III Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wiślanego Smoka.
Młodzi karatecy ARS Limanowa – JONIEC Team wywalczyli 13 medali.

W sobotę, 27.05.2022r. w Liszkach koło Krakowa po raz trzeci odbył się Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wiślanego Smoka. Organizatorem zawodów był Lisiecki Klub Karate Kyokushinkai. Patronat honorowy na imprezą objął Wójt Gminy Liszki – Paweł Miś. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Krawontka (6 Dan), a sędzią technicznym sensei Andrzej Kaganek (4 Dan).

W rywalizacji sportowej wzięło udział 130 adeptów Karate Kokushin, reprezentujących dwanaście klubów z Małopolski, Śląska i Podkarpacia.
Turniej w Liszkach był ważnym wydarzeniem i sprawdzianem dla początkujących karateków.

Miasto Limanowa reprezentowało siedemnastu młodych samurajów ARS Limanowa – JONIEC Team. Podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika (4 Dan) po świetnych walkach wywalczyli w Liszkach 13 medali. Miejsca na podium zajęli:

8. Stachoń Jacek – brązowy medal w kumite
  9. Limanówka Filip – brązowy medal w kumite.

Pozostali karatecy ARS Limanowa – JONIEC Team, którzy rywalizowali w Liszkach to: Malec Patrycja, Potoniec Selena, Dudek Natalia, Uryga Anna, Oleksy Joanna, Kądziołka Maciej, Banach Jakub i Śliwa Jan. Wszyscy stoczyli bardzo dobre pojedynki eliminacyjne. Niestety tym razem mieli trochę mniej szczęścia i nie udało się im dostać do strefy medalowej. Wszyscy zasługują na słowa uznania.

Postawa naszych młodych karateków i ilość zdobytych medali sprawiła, że w klasyfikacji drużynowej ARS Limanowa – JONIEC Team uplasował się na 4 miejscu.

Zawodnikom oprócz ich trenera i senpai Jakuba Kądziołki, który jednym z sędziów podczas tego turnieju towarzyszyło liczne grono rodziców dzieci, którzy jak zwykle stworzyli świetną atmosferę podczas turnieju.
Gratulujemy!

Korzystając z okazji ARS Klub Kyokushinkai składa podziękowania wspierającym działalność klubu firmom: JONIEC, PAK-FOL i PDM LIMDROG oraz Burmistrzowi Miasta Limanowa – Panu Władysławowi Biedzie.

III Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wiślanego Smoka.Młodzi karatecy ARS Limanowa – JONIEC Team wywalczyli 13 medali.

III Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wiślanego Smoka. Młodzi karatecy ARS Limanowa – JONIEC Team wywalczyli 13 medali.