XXVIII Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin – Volos

Zawodnik ARS Klub Kyokushinkai Limanowa – Dariusz Wajda Wicemistrzem  Europy

 

W dniach 9 – 10 maja 2014 w Volos, w Grecji odbyły się XXVIII Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem 368 zawodników z 21 krajów.

Wśród reprezentantów naszego kraju, biorących udział w tegorocznych mistrzostwach znaleźli się mieszkańcy Limanowej, zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai – bracia Bartłomiej i Dariusz Wajda.

O ile dla starszego z braci – Bartłomieja udział w czempionacie Europy nie był szczęśliwy, bo w konkurencji kata uplasował się tuż za podium – na 5 miejscu, a w konkurencji kumite juniorów -70 kg, po wyrównanej i zaciętej walce z reprezentantem gospodarzy musiał pogodzić się z przegraną w wyniku „wskazania” sędziego maty i tym samym nie wszedł do finałowej „czwórki” tej kategorii to młodszy z braci Wajda – Dariusz odnotował w Volos życiowy sukces. Dariusz Wajda rywalizując w konkurencji kata zaprezentował wysoki poziom swoich umiejętności zarówno w rundzie eliminacyjnej jak i finałowej tej konkurencji i w klasyfikacji końcowej uplasował się na drugim miejscu podium, zdobywając tytuł Wicemistrza Europy.

Warto nadmienić, że medal zdobyty w Volos przez Dariusza Wajda to już 6 medal zdobyty na Mistrzostwach Europy przez podopiecznych Arkadiusza Sukiennika w ciągu niespełna 3 lat działalności ARS Klub Kyokushinkai.

Gratulujemy !