Natalia Jonik brązową medalistką Otwartych Mistrzostw Województwa Lubuskiego
w Karate Kyokushin

W dniu 1 czerwca 2019r., w Kożuchowie odbyły się XII Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Karate Kyokushin. W zawodach brało blisko 200 zawodników z 17 klubów, którzy rywalizowali w konkurencjach kata i kumite. Turniej przebiegał na bardzo wysokim poziomie sportowym oraz w wyjątkowej scenerii – w Zamku w Kożuchowie.

ARS Klub Kyokushinkai i miasto Limanowa reprezentowali: Natalia Jonik w kumite młodziczek, Dawid Jonik w kata oraz w kumite juniorów młodszych, Kacper Abram w kumite juniorów. Nasi panowie stoczyli dobre pojedynki, ale niestety nie udało się im dotrzeć do strefy medalowej. Za sukces można uznać zakwalifikowanie się Dawida Jonik do rundy finałowej w konkurencji kata juniorów młodszych, po której to ostatecznie uplasował się ostatecznie na 5 miejscu.

Prawdziwego „ducha karate” zaprezentowała w Kożuchowie Natalia Jonik. W konkurencji kumite młodziczek +47 kg stoczyła trzy bardzo zacięte pojedynki z doświadczonymi zawodniczkami. Natalia znacząco ustępowała swoim rywalkom warunkami fizycznymi – były dużo cięższe i wyższe. Było to widoczne choćby przez fakt, iż ciosy Natalii nie robiły na rywalkach większego wrażenia i wykorzystując swoją wagę parły one do przodu próbując pokonać naszą zawodniczkę. Każda z walk miała bardzo emocjonujący przebieg. Momentami wydawało się, że Natalia zdecydowanie przegrywa, ale wtedy w naszej zawodniczce budził się „duch wojownika” i Natalia w końcówce każdej z walk zadawała nokautujące kopnięcie w głowę rywalek powalając je na tatami. Natalia musiała uznać wyższość tylko jednej zawodniczki i ostatecznie stanęła na 3 miejscu podium zdobywając brązowy medal w kumite młodziczek +47 kg. Zawody w Kożuchowie dla Natalii były pierwszymi po długiej przerwie w startach. Miejmy nadzieję, że to dobry zwiastun rozwoju jej dalszej kariery.

Gratulujemy!

ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa składa serdeczne podziękowania dobroczyńcom naszego klubu, bez których udział naszych zawodników w tych i innych zawodach nie byłby możliwy: Panu Mieczysławowi Joniec – właścicielowi firmy JONIEC i Panu Maciejowi Szkarłat – Prezesowi Zarządu PDM LIMDROG, Panu Robertowi Myjak – właścicielowi firmy PAK-FOL. Słowa podziękowania kierujemy również na ręce Pana Wiesława Wójtowicza – Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3, w której trenują nasi zawodnicy.

Mistrzostwa Województwa Lubuskiego

Mistrzostwa Województwa Lubuskiego

Mistrzostwa Województwa Lubuskiego

Mistrzostwa Województwa Lubuskiego

Mistrzostwa Województwa Lubuskiego

Mistrzostwa Województwa Lubuskiego

Mistrzostwa Województwa Lubuskiego

Mistrzostwa Województwa Lubuskiego