Tytuł „najlepszy zawodnik turnieju” i 13 medali wywalczyli w Jaśle najmłodsi karatecy ARS Klub Kyokushinkai

W sobotę, 20 maja 2023r. w Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle odbyła się kolejna edycja Turnieju Karate Kyokushin „Pierwszy Start”. Organizatorem turnieju przeznaczonego dla poczatkujących adeptów karate, w wieku 6-13 lat był Jasielski Klub Kyokushin Karate, kierowany przez shihan Tadeusza Krygowskiego (6 Dan).

Rywalizacja sportowa odbywała się wyłącznie w konkurencji kumite i brało w niej udział 112 młodych zawodników z 11 klubów, z województw: małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Organizowany w Jaśle turniej zawsze był dobrą okazją dla najmłodszych adeptów karate do sprawdzenia swoich umiejętności i zdobycia cennego doświadczenia. Dlatego turniej w Jaśle od wielu lat jest stałym punktem w kalendarzu imprez sportowych, w których biorą udział najmłodsi członkowie ARS Klub Kyokushinkai.

W tegorocznej edycji turnieju w Jaśle klubowe barwy reprezentowały dzieci trenujące w sekcjach klubu w Limanowej, Laskowej i Słopnicach, w składzie: Banach Julia, Florek Martyna, Oleksy Joanna, Malec Natalia, Klos Zofia, Potoniec Selena, Bulanda Alicja, Florek Magdalena, Malec Patrycja, Kita Zuzanna, Lachor Oliwia, Nowak Luiza, Banach Jakub, Wierzycki Emanuel, Krawczyk Samuel, Krawczyk Nikodem, Bulanda Kamil, Kądziołka Maciej, Lachor Kevin, Śliwa Jan, Kądziołka Krystian, Pach Maksymilian, Stachoń Jacek, Kądziołka Oliwier, Limanówka Mikołaj i Piechnik Marcel.

Umiejętności, którymi wykazali się w Jaśle najmłodsi karatecy spod znaku ARS Limanowa – JONIEC Team sprawiły wiele radości i były powodem do dumy dla ich trenerów oraz towarzyszących dzieciom rodziców, którzy niejednokrotnie pierwszy raz obserwowali poczynania swoich pociech na macie i wprost nie wierzyli, że po stosunkowo krótkim okresie treningów ich pociechy już tyle potrafią.

Na szczególne wyróżnienie zasługują: Natalia Malec (8 lat), Samuel Krawczyk (7 lat) i Maciej Kądziołka (9 lat). Dla Natalii i Samuela turniej w Jaśle był debiutem w rywalizacji sportowej. Natalia stoczyła trzy bardzo dobre walki, z których dwie w zdecydowanym stylu rozstrzygnęła na swoją korzyć. Dopiero po trzeciej walce, po kontrowersyjnej decyzji sędziów musiała pogodzić się z przegraną. W efekcie końcowym uplasowała się na drugim miejscu podium i wywalczyła srebrny medal. Samuel Krawczyk stoczył trzy wygrane walki i dopiero w czwartym pojedynku – o złoto, decyzją sędziów musiał pogodzić się z przegraną i zadowolić się srebrnym medalem. Trzeci z wyróżnionych to Maciej Kądziołka, który mimo młodego wieku ma już na swoim koncie kilka startów w turniejach. Maciejowi Kądziołce w Jaśle „nie sprzyjali” sędziowie maty, na której przyszło mu rywalizować. Kilkukrotnie dziwnym trafem nie zauważali celnych kopnięć, które Maciej zadał swoim przeciwnikom. Młody wojownik nie poddawał się i zadawał kolejne, już zdecydowanie mocniejsze kopnięcia i ciosy, po których ani sędziowie ani rywale nie mieli wątpliwości, kto jest w tym dniu najlepszym zawodnikiem. Maciej stoczył 3 pojedynki i wszystkie wygrał przed czasem zdobywając złoty medal i zajmując upragnione pierwsze miejsce na podium. Decyzją organizatora i sędziego głównego zawodów Maciejowi Kądziołce został przyznany tytuł „Najlepszy zawodnik turnieju”. Wszystko wskazuje na to, że Maciej Kądziołka idzie w ślady swojego starszego, utalentowanego brata – Jakuba Kądziołki. Gratulacje dla Macieja i jego rodziców!

Podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika (4 Dan) i Przemysława Juszczaka (1 Dan) wywalczyli w Jaśle łącznie 13 medali, w tym 4 złote, 3 srebrne i 6 brązowych.

Zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai, którzy w kategoriach wiekowych i wagowych, w których rywalizowali wywalczyli miejsca na podium to:

1. Maciej Kądziołka (ARS KK – Limanowa) – złoty medal oraz tytuł „Najlepszy zawodnik turnieju”