Turniej Karate Kyokushin „SARI CUP” – Żory 2015
Kolejne medale zawodników ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa

W minioną sobotę 28 listopada 2015 roku w hali MOSiR w Żorach odbył się Turniej Karate Kyokushin „SARI CUP”. W zawodach brało udział 225 zawodników z 18 klubów z Polski, Ukrainy, Czech oraz Japonii.Organizatorem turnieju był Klub Sztuk Walki SHOGUN w Żorach, kierowany przez sensei Dariusza Kudyk (1 dan). Sędzią głównym zawodów był sensei Janusz Piórkowski (4 dan).

Turniej w Żorach mógłby wydawać się stosunkowo niewielką imprezą pod względem ilości zawodników, za to od strony organizacyjnej jak również poziomu technicznego biorących w turnieju udział zawodników nie odbiegał od wielu prestiżowych imprez.

W turnieju brała udział sześcioosobowa reprezentacja ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa, w składzie: Zelek Jagoda, Michura Klaudia, Paruch Krzysztof, Rosiek Aleksandra oraz dwie Zelek Justyny – starsza i młodsza J.Opiekę nad zawodnikami sprawował sensei Arkadiusz Sukiennik, a wspierali go rodzice – Pani Dorota Paruch i Pan Stanisław Michura. Cała szóstka zawodników spisała się bardzo dobrze, zdobywając pięć medali, w tym dwa srebrne i trzy brązowe.

Srebrne medale zdobyły:
– Zelek Justyna (st) – srebrny medal w kumite juniorek -50 kg,
– Zelek Justyna (mł) – srebrny medal w kumite młodziczek +50 kg,

Brązowe medale zdobyły:
– Rosiek Aleksandra – brązowy medal w kumite młodziczek +50 kg i brązowy medal w kata młodziczek,
– Michura Klaudia – brązowy medal w kumite dziewcząt -30 kg.

Na wyróżnienie zasługuje siedmioletnia Zelek Jagoda, która rywalizowała w najliczniej obsadzonej konkurencji kata dziewcząt do 9 lat, a która w tej konkurencji uplasowała się na IV miejscu przegrywając o 0,2 punktu. Warte podkreślenia jest, iż większość zawodniczek ARS Klub Kyokushinkai, które rywalizowały w konkurencji kata mimo ogromnej konkurencji zakwalifikowały się do rundy finałowej w swoich kategoriach wiekowych.

Wszystkim gratulujemy dobrej postawy i wyników uzyskanych podczas SARI CUP – Żory 2015r.

Zarząd ARS Klub Kyokushinkai składa podziękowania firmom „JONIEC” i PDM LIMDROG oraz Burmistrzowi Miasta Limanowa – Panu Władysławowi Biedzie. Dzięki Państwa dotychczasowemu wsparciu i pomocy nasi podopieczni mogli kolejny raz potwierdzić swojeumiejętności w rywalizacji sportowej z rówieśnikami z innych ośrodków w kraju.Dziękujemy, Osu!

 

SARI CUP

SARI CUP