XVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turnieju Karate Kyokushin w Nowym Targu
22 medale dla karateków ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa

W minioną niedzielę 10 czerwca 2018r. w Nowym Targu odbył się XVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin. Turniej, którego organizatorem było Stowarzyszenie Sportowe Karate „YOKOZUNA” kierowane przez sensei Ewę Pawlikowską zgromadził blisko 170 zawodników z 11 klubów. Sędzią głównym zawodów był shihan Roman Kęska.

Mimo, że turniej w Nowym Targu nie był dużą imprezą pod względem ilości uczestników, to z uwagi na wysoki poziom rywalizacji sportowej był on znakomitą okazją zwłaszcza dla początkujących karateków by sprawdzić swoje umiejętności i zdobyć ważne doświadczenia.

W Nowym Targu ARS Klub Kyokushinkai i miasto Limanowa reprezentowała 22 osobowa grupa karateków, w większości nowicjuszy w składzie: Anna Szewczyk, Magdalena Szewczyk, Anna Kurek, Emilia Othaniel, Zofia Śliwa, Zuzanna Uryga, Jagoda Zelek, Alicja Piotrowska, Alicja Szumilas, Stach Justyna, Alicja Kądziołka, Przemysław Ćwik, Oliwier Juszczak, Wiktor Kołodziej, Wiktor Stochel, Norbert Uryga, Krzysztof Paruch, Maksymilian Wojs, Patryk Kądziołka, Jakub Kądziołka, Kacper Abram i Karol Sułkowski. Młodym zawodnikom w Nowym Targu poza trenerem Arkadiuszem Sukiennikiem towarzyszyła liczna grupa najwierniejszych kibiców, czyli ich rodzice.

Karatecy spod znaku ARS Limanowa zdążyli już wszystkich przyzwyczaić do wysokich wyników sportowych, które osiągają. Tak było również tym razem. Podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika zaprezentowali się w Nowym Targu naprawdę bardzo dobrze, czego najlepszym potwierdzeniem jest „grad medali”, który przypadł im w udziale. Młodzi limanowscy wojownicy zdobyli w Nowym Targu łącznie 22 medale, w tym 5 złotych, 7 srebrnych i 10 brązowych, co przełożyło się na trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Miejsca na podium zajęli:
1. Kądziołka Patryk – 1 miejsce w kumite młodzików -45 kg i 2 miejsce w kata młodzików
2. Zelek Jagoda – 1 miejsce w kata kadetek i 3 miejsce w kumite kadetek +30 kg
3. Juszczak Oliwier – 1 miejsce w kata
4. Śliwa Zofia – 1 miejsce w kumite bezkontaktowe
5. Sułkowski Karol – 1 miejsce w kata i 3 miejsce w kumite juniorów open
6. Szewczyk Magdalena – 2 miejsce w kumite bezkontaktowe
7. Kołodziej Wiktor – 3 miejsce w kata chłopców -9 lat i 3 miejsce w kumite chłopców -30 kg
8. Ćwik Przemysław – 2 miejsce w kumite bezkontaktowe
9. Uryga Zuzanna – 2 miejsce w kumite -25 kg
10. Piotrowska Alicja – 2 miejsce w kata kadetek
11. Uryga Norbert – 2 miejsce w kumite młodzików -45 kg
12. Wojs Maksymilian – 2 miejsce w kumite młodzików +45 kg
13. Kurek Anna – 3 miejsce w kata
14. Szumilas Alicja – 3 miejsce w kata kadetek
15. Kądziołka Jakub – 3 miejsce w kumite juniorów mł. -60 kg
16. Stach Justyna – 3 miejsce w kumite juniorek mł. -50 kg
17. Abram Kacper – 3 miejsce w kumite juniorów open
18. Kądziołka Alicja – 3 miejsce w kumite juniorek mł. +50 kg

Turniej w Nowym Targu był ostatnim turniejem w sezonie 2017/2018, w którym brali udział zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai. Wszystkim zawodnikom gratulujemy postawy jaką zaprezentowali na turnieju w Nowym Targu. Brawo!

Członkowie i zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai składają podziękowania za okazaną pomoc i wsparcie firmom „JONIEC” i PDM LIMDROG oraz Burmistrzowi Miasta Limanowa – Panu Władysławowi Bieda. Dzięki Państwa pomocy kolejny raz mieliśmy możliwość zdobyć kolejne ważne doświadczenie i potwierdzić swoje umiejętności w rywalizacji sportowej. Dziękujemy!

VIII Otwarty Turnieju o Puchar Solny w Karate Kyokushin

VIII Otwarty Turnieju o Puchar Solny w Karate Kyokushin

XVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turnieju Karate Kyokushin w Nowym Targu

XVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turnieju Karate Kyokushin w Nowym Targu