W dniach 17-18.11.2023r. w Holandii odbędą się Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin.

Na dzień dzisiejszy do udziału w mistrzostwach, we wszystkich kategoriach wiekowych i wagowych zgłosiło się 700 zawodników z całego globu. Z dumą informujemy, że w gronie polskich karateka, którzy będą walczyć o tytuł najlepszych na świecie tym jest sześcioro młodych limanowskich karateka – wychowanków i zawodników ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa:

  1. Nikola Kądziołka, która wystartuje w kumite juniorek -50 kg;
  2. Arkadiusz Kądziołka, który wystartuje w kumite juniorów -70 kg;
  3. Tomasz Iwański, który wystartuje w kumite juniorów -70 kg;
  4. Filip Limanówka, który wystartuje w kumite juniorów ml. -65 kg;
  5. Oliwier Kądziołka, który wystartuje w kumite młodzików -40 kg;
  6. Mikołaj Limanówka, który wystartuje w kumite młodzików -50 kg.

 

Od kilku miesięcy nasi młodzi wojownicy wykonywali wręcz tytaniczną pracę pod  okiem swojego trenera shihan Arkadiusza Sukiennika (5 Dan) by przygotować się do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu sportowym. Po zakończeniu cyklu przygotowań są gotowi by walczyć z najlepszymi na świecie. Trzymajcie mocno kciuki za naszych karateka!  

Dziękujemy wszystkim instytucjom, firmom i osobom prywatnym, które na co dzień wspierają działalność naszego klubu. W sposób szczególny dziękujemy tym, którzy wsparli udział młodych limanowskich sportowców w tym wyjątkowym wydarzeniu sportowym. A są to:

Województwo Małopolskie – Partner Główny wyjazdu zawodników ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa na Mistrzostwa Świata Karate Kyokushn, 17-18.11.2023r. w Arnhem (Holandia) oraz Urząd Miasta Limanowa, Urząd Gminy Limanowa, Firma JONIEC, Firma LUMORS.

Sześcioro Limanowian weźmie udział w Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin

Sześcioro Limanowian weźmie udział w Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin