X Ogólnopolski Turniej Kumite w Jastrzębiu Zdroju – kolejne 4 medale przywiezione przez karateków ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa  

W sobotę, 24 listopada 2018 roku w Jastrzębiu Zdroju odbył się X Turniej Kumite, którego organizatorem był Klub Karate Kyokushin KUMITE z Jastrzębia Zdroju kierowany przez shihan Janusza Piórkowskiego (5 dan). Sędzią głównym zawodów był shihan Robert Kopciowski (5 dan). W zawodach brało udział 444 zawodników z 44 klubów, a rywalizacja sportowa odbywała się na 4 matach i przebiegała na bardzo wysokim poziomie sportowym. Takiej okazji do na sprawdzenie swoich sił oraz zdobycie nowych doświadczeń nie mogli zmarnować limanowscy karatecy ARS Klub Kyokushinkai. Do rywalizacji w Jastrzębiu Zdroju przystąpiło 21 młodych limanowskich karateków. W zdecydowanej większości byli to początkujący zawodnicy, dla których jastrzębski turniej był pierwszą tak dużą imprezą sportową. Mimo sporej tremy nasi nowicjusze spisali się bardzo dobrze. Wygrali walkę nie tylko z tremą, ale również zdołali pokonać rywali w swoich pierwszych walkach. Niestety w kolejnych brakło im trochę szczęścia i doświadczenia. W sposób szczególny wyróżnić trzeba najmłodszą zawodniczkę z Limanowej – Karolinę Ćwik, która zajęła 4 miejsce w bardzo licznie obsadzonej konkurencji kata dziewczynek 6-7 lat. Na słowa pochwały zasługują również: Zofia Śliwa, Magdalena Szewczyk, Alicja Szumilas, Alicja Piotrowska, Adam Górszczyk, Wiktor Kołodziej, którym po wygranych w zdecydowany sposób walkach eliminacyjnych brakło trochę szczęścia i w wyniku decyzji sędziów musieli uznać wyższość swoich rywali zajmując miejsca tuż za podium. Jeżeli chodzi o nieco bardziej doświadczonych zawodników naszego klubu to spisali się jak zwykle na medal, a konkretnie: Jagoda Zelek wywalczyła brązowy medal w kumite kadetek -40kg, Jakub Kądziołka – brązowy w kumite juniorów młodszych -60 kg, Iza Twaróg – srebrny w kumite juniorek młodszych -50 kg i Justyna Stach – złoty w kumite juniorek młodszych -50 kg.

W sumie zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa wzbogacili się w sobotę o kolejne 4 medale (1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe), ale co ważniejsze zdobyli kolejne ważne doświadczenie zdobyte podczas wymagającego i przebiegającego na bardzo wysokim poziomie sportowym turnieju. Wszystkim gratulujemy dobrej postawy i życzymy dalszych sukcesów. Osu!

ARS Klub Kyokushinkai składa serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i wsparcie Panu Mieczysławowi Jońcowi – właścicielowi firmy JONIEC, Panu Maciejowi Szkarłatowi – prezesowi PDM LIMDROG, Panu Władysławowi Biedzie – Burmistrzowi Miasta Limanowa i Panu Wiesławowi Wójtowiczowi – dyrektorowi Zespołu Szkół nr 3.

Turniej w Jastrzębiu 2018

Turniej w Jastrzębiu 2018

 

Turniej w Jastrzębiu 2018

Turniej w Jastrzębiu 2018

Turniej w Jastrzębiu 2018

Turniej w Jastrzębiu 2018

Turniej w Jastrzębiu 2018

Turniej w Jastrzębiu 2018

Turniej w Jastrzębiu 2018

Turniej w Jastrzębiu 2018

Turniej w Jastrzębiu 2018

Turniej w Jastrzębiu 2018