ARS Klub Kyokushinkai podsumował 2016 rok
118 medali zdobytych przez limanowskich karateków

 

Minął kolejny rok działalności naszego Klubu. Czas, więc na jego krótkie podsumowanie. Tradycyjnie, zaczynamy od pań – czyli sekcji cheerleades działającej w naszym klubie. W roku 2016 podopieczne Pani Anny Mordarskiej-Sukiennik i Pani Karoliny Postrożny poza tym, że na bieżąco doskonaliły swoje umiejętności to miały możliwość ich doskonalenia podczas szkoleń organizowanych podczas ferii czy międzynarodowego obozu cheerleaders, w którym brały udział w okresie letnich wakacji. Jeżeli chodzi o stronę sportową to dziewczęta podobnie jak w latach poprzednich z powodzeniem rywalizowały w zawodach sportowych cheerleaders. Członkinie – zawodniczki naszego klubu reprezentowały Miasto Limanowa w rywalizacji sportowej, w poniżej wymienionych zawodach:

– Otwarte Mistrzostwa Zespołów Cheerleaders w ramach Grand Prix Polski, Kraków dn. 19.11.2016r. – III miejsce,

– Zawody Powiatowe Grup Tanecznych „Rytm, Muzyka, Taniec”, Limanowa dn. 08.11.2016r.  I miejsce w grupie wiekowej szkół podstawowych oraz gimnazjum,

– Małopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej „Rytm, Muzyka, Taniec” , Limanowa dn. 28.11.2018r. – II miejsce w grupie wiekowej szkół podstawowych i I miejsce w grupie wiekowej gimnazjum.

Nasze cheerleaderki aktywnie uczestniczyły w życiu naszego miasta, uświetniając swoimi występami różnego rodzaju imprezy organizowane przez Urząd Miasta Limanowa czy Starostwo Powiatowe w Limanowej.

Jeżeli chodzi o naszych karateków, to w tej dziedzinie podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika, jak i on sam mają się czym pochwalić. Karatecy ARS Klub Kyokushinkai w 2016 roku brali udział w 15 turniejach rangi regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, podczas których zdobyli łącznie 118 medali, w tym 27 złotych, 43 srebrne i 48 brązowych.  Do najcenniejszych trofeów limanowskich karateków należą trzy medale Mistrzostw Europy – jeden srebrny zdobyty przez Jakuba Sowę i dwa brązowe zdobyte przez Jakuba Kądziołkę i Damiana Górka. Ponadto sensei Arkadiusz Sukiennik podczas Otwartego Pucharu Azji „EUROASIA OPEN CUP” 28.02.2016r. w Tokio wywalczył III miejsce w kumite masters. Limanowianin był jedynym Polakiem i Europejczykiem, który stanął na podium podczas tych zawodów. Ponad to w dniu 17.09.2016r, również w Tokio uplasował się również na III miejscu w kumite masters podczas dwunastej edycji Mas Oyama Memorial Cup.

Nasi zawodnicy poza codziennymi treningami mieli również możliwość uczestniczyć w seminariach ze światowej sławy mistrzami karate jak shihan Kenji Yamaki (8 dan) czy shihan Lesław Samitowski (6 dan) z Chicago. Wychowanek naszego klubu – Bartłomiej Wajda został powołany i uczestniczył w zgrupowaniu KN przed ME w Karate Kyokushin w Holandii. Troje wspomnianych wyżej zawodników – medalistów XXX ME w Karate Kyokushin w Holandii: Jakub Sowa, Jakub Kądziołka, Damian Górka zostali zakwalifikowani i brali udział w V Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin Młodzieży w Warnie, co było niezwykłym wyróżnieniem i doświadczeniem.

Tyle w skrócie, a oto szczegóły tego jak minął rok 2016 naszym karatekom:

23-24.01.2016r. w Sali Sportów Walki YMCA w Krakowie odbyło się Seminarium z Mistrzem Świata Kyokushin Karate – shihan Kenji Yamaki. Kenji Yamaki to prawdziwa legenda Kyokushin Karate. To jeden z najlepszych karateka na świecie, który przy wadze przekraczającej 100 kg posiada wspaniałą technikę. Należy do nielicznego grona osób, którzy przeszli test 100 kumite. To wielokrotny tryumfator Otwartych Mistrzostw Japonii w Karate Kyokushin. W 1995 roku podczas Mistrzostw Świata Open w Kyokushin Karate wywalczył tytuł Mistrza Świata. W swojej karierze wygrywał z takimi mistrzami Kyokushin jak Francisco Filho, Kazumi Hajime, Hiroki Kurosawa. Od 2002 roku prowadzi własną szkołę karate w Los Angeles. Kenji Yamaki próbował również swoich sił w Hollywood, jako aktor. Grał między innymi obok Dulph’a Lundgren’a w filmie pt. „Punisher”. To wyjątkowe i prestiżowe seminarium zgromadziło ponad 120 kierowników ośrodków, instruktorów i utytułowanych zawodników reprezentujących największe organizacje Kyokushin z Polski oraz Anglii, Czech, Irlandii i Niemiec. W seminarium z ARS Klub Kyokushinkai poza sensei Arkadiuszem Sukiennikiem brał również sempai Bartłomiej Wajda.

http://arslimanowa.pl/seminarium-kumite-mistrzem-swiata-shihan-kenji-yamaki/

07.02.2016r. w Nowym Sączu odbył się doroczny turniej zorganizowany przez Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin, w którym rywalizowało ponad 160 zawodników. Z rywalizacji na nowosądeckim tatami nasi zawodnicy przywieźli do Limanowej 8 medali, w tym:

– 2 złote, które zdobyli Jakub Sowa i Damian Górka

– 3 srebrne, zdobyte przez Jakuba Ociepkę, Renatę Sukiennik, Emilię Porębę

– 3 brązowe będące udziałem Justyny Jeż, Jagody Zelek, Jakuba Ociepki

http://arslimanowa.pl/pierwsze-sukcesy-karatekow-ars-klub-kyokushinkai-2016/

25.02.2016r. w Nowym Sączu odbyła się finałowa gala Plebiscytu Sportowiec Roku, której organizatorem była Gazeta Krakowska. Podczas tegorocznej gali na scenie królowali członkowie ARS Klub Kyokushinkai Limanowa, którzy zebrali łącznie  zebrał aż pięć statuetek w kategorii Drużyna, Trener i Odkrycie Roku i Najpopularniejszy Sportowiec 2015 Roku.  W kategorii Trener i Drużyna – pierwsze miejsce i statuetki odebrał Arkadiusz Sukiennik trener, założyciel klubu ARS Klub Kyokushinkai, natomiast w kategorii ODKRYCIE ROKU, drugie miejsce i statuetkę odebrał zawodnik Dariusz Wajda, natomiast trzecie należało w tym roku do Emilii Poręba. Tytuł Najpopularniejszego sportowca 2015 roku i statuetkę odebrał Bartłomiej Wajda.

Podczas gali gratulacje na ręce sportowców i trenerów składali także parlamentarzyści, samorządowcy i prezesi firm z terenu powiatu – nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego. Swoje gratulacje na ręce Arkadiusza Sukiennika trenera i założyciela klubu ARS Klub Kyokushinkai Limanowa złożył właściciel firmy JONIEC – Mieczysław Joniec.


http://arslimanowa.pl/wybrano-najpopularniejszych-sportowcow-2016/

28.02.2016r. w Tokio odbył się Otwarty Puchar Azji „EUROASIA OPEN CUP”.
W turnieju, w konkurencji kumite brało udział łącznie 875 zawodników –przedstawicieli różnych światowych organizacji Kyokushin Karate między innymi z Australii, Chin, Estonii, Niemiec, Nowej Zelandii, Polski, Rosji, Izraela, Iranu, Ukrainy, USA, Pakistanu oraz rzecz jasna z Japonii. W tegorocznym pucharze Polskę reprezentowało 7 zawodników, wśród których był sensei Arkadiusz Sukiennik (3 dan). Limanowski zawodnik i trener karate zaprezentował się na tokijskim tatami bardzo dobrze. W zdominowanym przez Japończyków turnieju Limanowianin wywalczył brązowy medal w kategorii kumite senior masters i jako jedyny Polak i jedyny Europejczyk stanął na podium rozgrywanego w Tokio turnieju EURASIA CUP – 2016.

http://arslimanowa.pl/sensei-arkadiusz-sukiennik-zdobyl-brazowy-medal-eurazja-cup-2016/

18-29.01.2016r. był to okres ferii zimowych w Małopolsce. Nasz klub, jak co roku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i młodzieży  z terenu Limanowej kolejny raz umożliwił osobom związanym z klubem jak i tym, którzy z klubem nie są związani by pożytecznei ciekawe spędziły okresu ferii zimowych. Zarówno zajecie sekcji cheerleaders jak karate odbywały się dwa razy dziennie za wyjątkiem sobót i niedziel. Projekt „Bezpieczne ferie z karate” realizowany od początku istnienia klubu. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Limanowa  udało się zrealizować również i w tym roku. Dla dzieci biorących udział w treningach karate na koniec ferii został zorganizowany mini turniej.

12.03.2016r. w Leżajsku odbyły się jedne z najważniejszych zawodów dla każdego trenującego Karate Kyokushin – Mistrzostwa Makroregionu Południowego w Karate Kyokushin oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików w Karate Kyokushin. Podczas tych zawodów bardzo dobrze zaprezentował się Dariusz Wajda, który w konkurencji kata juniorów zdobył srebrny medal.

http://arslimanowa.pl/mmp-karate-kyokushin-lezajsk-2016/

16.04.2016r. w Radomiu odbył się turniej Karate Kyokushin pod nazwą Dragon Fights Kyokushin Cup. Karatecy ARS Klub Kyokushinkai podczas tego turnieju zaprezentowali się bardzo dobrze. Po zaciętych pojedynkach, z których większość rozstrzygali przed czasem na swoją korzyść cała piątka podopiecznych sensei Arkadiusza Sukiennika zajęła miejsca na podium. Na najwyższym miejscu podium miejsca zajęli: Górka Damian – w kumite chłopców 13-14 lat +60 kg, Kądziołka Jakub – w kumite chłopców 13-14 lat -45 kg, Sowa Jakub – w kumite chłopców 11-12 lat +40 kg. Drugie miejsca na podium przypadły: Justynie Zelek (młodszej) w kumite kadetek -60 kg oraz Justynie Zelek (starszej) w kumite juniorek +50 kg.

http://arslimanowa.pl/dragon-fights-kyokushin-cup/

30.04.2016r. w hali MOSiR w Żorach odbył się Turniej Karate Kyokushin „SARI CUP”. To był kolejny turniej, na którym nasi karatecy raz zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając łącznie 10 medali, w tym jeden złoty, cztery srebrne i pięć brązowych. Na podium w Żorach stanęli Damian Górka, Renata Sukiennik, Bartosz Stachak, Justyna Zelek (młodsza), Aleksandra Kopka, Jagoda Zelek, Justyna Zelek (starsza) i Małgorzata Sroka

http://arslimanowa.pl/turniej-karate-kyokushin-sari-cup-zory_2016/

14.05.2016r. w Limanowej obył się VI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci „One World One Kyokushin”, którego nasz klub jest pomysłodawcą i organizatorem. Podczas kolejnej edycji turnieju na macie zmagało się blisko 450 zawodników z 54 miasti klubów z Polski oraz z Białorusi, Czech, Estonii, Rosji, Węgier i Wielkiej Brytanii, reprezentujących największe światowe organizacje Kyokushin – KWF, Shihkyokushin, IKO1, IKOK Sosai, IKO Matsushima, WKU, Oyama Karate. Sędzią głównym zawodów był shihan Tadeusz Krygowski (5 dan) z Jasła. Patronat honorowy nad turniejem objęli w tym roku: Pan Józef Leśniak – Poseł na Sejm RP, Pan Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Pani Urszula Nowogórska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Pan Jan Puchała – Starosta Limanowski, Pan Władysław Bieda – Burmistrz Miasta Limanowa, Pan Jarosław Pachut – Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) – Region Limanowa, Andrzej Drewniak – Wiceprezes Polskiego Związku Karate
i Sekretarz Generalny Światowej Federacji Kyokushin.

Przez wszystkich uczestników turnieju, zaproszonych gości i obserwatorów turniej oceniany był bardzo dobrze i uznany, jako sukces organizacyjny. Rywalizacja sportowa zakończyła się o godzinie 1710. W ceremonii wręczania nagród poszczególnym zawodnikom brali udział: Pan Józef Leśniak – Poseł na Sejm RP, Pan Mieczysław Sukiennik – Radny Miasta Limanowa, shihan Andrzej Drewniak – Wiceprezes Polskiego Związku Karate i shihan Tadeusz Krygowski – Sędzia Główny turnieju. Wręczono blisko 170 pucharów i dyplomów w 46 kategoriach wiekowych i wagowych. Przyznano również cztery wyróżnienia.

Turniej okazał się kolejny raz nie tylko sukcesem organizacyjnym ale również sportowym – zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai zdobyli łącznie 22 medale, w tym 3 złote, 6 srebrnych i 13 brązowych oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W tym miejscu podkreślić jeszcze raz należy bardzo sprawny przebieg turnieju, co możliwe było dzięki zaangażowaniu sporego grona osób obsługujących turniej. Nad zdrowiem i bezpieczeństwem młodych zawodników rywalizujących podczas limanowskiego turnieju czuwał ambulans ratunkowy oraz zespół profesjonalnych ratowników medycznych pod kierownictwem Pana Lesława Zelka.

W dużej mierze właśnie sprawna organizacja turnieju oraz przyjazna atmosfera sprawia, że Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „ONE WORLD ONE KYOKUSHIN”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest ARS Klub Kyokushinkai cieszy się bardzo dużą popularnością. Świadczyć o tym może fakt, iż w tym roku do udziału w turnieju kolejny raz zgłosiło się ponad 500 zawodników. Jednak między innymi z uwagi na ograniczenia finansowe do rywalizacji sportowej zostało dopuszczonych tylko 450 młodych zawodników. Turniej sędziowało blisko 60 sędziów, co również jest ewenementem w skali kraju i Europy.

VI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży ONE WORLD ONE KYOKUSHIN został zrealizowany dzięki wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

http://arslimanowa.pl/one-world-one-kyokushin-limanowa-2016-2/

04.06.2016r. w Wieliczce odbył się Międzynarodowy Turniej o Puchar Solny w Karate Kyokushin. W turnieju brało udział 312 zawodników z 25 klubów bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai, którzy zdobyli łącznie 13 medali oraz drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Miejsca na podium zajęli:
– Biedroń Angelika – 1 miejsce w kumite juniorek -55kg,
– Sowa Jakub – 1 miejsce w kata kadetów oraz 3 miejsce w kumite kadetów -45 kg,
– Wajda Dariusz – 1 miejsce w kumite juniorów -60 kg oraz 3 miejsce w kata juniorów,
– Zelek Justyna (starsza) – 2 miejsce w kumite juniorek -55 kg,
– Zelek Justyna (młodsza) – 2 miejsce w kumite juniorek -60 kg,
– Sukiennik Renata – 2 miejsce w kumite juniorek,
– Jonik Dawid – 2 miejsce w kata kadetów,
– Wojs Maksymilian – 2 miejsce w kumite kadetów mł. +40 kg,
– Zelek Jagoda – 2 miejsce w kata dziewczynek 8-9 lat,
– Górka Damian – 3 miejsce w kumite kadetów +50 kg,
– Górszczyk Adam – 3 miejsce w kata kadetów mł.
Wyróżnić należy Piotrowską Alicję, która w konkurencji kata dziewczyn 8-9 lat uplasowała się na IV miejscu przegrywając miejsce na podium o 0,4 pkt.

19.06.2016r. w Nowym Targu zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai wywalczyli I miejsce w klasyfikacji drużynowej i 24 medale podczas XIV Młodzieżowego Turnieju Karate Kyokushin.
Miejsca na podium zajęli:
– Golonka Stanisław – II miejsce w kumite,
– Górka Damian – I miejsce w kumite
– Jeż Justyna – II miejsce w kumite,
– Kądziołka Patryk – II miejsce w kata,
– Kądziołka Jakub – I miejsce w kumite,
– Kurek Anna – I miejsce w kata,
– Michalik Kamil – III miejsce w kumite,
– Rosiek Aleksandra – I miejsce w kata
– Sowa Jakub – I miejsce w kata
– Sukiennik Renata – I miejsce w kumite oraz I miejsce w kata,
– Szumilas Alicja – III miejsce w kata,
– Uryga Norbert – III miejsce w kumite,
– Wajda Bartłomiej – II miejsce w kata,
– Wajda Dariusz – I miejsce w kata,
– Wątroba Martyna – II miejsce w kata oraz II miejsce w kumite,
– Zaczyk Bartłomiej – III miejsce w kumite,
– Zelek Justyna – II miejsce w kata oraz III miejsce w kumite,
– Zelek Jagoda – I miejsce w kata oraz III miejsce w kumite,
– Zoń Anna – III miejsce w kumite seniorek,
– Zoń Karolina – III miejsce w kumite juniorek.
http://arslimanowa.pl/xiv-mlodziezowego-turnieju-karate-kyokushin-nowym-targu/

24.06.2016r. Podobnie jak w latach poprzednich członkowie ARS Klub Kyokushinkai spotkali się by wspólnie, w miłej atmosferze, przy grillu podsumować rok szkolny i sezon 2015/2016.
Wynikający nieco z japońskiej tradycji zwyczaj, jaki przyjął się i jest podtrzymywany przez klub od początku jego istnienia i zwykł być nazywany z japońska Sajonarą tym razem odbył się w ostatni dzień roku szkolnego – 24 czerwca 2016r. Ponad 150 członków ARS Klub Kyokushinkai spotkało się przy górnej stacji narciarskiej, na Łysej Górze w „Stacji Pstrąga” by przy grillu, w atmosferze zabawy zakończyć sezon 2015/2016. Poza członkamii działaczami klubu w spotkaniu brała udział również liczna grupa rodziców oraz osób wspierających klub. Dla wszystkich obecnych oprócz jedzenia i napojów organizatorzy zapewnili wiele atrakcji i konkursów z nagrodami.

http://arslimanowa.pl/ars-klub-kyokushinkai-limanowa-podsumowal-sezon-20152016-wspolna-sajonara/

17.09.2016r. w Tokio odbył się XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo 2016, organizowany corocznie przez Światową Organizację Karate IKO Kyokushinkaikan. Zawody te uważane są za (nieoficjalne) mistrzostwa świata organizacji International Karate Organization Kyokushinkaikan, którą kieruje Kikuko (Kuristina) Oyama – córka legendarnego Sosai Masutatsu Oyama, twórcy i założyciela stylu Kyokushin Karate. Turniej zgromadził 251 uczestników, reprezentujących: Japonię, Koreę Południową, Rosję, Węgry, Polskę, Rumunię, Szwajcarię, Kanadę, Haiti, Brazylię, Chile, Boliwię, Indie, Chiny oraz Indonezję. Na zaproszenie Kancho Yoshikazu Suzuki i Daihyo Kuristina Oyama, w turnieju wziął udział sensei Arkadiusz Sukiennik, który w tym turnieju zajął 3 miejsce.

http://arslimanowa.pl/zdobyl-3-miejsce-tokio/

01.10.2016r. w Sieradzu odbył się Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradz w Karate Kyokushin. W turnieju uczestniczyło 251 zawodników z 36 klubów z całej Polski oraz zawodnicy z Czech i Rosji. W Sieradzu miasto Limanowa reprezentowali karatecy ARS Klub Kyokushinkai w składzie: Biedroń Angelika, Kurek Anna, Piotrowska Alicja, Szumilas Alicja, Sukiennik Renata, Górka Damian, Kądziołka Patryk Kądziołka Jakub, Sowa Jakub. Podczas przebiegającego na bardzo wysokim poziomie sportowym turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika. Mimo, że był to pierwszy start limanowskich zawodników po wakacyjnej przerwie i można powiedzieć, że brali w nim udział z tzw. „marszu” to z Sieradza podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika przywieźli sześć medali, w tym 1 złoty i 5 srebrnych.

http://arslimanowa.pl/turniej-karate-kyokushin-w-sieradzu/

08.10.2016r. w Sali Sportów Walki Polska YMCA w Krakowie odbyła się konsultacja Kadry Narodowej przygotowującej się do XXX Mistrzostw Europy Kyokushin. W treningu brało udział 70 zawodników (seniorów) – pretendendujących do powołania przez Polski Związek Karate do Reprezentacji Polski na zbliżające się ME w Karate Kyokushin.Po zakończeniu konsultacji została wyłoniona ścisła kadra zawodników, którzy otrzymali oficjalne powołania Polskiego Związku Karate do Reprezentacji Polski na XXX Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. W tej elitarnej grupie znalazł się wychowanek sensei Arkadiusza Sukiennika, zawodnik ARS Klub Kyokushinkai – Bartłomiej Wajda, który na ME będzie rywalizował w konkurencji kata seniorów oraz kumite seniorów -75kg. Oprócz Bartłomieja Wajdy do udziału w tegorocznych ME zostało wytypowanych jeszcze tróje młodszych podopiecznych sensei Arkadiusza Sukiennika: Damian Górka (w kumite kadetów +60 kg), Jakub Kądziołka (w kumite kadetów -50kg), Jakub Sowa (w kumite kadetów -50 kg oraz w kata).

http://arslimanowa.pl/limanowscy-karatecy-ars-klub-kyokushinkai-beda-reprezentowac-polske-xxx-mistrzostw-europy-karate-kyokushin/

05.11.2016r. VIII Turniej Karate Kyokushin w Jastrzębiu Zdroju. W zawodach rywalizowało 352 zawodników z 31 klubów z Polski oraz Republiki Czech.

Limanowscy karatecy kolejny raz zaprezentowali się z dobrej strony przysparzając dumy swoim rodzicom i trenerowi oraz rozsławiając dobre imię miasta Limanowa. Z Jastrzębia przywieźli do Limanowej łącznie 5 medali, w tym 3 srebrne i dwa brązowe. Tym razem medale i miejsca na podium przypadły w udziale: Alicji Szumilas, która w konkurencji kumite open dziewcząt do 9 lat wywalczyła brązowy medal. Ponad to Alicja wraz ze swoją klubową koleżanką Zelek Jagodą uplasowała się na 4 miejscu w konkurencji kata dziewcząt i chłopców do 9 lat. Drugi brązowy medal przypadł w udziale niezawodnemu Jakubowi Sowie, który rywalizował w konkurencji kata kadetów. Podkreślić trzeba, że była to jedna z najliczniej obsadzonych kategorii kata, dlatego wynik Jakuba należy uznać za duży sukces. Srebrny medal i drugie miejsce na podium wywalczył Bartosz Stachak, który rywalizował w konkurencji kumite chłopców 10-11 lat +45 kg. Bardzo zacięte i udane pojedynki stoczyła Poręba Emilia, która po dłuższej przerwie w startach rywalizowała w Jastrzębiu w konkurencji kumite juniorek +55 kg i w ładnym stylu wywalczyła srebrny medal ustępując jedynie w finale bardziej utytułowanej zawodniczce z Sieradza. Ostatni – srebrny medal przypadł w udziale Damianowi Górka, w konkurencji kumite kadetów +55.

http://arslimanowa.pl/5-medali-turnieju-jastrzebiu-zdroju/

10-13.11.2016r. w Zakopanym na obiektach COS odbyło się Zgrupowanie Kadry Narodowej przygotowującej się do Mistrzostw Europy Kyokushin. W Zgrupowaniu brał udział zawodnik ARS Klub Kyokushinkai Bartłomiej Wajda. Niestety udział w Zgrupowaniu było dla Bartłomieja pechowe. Podczas jednego z treningów limanowski zawodnik doznał kontuzji stawu skokowego, która uniemożliwiła mu udział w Mistrzostwach Europy Kyokushin.

19.11.2016r. w Bieczu odbył się Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Biecza. W turnieju, który przebiegł na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym jak organizacyjnym brało udział blisko 200 zawodników z 20 klubów z województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego i podkarpackiego.

19 listopad okazał się dla podopiecznych sensei Arkadiusza Sukiennika bardzo szczęśliwą datą, bo reprezentanci ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa przywieźli do Limanowej 19 medali, w tym 5 złotych, 5 srebrnych i 9 brązowych medali.

Złote medale zdobyli:

 • Zelek Jagoda w kata dziewczyn 8-9 lat,
 • Jonik Dawid w kata kadetów oraz w kumite kadetów -40 kg,
 • Kądziołka Jakub w kumite kadetów -45 kg,
 • Stachak Bartosz w kumite kadetów młodszych +40 kg

Srebrne medale zdobyli:

 • Biedroń Angelika w kata juniorek oraz w kumite juniorek -60 kg,
 • Golonka Stanisław w kumite chłopców 8-9 lat -35 kg,
 • Piotrowska Alicja kumite dziewczyn 8-9 lat -30 kg,
 • Szumilas Alicja w kata dziewczyn 8-9 lat,

Brązowe medale zdobyli:

 • Jonik Natalia w kata kadetek młodszych oraz w kumite kadetek młodszych -35 kg,
 • Kądziołka Patryk w kata kadetów młodszych,
 • Szumilas Alicja w kumite dziewcząt 8-9 lat -30 kg,
 • Szewczyk Dagmara w kumite kadetek młodszych +35 kg,
 • Twaróg Maciej w kumite chłopców 8-9 lat -35 kg,
 • Zelek Justyna (młodsza) w kata juniorek oraz w kumite juniorek -60 kg,
 • Zelek Justyna (starsza) w kumite juniorek -60 kg.

http://arslimanowa.pl/turniej-karate-kyokushin-dzieci-mlodziezy-o-puchar-burmistrza-biecza/

25-26 listopada 2016r. w Papendal (Holandia) odbyły się XXX Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem 423 zawodników z 26 krajów w tym Japonii, USA i Australii. W gronie reprezentantów naszego kraju, którzy rywalizowali na tatami w Holandii znaleźli się trzej młodzi karatecy z Limanowej: Górka Damian, Kądziołka Jakub i Sowa Jakub. Limanowianie rywalizowali w kumite kadetów, w kategoriach wagowych odpowiednio: do 50 kg – Jakub Kądziołka i Jakub Sowa oraz powyżej 60 kg – Damian Górka. Dodatkowo w konkurencji kata kadetów rywalizował Jakub Sowa. Cała trójka zaprezentowała się bardzo dobrze, można powiedzieć „na medal” bo każdy z podopiecznych sensei Arkadiusza Sukiennika wywalczył medal. Srebrny medal w kumite kadetów -50 kg przypadł Jakubowi Sowa, zaś brązowe medale wywalczyli Jakub Kądziołka w kumite kadetów -50 kg i Damian Górka w kumite kadetów +60 kg.

http://arslimanowa.pl/xxx-mistrzostwa-europy-karate-kyokushin-holandia-2016/

03-04.12.2016r. w Warnie odbyły się 5 Mistrzostwa Świata Młodzieży w Kyokushin Karate (The 5th KWU Kyokushin Open Youth World Championship). W zawodach brało blisko 700 zawodników z 30 krajów, reprezentujących największe światowe organizację Kyokushin Karate, którzy w duchu „Time To Be United” rywalizowali w konkurencji kumite, w formule full contact. W bardzo grupie reprezentantów naszego kraju na tych najbardziej prestiżowych zawodach karate kyokushin organizowanych dla młodzieży znaleźli się trzej limanowscy karatecy, członkowie ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa: Górka Damian, Kądziołka Jakub i Sowa Jakub. Zawodnikom w wyjeździe na mistrzostwa i opiekę sprawował ich trener – sensei Arkadiusz Sukiennik (3 dan).

Niestety mimo wielkiego serca i wysiłku, jaki włożyli młodzi limanowscy karatecy podczas swoich walk nie zdołali rozstrzygnąć ich na swoją korzyść i pokonać rywali. Podobnie jak większość Polaków musieli uznać wyższość swoich przeciwników już w rundach eliminacyjnych. Pewnego rodzaju wytłumaczeniem przegranej niech będzie fakt, iż w mistrzostwach zawodnicy walczyli w formule full contact, czyli jak dorośli zawodnicy – w pełnym kontakt na wszystkie strefy uderzeniowe i bez ochraniaczy na korpus, która to formuła zgodnie z obowiązującymi przepisami w Polsce nie jest stosowana w rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży. Generalnie Mistrzostwa Świata zdominowali zawodnicy z Rosji, Japonii oraz Bułgarii. Mimo braku sukcesu sportowego nasi młodzi wojownicy są bardzo zadowoleni i szczęśliwi z możliwości udziału w tak prestiżowych zawodach i rywalizacji z najlepszymi zawodnikami naszego globu. To bardzo ważne doświadczenie, które niewątpliwie pozytywnie wpłynie na ich dalszy rozwój.

http://arslimanowa.pl/5-mistrzostwa-swiata-mlodziezy-kyokushin-karate-warna-2016/

10.12.2016r. w Ciechanowie odbył się XXXIII Puchar Polski Seniorów i XIII Puchar Polski Juniorów i Młodzików w Karte Kyokushin. W turnieju wystartowało 300 zawodników z 70 ośrodków. Miasto Limanowa i nasz klub reprezentowały: Angelika Biedroń i Justyna Zelek w kumite juniorek -55 kg oraz Emilia Poręba w kumite juniorek +60 kg. Niestety wszystkie trzy zawodniczki nie zdołały zakwalifikować się do strefy medalowej w swoich kategoriach. Najbliżej sukcesu była Angelika Bierdoń, która zakwalifikowała się do 1/8 finału. Niestety w walce o wejście do ¼ po dogrywce decyzją sędziów musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki.

Jak widać z powyższego rok 2016 możemy uznać za pracowity, ale również za udany i to zarówno od strony sportowej jak i organizacyjnej. Członkowie naszego klubu w roku 2016 odnieśli wiele sukcesów sportowych. Podobnie jak w latach poprzednich również w roku 2016 mieli możliwość podnoszenia swoich umiejętności nie tylko podczas codziennych treningów, ale również poprzez udział w seminariach, zgrupowaniach czy obozach. Fakt podnoszenia swoich umiejętności w Karate Kyokushin mogli i potwierdzali podczas egzaminów na wyższe stopnie. Mimo ograniczeń związanych z dostępnością sali treningowej naszym zawodnikom udaje się utrzymywać wysoki poziom sportowy i rozsławiać dobre imię nie tylko klubu, ale również naszej małej ojczyzny – Ziemi Limanowskiej.  Warto podkreślić, iż mimo różnych kłopotów nadal udaje nam się by reprezentanci naszego klubu nie ponosili żadnych kosztów wynikających z ich udziału w zawodach sportowych, w tym również tych zagranicznych. Organizowany przez nas turniej „One World One Kyokushin” stał się już swego rodzaju wizytówką, która rozsławia nasze miasto nie tylko w Polsce, ale również zagranicą. Organizowany przez nas turniej uważany jest za największy i najlepszy tego rodzaju turniej w Europie i jest wpisany do kalendarza imprez Polskiego Związku Karate. Mamy nadzieję, że dzięki pomocy limanowskich władz samorządowych w roku 2017 będziemy mogli w Limanowej znów zorganizować międzynarodową imprezę sportową promującą miasto Limanowa w kraju i poza jego granicami.

Wszystko to, co udało się nam w 2016 roku osiągnąć od strony sportowej jak i organizacyjnej nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie wielu ludzi dobrej woli, w tym rodziców naszych podopiecznych. Za to wsparcie serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również wszystkim członkom i zawodnikom naszego klubu – zarówno tym, którzy zdobywali medale jak i tym, którym się to nie udało. To Wy trenując i reprezentując barwy Klubu oraz miasta Limanowa motywujecie nas do pracy!

W sposób szczególny pragniemy podziękować za okazaną pomoc i wsparcie Panu Władysławowi Bieda – Burmistrzowi Miasta Limanowa, Panu Janowi Puchała – Staroście Limanowskiemu oraz Pani Urszuli Nowogórskiej – Przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego. Słowa podziękowania kierujemy wreszcie do naszych dobroczyńców i głównych sponsorów naszego klubu: Pana Mieczysława Jońca i Firmy JONIEC oraz PDM LIMDROG na czele z Panem Prezesem Maciejem Szkarłatem. Dzięki Państwa wsparciu nasze plany oraz sukcesy naszych podopiecznych było łatwiej zrealizować.

Wszystkim członkom i sympatykom ARS Klub Kyokushinkai życzymy dużo zdrowia, wytrwałości w dążeniu do obranych celów oraz wszelkiej pomyślności w 2017 roku, OSU!

Zarząd ARS Klub Kyokushinkai.