Karatecy ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa najlepsi pod Tatrami
I miejsce w klasyfikacji drużynowej i 24 medale dla zawodników ARS Klub Kyokushinkai podczas XIV Młodzieżowego Turnieju Karate Kyokushin w Nowym Targu

 

W niedzielę 19 czerwca br. podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika brali udział w XIV Młodzieżowym Turnieju Karate Kyokushin, który odbył się w Nowym Targu. W turnieju, którego organizatorem był Nowotarski Klub Kyokushin Karate „Yokozuna” kierowany przez sensei Ewę Pawlikowską (4 dan) brało udział około 150 zawodników. Sędzią głównym zawodów był shihan Roman Kęska.

Mimo, że turniej w Nowym Targu nie był dużą imprezą to jak się później okazało warto było w niej wziąć udział, bo rywalizacja sportowa szczególnie wśród dzieci odbywała się na naprawdę wysokim poziomie. Ciekawostką w stosunku do większości turniejów, jakie odbywają się w naszym kraju było to, że rywalizacja w konkurencji kata odbywała się tzw. systemem chorągiewkowym, co niewątpliwie uatrakcyjniło tą konkurencję i wymogło na zawodnikach by wykazali się znajomością większej ilości kata i umiejętności technicznych. Jedynie poziom, jaki prezentowali niektórzy sędziowie podczas tego turnieju mógł budzić zastrzeżenia. Na szczęście był to przypadek jednostkowy i wynikał chyba z braku profesjonalizmu lub małostkowości.

W Nowym Targu ARS Klub Kyokushinkai i miasto Limanowa reprezentowali: Golonka Stanisław, Górka Damian, Górszczyk Adam, Jeż Justyna, Kądziołka Patryk, Kądziołka Jakub, Kurek Anna, Michalik Kamil, Paruch Krzysztof, Piotrowska Alicja, Rosiek Aleksandra, Sowa Jakub, Stachak Bartosz, Sukiennik Renata, Szumilas Alicja, Twaróg Maciej, Uryga Norbert, Wajda Bartłomiej, Wajda Dariusz, Wątroba Martyna, Wojs Maksymilian, Zaczyk Bartłomiej, Zelek Justyna (starsza), Zelek Justyna (młodsza), Zelek Jagoda, Zoń Anna, Zoń Karolina. Młodym zawodnikom w Nowym Targu poza trenerem towarzyszyła spora grupa najwierniejszych kibiców, czyli ich rodzice. Wszyscy podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika zaprezentowali się w Nowym Targu bardzo dobrze sprawiając sobie i trenerowi miły prezent na zakończenie sezonu 2015/2016 w postaci pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej i 24 medali, w tym 9 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych.

Miejsca na podium zajęli:
Golonka Stanisław – II miejsce w kumite,
Górka Damian – I miejsce w kumite
Jeż Justyna – II miejsce w kumite,
Kądziołka Patryk – II miejsce w kata,
Kądziołka Jakub – I miejsce w kumite,
Kurek Anna – I miejsce w kata,
Michalik Kamil – III miejsce w kumite,
Rosiek Aleksandra – I miejsce w kata
Sowa Jakub – I miejsce w kata
Sukiennik Renata – I miejsce w kumite oraz I miejsce w kata,
Szumilas Alicja – III miejsce w kata,
Uryga Norbert – III miejsce w kumite,
Wajda Bartłomiej – II miejsce w kata,
Wajda Dariusz – I miejsce w kata,
Wątroba Martyna – II miejsce w kata oraz II miejsce w kumite,
Zaczyk Bartłomiej – III miejsce w kumite,
Zelek Justyna – II miejsce w kata oraz III miejsce w kumite,
Zelek Jagoda – I miejsce w kata oraz III miejsce w kumite,
Zoń Anna – III miejsce w kumite seniorek,
Zoń Karolina – III miejsce w kumite juniorek.

Zdobytych medali byłoby zapewne więcej gdyby nie los, który sprawił, że zawodnicy ARS w kilku konkurencjach musieli rywalizować między sobą już na etapie eliminacji bądź 1/8 czy ¼ finału. Przykładem mogą być Piotrowska Alicja oraz Twaróg Maciej, którzy w swoich kategoriach wiekowych w konkurencji kata uplasowali się tuż za podium, na 4 miejscu ustępując miejsca swoim klubowym koleżankom i kolegom.

Na szczególne wyróżnienie za wspaniałe i mądrze stoczone pojedynki zasługują Jakub Kądziołka, który w kategorii kadetów -50 kg był bezkonkurencyjny oraz Renata Sukiennik, która zarówno w kata juniorek jak i w kumite juniorek -55 kg wygrała nie tylko ze wszystkimi rywalkami, ale również z kontrowersyjnymi decyzjami jednego z sędziów. Postawa i umiejętności Renaty Sukiennik, jakie zaprezentowała na turnieju w Nowym Targu zostały zauważone i dodatkowo uhonorowane przez organizatora i sędziego głównego turnieju poprzez przyznanie jej tytułu „Najlepszej zawodniczki turnieju”. Dodatkowe wyróżnienie „dla najmłodszej zawodniczki turnieju” otrzymała również zawodniczka ARS Klub Kyokushinkai – Ania Kurek, która w swojej kategorii wiekowej zajęła pierwsze miejsce.

Powiedzieć, że jestem zadowolony z postawy, jaką zaprezentowali moi podopieczni w Nowym Targu to za mało. To wspaniały prezent, jaki zafundowali mi i wszystkim naszym sympatykom na koniec sezonu. Bez względu na wynik, jaki ostatecznie uzyskali, wszyscy nasi zawodnicy pokazali to, co najważniejsze w Kyokushin Karate – ducha walki, siłę charakteru oraz umiejętności. Postawa naszych zawodników w Nowym Targu potwierdziła, iż ich rozwój, jako karateków zmierza we właściwym kierunku. Z resztą udowodnili to przez cały sezon 2015/2016, w którym zdobyli łącznie 114 medali na zawodach rangi regionalnej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.
Mam nadzieję, że następny sezon będzie równie udany – czego życzę zawodnikom, ich rodzicom oraz sobie.

Korzystając z okazji członkowie i zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai składają podziękowania za okazaną pomoc i wsparcie firmom „JONIEC” i PDM LIMDROG oraz Burmistrzowi Miasta Limanowa – Panu Władysławowi Bieda. Dzięki Państwa pomocy kolejny raz mieliśmy możliwość potwierdzić swoje umiejętności w rywalizacji sportowej z naszymi rówieśnikami z innych większych klubów. Dziękujemy, Osu!

Gratulacje!

XIV Młodzieżowego Turnieju Karate Kyokushin w Nowym Targu

XIV Młodzieżowego Turnieju Karate Kyokushin w Nowym Targu