompleksów rywalizował z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Bez problemu zakwalifikował się do 1/8 finału. W walce o wejście do 1/4 finału Kuba stoczył bardzo zacięty pojedynek. Zdaniem sędziów był on na tyle wyrównany, iż zarządzili dogrywkę. W dogrywce Jakub pozwolił przejąć inicjatywę swojemu przeciwnikowi, który zadał dwa niskie kopniecie (na udo). Sędziowie przyznali rywalowi Jakuba wazari, a następnie ippon i Kuba niestety nie znalazł się w czwórce najlepszych. W klasyfikacji końcowej zajął miejsce 5-8.

“Oczywiście szkoda, że nie udało się stanąć na podium. Nie mniej jednak znalezienie się w ósemce najlepszych zawodników w Polsce to dla mnie również duże osiągnięcie. To dla mnie ogromna motywacja do jeszcze cięższej pracy przed zbliżającym się Pucharem Polski w Gubinie.” – mówi limanowianin.

Miłym akcentem podczas mistrzostw było uhonorowanie limanowianina – sensei Arkadiusza Sukiennika okolicznościową statuetką w uznaniu zasług dla Polskiego Kyokushin, którą otrzymał z rąk wiceprezesa PZK shihan Andrzeja Drewniaka.

Gratulujemy i życzymy sukcesów.