Powołano Małopolski Okręgowy Związek Karate – nasz klub jest w jego strukturach

Miło nam poinformować wszystkich członków i sympatyków naszego klubu oraz karate, iż w ostatnich dniach, przy dużym udziale i zaangażowaniu naszego klubu i sensei Arkadiusza Sukiennika doszło do ważnego wydarzenie dla całego środowiska karate w Małopolsce.

W dniu 7 października 2018 roku z inicjatywy pięciu małopolskich klubów: ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa, Klubu Kyokushin Karate w Bukownie, Nowosądeckiego Klubu Sportowego Kyokushin Karate, Skawińskiego Klubu Kyokushin Karate i Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai został powołany do życia związek stowarzyszeń pod nazwą Małopolski Okręgowy Związek Karate (MOZK). Do Zarządu MOZK zostali powołani: Robert Kopciowski – Prezes, Andrzej Krawontka – Wiceprezes, Andrzej Drewniak – Wieceprezes, Arkadiusz Sukiennik – Sekretarz. Do Komisji Rewizyjnej powołani zostali: Sławomir Rudawski – Przewodniczący, Andrzej Kaganek – Członek, Krzysztof R. Kopciowski – Członek.

W myśl postanowień Statutu powstałego Małopolskiego Okręgowego Związku Karate jego głównym i nadrzędnym celem jest szeroko rozumiane działanie na rzecz popularyzacji i rozwoju karate oraz sportów walki, jak również wspieranie zrzeszonych w MOZK klubów i ich zawodników.

„Małopolska była bodaj jedynym województwem w Polsce, w którym jeszcze nie funkcjonował taki związek. Rozmawiając z naszymi kolegami z innych województw i obserwując ich możliwości, które wynikały między innymi z tego, iż są zrzeszeni w okręgowych związkach doszliśmy do wniosku, że najwyższy czas by taki związek powstał w Małopolsce. Mamy nadzieję, że powołanie do życia MOZK oraz jego aktywność realnie przyczyni się do popularyzacji i rozwoju karate oraz sportów walki i pomoże wszystkim zrzeszonym klubom oraz ich zawodnikom w ich działaniu. Obecnie trwają procedury rejestracyjne MOZK w stosownych instytucjach, ale już dziś zapraszamy wszystkie kluby karate i sportów walki z Małopolski do współpracy. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem e-mail: [email protected] Zapraszamy również do odwiedzania naszego profilu na facebook’u   www.facebook.com/MOZKARATE ” – powiedział sensei Arkadiusz Sukiennik, pełniący funkcję Sekretarza Zarządu MOZK.

Trzymamy kciuki.

Logo MOZK:


logo2

logo1